Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galan99    7637

Bardzo wiele ludzi sieje poznaniakami i konnymi jak nie utopi siewu to są piękne wschody bardzo mała różnica co sieli siewnikiem za 100 tyś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, krilan06 napisał:

Dla tych którzy się pytali o pszenżyto przewódkowe - odmiana Sopot siana 27.10.19

Resized_20200311_165928_5902.jpeg

Się postarałeś to i bardzo ładnie wygląda, apropo jakie nawożenie zastosowałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2463
33 minuty temu, tess napisał:

Się postarałeś to i bardzo ładnie wygląda, apropo jakie nawożenie zastosowałeś? 

Przedsiewnie obornik, po siewie  pogłównie Holist PK 150kg/ha, na wiosnę kizeryt 90kg/ha i saletrosan (26) - 130kg/ha. Teraz jak najszybciej ma iść druga dawka N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin1606    12

Mam pytanie w Borowiku pojawił się mączniak borowik w tym roku pogłupiał jest jak w tamtym roku maju co będzie  lepsze duet star czy co innego ?, do duetu można dołożyć polochraz ? Stanowisko zbożu .Czy mieszacz polochraz + morfoliny + ? .Mój budżet ok 150 zł

Edytowano przez marcin1606

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

Co sądzicie o budżetowej ochronie na pszenżyto na t1 duett star 0,8l+ mirage 0,8l a na t2/t3 tebu 1l/ha przewidywany plon ok 5 ton ,cena takiej ochrony ok 200zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2463

W zeszłym roku miałem podobną ochronę- t1 tilt + mondatak po 0,8l, t2/t3 tebusha 1l. Nawet, nawet, ale był suchy rok, mniejsza presja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol0134    28

@krilan06 i jaka agrotechnika, jaki plon ci się udało osiągnąć przy takiej ochronie ?? bo według mnie nie ma sensu walić droższych środków bo mam słabe działki 4b,5 i w ostatnich latach średnia pszenżyta 4,5-5 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Panowie a co sądzicie o 0,8duet star i i 200g plochorolaz? Na plony do 6 ton wystarczy na 1 strzał? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Panowie we wtorek saletra poszła 200 kg, 3 dni temu widać było jej pierwsze efekty, a dziś w  nocy -9 było... plantacje bardzo dobrze rozwinięte, mogło je przymrozic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

U mnie salerta dana była 7.03 a dziś -9. Za kilka dni się okaże czy coś przymoziło ale myślę ze raczej nie będzie źle. W tamtym roku po daniu salerty było 2tyg mrozów z wiatrem i nic się nie stało. Może chociaż owies wkońcu wymrozi😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
2 godziny temu, DawidSakowski napisał:

W ciągu dwóch dni już były widoczne efekty po saletrze? 🤨

Tak, zboże zaczęło zmieniać kolor, bo trafiłem akurat na deszcz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cinex    2

kiedy jechać z 2 dawką ? u mnie dziś -7 było warto z 2 już jechać czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A kiedy była pierwsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ile zastisować medax max na ha przy 130N? Miałem stosować Moddus 0.3 na ha lecz teraz zastanawiam się czy nie kupić medaxa.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gofeer666    0

Czy to mączniak? Bo tragedia na polu. Od dołu wszystko porazone takim czyms jak na zdjeciach. Czym to pryskac i czy juz mozna przy takich temperaturach? 

IMG_20200316_125837.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Cinex napisał:

20 luty

To 4 tygodnie po pierwszej możesz sypać

Albo lać rsm

Albo lać rsm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj