Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

robi57362    2359

ja też z lubelskiego i na piachach czekam żeby je przygodzic na redzinie na dniach polece z rsm jak wszystko wypali


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klepka077    6

Też lubelskie i ja do piątku mam zamiar wysiac saletrosan. Moim zdaniem na niego już pora działa wolniej. Z saletra to jeszcze bym się wstrzymał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167
2 godziny temu, Rublow napisał:

Witam Mam zamiar 1 raz zasiać pszenżyto jarę. Polę mocno zaperzone. Moje pytanie siać i jakoś pryskać na chwasty czy lepiej odpuścić sobie. Polać np Randapem koło maja zasiać owiec bądź grykę na poplon. dziękuje za odpowiedzieć  

Siej kukurydzę, Jak będzie w fazie szpilki to perz będzie już spory i wtedy pryskaj nikoshem w pełnej dawce a przy 4-6 liściach kompleksowym po wschodowym herbicydem. zawsze tak robię na nowych zapuszczonych polach. Jeżeli będziesz czekał na 4-6 liść perz wyciągnie wodę i kuku uschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, klepka077 napisał:

Też lubelskie i ja do piątku mam zamiar wysiac saletrosan. Moim zdaniem na niego już pora działa wolniej. Z saletra to jeszcze bym się wstrzymał

ciężko właśnie powiedzieć bo saletrosan to na pewno już bym posiał , a saletra na pewno szybciej działa wiec teoretycznie mogłaby jeszcze troche poczekać , ale jakiś większych mrozów narazie nie nadają więc jakby rozsiać to też nic nie powinno się stać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
1 godzinę temu, Music napisał:

Powiat janowski. Sąsiad posiał w sobotę, ale mnie się wydawało za wcześnie jak na pszenżyto zwłaszcza saletrą.

Północ Lubelskiego. Azot wysiany 2 marca w sobote dawka 200 kg saletry na ha. Nawozy typu saletrosan czy saletrzak powinny byc wysiane juz przed 1 marca ale no przepisy... już w połowie lutego widziałem korzenie przybyszowe w Trapero i Rotondo wiec teraz ruszy z kopyta :D Akurat po rozsianiu popadał deszczyk i rosa była a na dodatek ciepło i na drugi dzien saletry już nie było na polu :D Myśle ze za jakiś tydzien będzie widać efekty, jeśli pogoda będzie taka przeplatana, przymrozków u mnie nie nadają

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Wysiany saletrosan w dawce 180 kg na ha, pszenżyto Meloman. Drugą dawka już saletrą amonową za jakieś 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Music    101
36 minut temu, lexiflexi napisał:

Północ Lubelskiego. Azot wysiany 2 marca w sobote dawka 200 kg saletry na ha. Nawozy typu saletrosan czy saletrzak powinny byc wysiane juz przed 1 marca ale no przepisy... już w połowie lutego widziałem korzenie przybyszowe w Trapero i Rotondo wiec teraz ruszy z kopyta :D Akurat po rozsianiu popadał deszczyk i rosa była a na dodatek ciepło i na drugi dzien saletry już nie było na polu :D Myśle ze za jakiś tydzien będzie widać efekty, jeśli pogoda będzie taka przeplatana, przymrozków u mnie nie nadają

 

Nie podnoś mi ciśnienia :P bo właśnie ubolewam, że mogłem wczoraj rozsiać. Deszczyk też popadał to ładnie by się rozpuściła. U mnie też już były bo sprawdzałem w tym samym czasie co Ty. Nie ma co gdybać tylko czekać na poprawę warunków i wio ;) 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

Ja wysiałem saletrę 1 marca na mocno rozkrzewione pszenżyto gringo 150kg/ha. Ogólnie blade i głodne.

Nie wiem jak dziś wygląda bo pole daleko, ale pszenica przy domu po wczorajszym dniu niesamowicie zmieniła kolor na żywo zielony.

Przewódka siana 9 listopada rośnie w oczach. Aż strach jak mrozy wrócą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Ja też leciałem 1 i 2 marca i dziś te same pola wydają się bardziej zielone, myślałem że mi się wydawało, ale widzę że nie jestem sam. 3 marca spadło 7l to rozpusciło nawet sól potasową sianą 26 lutego.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

A u mnie sól i kizeryt jeszcze sporadycznie się trafiają (siane 2 i 3 tygodnie temu) ale Saletra rozpuszczała się nawet na zamarzniętym.

Opadu zero.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Agrest napisał:

Ja wysiałem saletrę 1 marca na mocno rozkrzewione pszenżyto gringo 150kg/ha. Ogólnie blade i głodne.

Nie wiem jak dziś wygląda bo pole daleko, ale pszenica przy domu po wczorajszym dniu niesamowicie zmieniła kolor na żywo zielony.

Przewódka siana 9 listopada rośnie w oczach. Aż strach jak mrozy wrócą.

ja też na Gringo u siebie chce dac ok 150kg/ha saletry  bo ładnie się na jesieni pokrzewiło,ile dajesz N na Gringo i ile planujesz w tym roku na druga dawkę bo ja to chyba dam mocznik pod koniec marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25623

W drugiej dawce pójdzie  prawdopodobnie 200 - 220l rsm32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja załuje ze nie posiałem saletry w sobote lub niedziele. Wszystko było ładnie zamarznięte jeszcze. Teraz non stop podlewa,wieje na polu kaszana. W nocy ma być lekki mrozik jak bedzie to jutro rano polece z saletra. Pszenżyto blednie w oczach głoduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Patrząc na pola w okolicy zastanawiam się czy nie wyjechałem za wcześnie. W sobotę poszło 180kg saletrosanu. Moje Trapero zielone ale siedzi przy ziemi. W tamtym roku było podobnie. Dostanie trochę ciepła to myślę że wystrzeli. Nawet nie wszyscy wyjechali w rzepaki. Boją sie zapowiadanych mrozików 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Mnie dziwi jedno. rok temu wielu rolników leciało z nawozami po zamarzniętej ziemi aby podać azot, czasem nawet śnieg leżał i sypali. W tym roku ziemia puściła błota nie ma można siać w rozmarzniętą ziemię w wielu rejonach i wielu się waha 🤔

W mojej okolicy nikogo jeszcze nie widziałem z rozsiewaczem, a 20km w stronę Siedlec u teścia ludzie się pytają czy już siałem N bo u nich już tydzień temu szał nawozów był :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20
20 godzin temu, Matey napisał:

Ja też leciałem 1 i 2 marca i dziś te same pola wydają się bardziej zielone, myślałem że mi się wydawało, ale widzę że nie jestem sam. 3 marca spadło 7l to rozpusciło nawet sól potasową sianą 26 lutego.

U mnie na żytach widac poprawę natomiast na pszenżycie jeszcze nie bardzo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

jak Podlasie sieje 1-2 marca to chyba koniec świata się zbliża ;) parę lat wstecz my 1 zachód już pod 2 szykował dawkę

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Ja wczoraj na jednym kawałku dalem salerte. Troche mokro było koleiny zostają dzis wieczorem na reszte pojade jak wiatr troche ucichnie. Jak siałem przyszedł sąsiad i podsumowal ze tylko marnuje nawozy bo i tak wszystko wyparuje😀.Podlaskie BSK.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181

Północ lubelskiego,wczoraj saletra poszła na pierwsze działki, dzisiaj kończę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mx_racer    127

Jestem z podlasia rozsiałem azot na pszenżyto 2 marca bo akurat był mróz tak to bym nie wjechał. Nikogo u nas w okolicy z rozsiewaczem nie widać do teraz tylko ja sie wyrwałem. W ubiegłych latach azot u nas wszyscy rozsiewali na poczatku kwietnia bo wczesniej bez mrozu nie ma szans wjechać w moich regionach. W tym roku zaryzykowalem mrozu ma juz nie byc a jakbym nie rozsiał to bym nie wjechał jeszcze pare tygodni także nie załuje bo temperatury w dzien są ponad 10 stopni

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neo123    0

Koledzy mam takie pytanie źle ustawiłem rozsiewacz i wysiało mi się na jeden ha ok 250-270 kg saletry amonowej nie zaszkodzi to rośliną ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108
mx_racer napisał:

Jestem z podlasia rozsiałem azot na pszenżyto 2 marca bo akurat był mróz tak to bym nie wjechał. Nikogo u nas w okolicy z rozsiewaczem nie widać do teraz tylko ja sie wyrwałem. W ubiegłych latach azot u nas wszyscy rozsiewali na poczatku kwietnia bo wczesniej bez mrozu nie ma szans wjechać w moich regionach. W tym roku zaryzykowalem mrozu ma juz nie byc a jakbym nie rozsiał to bym nie wjechał jeszcze pare tygodni także nie załuje bo temperatury w dzien są ponad 10 stopni

Jakie okolice Podlasia ? Ja rozsiałem tydzień temu i też nie żałuję teraz dopaduje deszczu co raz i bym wjechał za 3 tyg. dopiero.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
1 godzinę temu, Neo123 napisał:

Koledzy mam takie pytanie źle ustawiłem rozsiewacz i wysiało mi się na jeden ha ok 250-270 kg saletry amonowej nie zaszkodzi to rośliną ??

Normalna dawka, uszkodzenia powyzej 400kg zaobserowalem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj