Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
milanreal1    319

U mnie tez rotondo porasta a do koszenia jeszcze pare dni.Twingo i Tricanto sie trzymaja. U mnie wcale ostatnio wiele nie padalo. Rotondo wyglada najlepiej ale przez to porastanie nie wiem czy zostanie na next sezon

Tak z obserwacji to rotondo zazwyczaj najszybciej porasta, ale mimo to wielu rolników przy nim zostaje bo bdb sypie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

No u mnie tricanto z wiosny to bardzo pięknie wyglądało dobrze startuje dobra zimotrwalosc. Wczoraj przejechałem raz kombajnem to jeszcze sloma zielona ziarno juz prawie. Tez go skracalem i jest dość wysokie plon okaże się ale lepiej leciało do zbiornika niż z piachow (trochę lepsza ziemia) ogólnie jestem zadowolony z tej odmiany i chyba pójdzie na drugi rok
Tylko ja go trochę przypalilem bo było piękne i dałem modus + grzybowka + mocznik + siarczan magnezu i wyszły plamy na liściach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny wychodzi zasada zeby na piachu siac rzadziej bo gestego nie wyzywi.

Mnie rotondo z tym porastaniem zalamuje, stoi wszedzie wiele nie padalo a rosnie. Jak u Ciebie tricanto? Mi sie bardzo podoba duzy wigor wiosenny, troche wysokie mimo dkracania ale stoi, no i piekne klosy z duzym ziarnem.

 

Rzadziej to masz na myśli ile? bo ja posiałem swoje Gringo 170kg/ha i jest bardzo gęste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207

Twingo zaczyna porastać... Ziarno miękkie, słoma miejscami zielona. Tydzień słońca potrzebny, żeby nie było całkiem kiepsko.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Opryskałem w czwartek zamiennikiem Reglone (2,5 l/ha) żeby szybciej doszło zboże.

 

Z ciekawości pryskał ktoś Brafil New ?

Podobno ogranicza porastanie. Ciekawe czy to coś daje? Żałuję ze nie opryskałem razem z desykacja. Zalecają pryskać gdy ziarno jest w fazie dojrzałości woskowej miękkiej do dojrzałości woskowej twardej.

 

Meloman i Borowik rosną na potęgę. Ziarno jest wypychane przez kiełki z kłosa. Widok opłakany :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Moje Grenado jeszcze nie porasta a u mnie też prawie nieustannie leje, praktycznie co drugi dzień, czasem zdarzaja się dwa dni słoneczne ale nie więcej. I ten proceder trwa już chyba od połowy czerwca, bo nawet wakacji nie szło zaplanować, non stop deszcz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Tomko też pięknie rośnie... w kłosach :( Dziwi mnie to gdyż słoma jeszcze troszkę zielona, a ziarno miękkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

kto chowa zwierzęta to rotondo może i dobra opcja (plonowanie) ale porastanie szok. chciałem kupić w zeszłym roku w spółdzielni rolniczej zaprawione rotondo jako kwalifikat ale jak zobaczyłem że zdolnoścć kiełkowania 50% to odpuściłem tym bardziej że cena podobna jak z centrali. kupiłem z centrali siła kiełkowania 95% pewnie kosili wilgotne i dosuszali. chyba pierwszy i ostatni rok zasiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2361

Tylko nie u kazdego zdazaja sie az tak mokre lata wiecej suszy niz wilgoci . U mnie nawet nie myslu porastac jyz bym kosil bo ziarko dobre tylko sloma troche zielona i twarda


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki08    14

dzis skoszone rotondo szacowany plon 4 -4.5 t z działki 0,5ha czyli niezle :D

jak ktos moze wie ile wazy m3 ja mialem okolo 5,5- 6m3 mysle ze ma 700-800kg moze mniej ale i tak jestem zadowolony

balem sie ze porosnie jak u was ale o dziwo nic chociaz zeszly tydzien ciagle padalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67

Polecam melomana rosl obok transfera, melo 6t trans 4t przy takiej wiosnie ujdzie. Klos melo 3liniowiec ladne duze ziarno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Remiko wyległo z początkiem lipca w lipcu 120mm. Mało wody w maju i czerwcu. Ziarno nie porośnięte, plon około 7 ton z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

U nas jeszcze rzepakow nie pokosili. Pszenżyto dziś jeden z większych obszarników w okolicy zaczął kosic jako pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tricanto moje 6 ton z hektara pieknie jak na pierwszy rok zabawy z opryskami i dzielonymi dawkami azotu

 

to ładny plon, jaka agrotechnikę zastosowałes,było chronione od grzyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

Tricanto 6.6 z ha gdzie 1/4 to zywy piach i z 10 procent wymoklo na wiosne reszta 3,4 klasa, ziarno ladne w typie pszennym, slomy opor! Rotondo nie wazone ale w granicach 7-8t, 3,4 klasa w sredniej kulturze. Azotu okolo 130. Odziwo twingo 3 rok po centrali nie wygladajace rewelacyjnie poniewierane przez choroby nie wirle odstaealo od rotondo choc ziarno ma lekkie wiec pewnie z tona mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Od grzyba było ran pryskane i przydałoby się dwa razy. A ktoś kosil to gringo? Bo mowiliście ze fajna odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysztofWo    0

U mnie Grenado wysiewane 2 rok ze swojego materialu  na jednej dzialce prawie 6 t/ha i sporo skielkowanych nasion (9% wg laboratorium na skupie), na drugiej 7 t/ha i skielkowanych 3%. Roznica w kielkowaniu pewnie stad, ze ta pierwsza jest pomiiedzy zabudowaniami, stad wiatr gorzej osusza klos. Trefl kwalifikat wysiany na 1 h ponad 7 t/ha. Dzisiaj zabieram sie za pszenice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    734

Gringo zebrałem kilka dni temu. Gość brał ode mnie nasienie, ale lał RSM i do dziś nie dojrzałe.
Powiem tylko że moje pole takiego plonu jeszcze nie zaznało. Fakt faktem dobry rok się trafił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

powie mi ktoś ile jest wagowo pszenżyta w bizonie zo56, zbiornik pełen aż klapa się unosi? pszenżyto dosyć grube, równe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

U mnie Grenado wysiewane 2 rok ze swojego materialu  na jednej dzialce prawie 6 t/ha i sporo skielkowanych nasion (9% wg laboratorium na skupie), na drugiej 7 t/ha i skielkowanych 3%. Roznica w kielkowaniu pewnie stad, ze ta pierwsza jest pomiiedzy zabudowaniami, stad wiatr gorzej osusza klos. Trefl kwalifikat wysiany na 1 h ponad 7 t/ha. Dzisiaj zabieram sie za pszenice.

Nie miałeś Kolego problemów ze sprzedażą porośniętego? Ile cena regularna a ile potracili za porośnięte?

 

De Heus Łęczyca: pszenica 630 zł netto, pszenżyto i jęczmień 550 zł netto. Mniejszy lokalny skup (zawsze b. niskie ceny maja) : pszenica 550 zł netto, pszenżyto 500 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Kolego w De Heusie pszenżyto patrzą tylko przytulię, czy fuzarium, porośniecie itp też?

Dziś poleciał Tulus na IVb,  140-145N, 2 razy fungi- 7 ton z hektara będzie także całkiem fajnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj