Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
WOJTUNIO    73
6 godzin temu, Wiesi0 napisał:

Kup końcówki anty wiatrowe i zamontuj 2 Halogeny LED tylko niebieskie i można pryskać całą noc ja akurat przerwałem jak słonce zaszło zrobiło się w miare cicho 2 godz i znowu wieje,  jutro ma pod wieczór być cicho.

Mialem halogeny ale w tym sezonie juz nie chca działać odeslalem na gwarancje czekam.

6 godzin temu, lexiflexi napisał:

A no to chyba że tak bo ja zrozumiałem że 2 dawki już dałeś A to psikus... No ale trochę spóźniłes ta 2 dawkę lepiej za wcześnie niż za późno ... Ja akurat z 2 dawka trafiłem na deszcz i efekt duży był... Nie wiem jak tam u was było z wodą... jakie rejony jesteś???

Druga dawka na sobote planowana kolanko po mału się pokazuje. Pracuje poza domem w tygodniu i wszystko zostaje na piatek wieczor i sobote dzień. W niedzielę ladnie popadalo teraz znowu nadaja na niedziele i poniedziałek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

syp saletrę nie czekaj, do skracania też nie przegapić + na grzyba 

coś czuję że deszczu będzie maj -czerwiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOJTUNIO    73
6 minut temu, marcinffff napisał:

syp saletrę nie czekaj, do skracania też nie przegapić + na grzyba 

coś czuję że deszczu będzie maj -czerwiec

Maj juz nie długo. Okolice bialej podlaskiej w niedziele ladnie popadalo. Aby wrocic z trasy i od razu w 30 i saletra leci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W niedziele spadło 30l wody i już znaku niema ja mam 50km do Białej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
3 godziny temu, marcinffff napisał:

syp saletrę nie czekaj, do skracania też nie przegapić + na grzyba 

coś czuję że deszczu będzie maj -czerwiec

Będzie tak jak zeszłym roku miejscami lało a w innych miejscach ani kropli , pada pół wioski a dalej nic sucho . Tak było zeszłym roku tylko burze nachodzili że dachy latali .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Na części pola są takie przebarwienia żółte i ma końcach zasycha. Pod szkłem powiększającym nie widać żadnych patogenow i obstawiam że to przypalenie po T1+ medax bo było robione ok 3 dni przed przymroskiem ewentualnie RSM który stosowałam 1 kwietnia. 

Proszę o wasze opinie 

IMG_20190427_104031.jpg

IMG_20190427_104105.jpg

Edytowano przez Przemo188

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Przemo188 napisał:

Na części pola są takie przebarwienia żółte i ma końcach zasycha. Pod szkłem powiększającym nie widać żadnych patogenow i obstawiam że to przypalenie po T1+ medax bo było robione ok 3 dni przed przymroskiem ewentualnie RSM który stosowałam 1 kwietnia. 

Proszę o wasze opinie 

IMG_20190427_104031.jpg

IMG_20190427_104105.jpg

U mnie jest to samo, to chyba przypalenia po t1

Przepraszam, że piszę to tutaj, ale to chyba najaktywniejszych temat na forum. 

Co dodać do oprysku na lumaxa na chwasty w kukurydzy żeby zadziałało na perz. 

Dodam jeszcze że glifosatu nie dodam bo wszystko wiedząc tatuś mówi że ktoś kiedyś opryskal glifosatem i kukurydza niepowschodziła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Zrobiłeś tak niewyraźne zdjęcie że ciężko stwierdzić. Po ilości i skupieniu  na małym obszarze obstawiam że to młode pająki wyszły masowo z kokonu. Jeśli tak to się ciesz bo będą żarły  inne owady

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25618

Wygląda na jakieś pajęczaki.

Szukaj miejsc z bardzo gęsto uwitą pajęczyną z lejkowatym wejściem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiekbz2    9

Panowie czy mogłem przypalić macznikiem w dawcę 25kg na 400l wody i robiłem tym koło 1.2ha? I co polecacie na t1? Stosował ktos z was bumper 250ec? Czy lepiej dołożyć i kupić artea 330? Poniżej zdjęcie jak to wyglada..  

DD35CF70-D1DC-45DB-85FC-6AEFA77E237F.jpeg

2EF2228D-57B7-4C67-AAA9-7E51B7FCA30F.jpeg

A290D034-A1E9-4DF2-989B-1648A42730D8.jpeg

Edytowano przez misiekbz2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Wydaje mi się że to są choroby grzybowe. Zależy jak lecisz z kosztami ale bumper i artea dość dobre rozwiązanie. Dorzuć do T1 jakieś dobre mikro i zbierze się to wszystko jeżeli wody dostanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdzichu124    9

Witam, w pszenżycie wykonalem kompleksowy zabieg jesienny na jedno i dwuliścienne , na polu wczesną wiosną czysciutko. Ostatnio na przeglądzie pół zauważyłem że w pszenżycie wyszedł Bodziszek Drobny , ma 2-4 liście, pszenżyto już w zaawansowanej fazie , robić czymś poprawkę na to czy pszenżyto poradzi sobie z nim ? 

Około 1-2 rośliny bodziszka na m2 może nawet mniej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 godzin temu, misiekbz2 napisał:

Panowie czy mogłem przypalić macznikiem w dawcę 25kg na 400l wody i robiłem tym koło 1.2ha? I co polecacie na t1? Stosował ktos z was bumper 250ec? Czy lepiej dołożyć i kupić artea 330? Poniżej zdjęcie jak to wyglada..  

DD35CF70-D1DC-45DB-85FC-6AEFA77E237F.jpeg

2EF2228D-57B7-4C67-AAA9-7E51B7FCA30F.jpeg

A290D034-A1E9-4DF2-989B-1648A42730D8.jpeg

Bumper solo to za słabo , kup tilt turbo lub duett star i do tego daj jakiś prochloraz , Artea zostaw na T2 i dorzuć azoksystrobine

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, marcinffff napisał:

@Krystian6830 jeżeli kukurydza nie wyszła to można glifosat . jeżeli wyszła, to NIXON+ MOCARZ brał 95 % perzu na dzierżawiech

Chodziło mi o to co dodać do lumaxa bo mam już zakupione 50l i nie wiem co dodać na perz z którym na nowych polach jest lekki problem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Jutro lub we wtorek planuje skracać modusem. Na 4-5 maja nadają mozliwe przymrozki. Pryskać czy czekać az sie ociepli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

jutro pryskaj,potem plandeką przykryj i masz już wolną Majówkę 😉

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Ursus932 napisał:

Bumper solo to za słabo , kup tilt turbo lub duett star i do tego daj jakiś prochloraz , Artea zostaw na T2 i dorzuć azoksystrobine

 

21 godzin temu, misiekbz2 napisał:

Panowie czy mogłem przypalić macznikiem w dawcę 25kg na 400l wody i robiłem tym koło 1.2ha? I co polecacie na t1? Stosował ktos z was bumper 250ec? Czy lepiej dołożyć i kupić artea 330? Poniżej zdjęcie jak to wyglada..  

DD35CF70-D1DC-45DB-85FC-6AEFA77E237F.jpeg

2EF2228D-57B7-4C67-AAA9-7E51B7FCA30F.jpeg

A290D034-A1E9-4DF2-989B-1648A42730D8.jpeg

Daj asahi i wszystko wróci do normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj