Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wolny77    2

CCC już raczej nic nie da po pierwszym kolanku. Teraz sam Moddus do flagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48
Napisano (edytowany)

Dzwoniłem do HR Strzelce i do przedstawiciela Sygenta. Powiedzieli ze jeśli stosowałem CCC na dokrzewienie to już na 1 kolanko sobie CCC odpuścić i dać Moddus 0.5-0.6 l/ha. Modus usztywniane. CCC skraca zdzblo i klos może też skrócić

Edytowano przez adamson330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1

W tamtym roku dałem moddus 0,6 l/ha na pierwsze kolanko jednak zabieg był nieco spóźniony i jak się okazało była to za duża dawka. Bezpieczniej jest zastosować mniejszą dawkę na pierwsze kolanko a później w razie potrzeby skrócić jeszcze dokłosie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Bo każdy rok jest inny. Ubiegły rok był bardzo suchy i regulatory działały bardzo silnie. Ja w życie zastosowałem 1lccc i 0,4l optimusa i kłos wychodzi z boku bo przez flagę nie mógł się przebić. W tym roku wody jest dużo wlgoci dlatego dawki regulatorów powinny być wyższe.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlored    1
Napisano (edytowany)

Tamten rok(wiosnę) miałem mokry i ciepły(słoneczny) i dlatego regulatory działały lepiej i  mimo takiej dawki jaką zastosowałem borowik poległ w kilku miejscach. Teraz mam zimną wiosnę, mało słonecznych dni i regulatory działają słabiej jednak da się zauważyć ich działanie noi pogoda skraca nasze zboża.

A co do dawki 0,6 l/ha moddusa trzeba trafić w idealny moment i oby kłoszenie i kwitnienie  nie było zbyt wcześnie.

Edytowano przez pawlored

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massey87    3

moge pryskac pszenżyto chwastoxem turbo w tej fazie czyli gdy już niedługo będzie lisc flagowy? jest to od dwulisciennych czyli nie powinno chyba zaszkodzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Stosujecie Moddus na liść flagowy w pszenżycie? Rejestracji niby nie ma na tę fazę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianbob    0

Bylem dzis w sklepie i proponowali mi nawoz dolistny rosasol,jakie macie opinie o nim? Albo jaka byscie proponowali dodac odrzywke do siarczanu z mocznikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dancio    4

Koledzy czy pszenzyto dublet moge opryskać buperem na T1?

pytam bo oprysk zastał mi  zeszłego roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

Panowie. Zauważyłem że po zabiegu jesiennym gdzie niegdzie jest miotła w pszenzycie ozimym. Jakim środkiem (nie drogim chodzi tylko o miotle), ją zwalczyć w tej fazie pszenzyta ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radziowlkp    3

siarczan 5kg plonvit opty 5kg tilt 1litr i medax max 0,5 kg bedzie ok lub zamiast tilt duet star i moddus 0,3l który zestaw lepszy na pszenzytko faza

3 kolanka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anx    2

miotłe kolego niedrogo raczej ciezko zwalczyc a ze skutecznych polecam Pume w dawce min 0,8l/ha lub axial 0,6l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam94    5

Witam. Czy mogę zastosować taki mix na pszenżyto ozime remiko ?

siarczan magnezu 7-wodny 14kg + mocznik 10kg + ekolist mono mangan 1 L + wirtuoz 1 L + medax max ?    to w 280 L/ha

pytanie 1 - czy do tego mogę dodać jeszcze nawóz Foliarel extra mix 2 L ? ale pisze że stosować do pierwszego kolanka

pytanie 2 - ile dać medax max na ha przy nawożeniu 180 N

A może ktoś ma jakiś pomysł jak to połączyć bo ja jakoś to słabo widzę za jednym razem wszystko :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

@anx. Myślałem właśnie nad axialem i dać tą wyższą dawkę 0,9l/ha będzie ? Bo miotła miejscami jest dość duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

Koledzy DR.Green zboza mozna stosowac z mocznikiem?Na opakowaniu pisze ze tylko 2,5% siarczanu nawet nie napisali jakiego a nie chce odwalic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinas16    2

Co można dać na usztywnienie źdźbła w pszenżycie z opryskiem na grzyba Tilt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71
Napisano (edytowany)

Panowie a czy środek typu atlantis, izoherb, rubin poradzą sobie z miotła teraz i czy nie wpłynie to negatywnie na zboże ???

Edytowano przez MalyRolnik18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik31    13

Panowie

To ja mam pytanie, ewentualne objawy fitotoksyczności po jakim czasie się pojawiają?

Moje pszenżyto Grenado, faza 2 kolanka dostało niezły koktajl. Bałem się o nie ale nie widzę żadnych objawów jak do tej pory. opryskane było w zeszłą sobotę  6.05. i poszło 0,5kg Medax Max 1l Duet Start 15% Siarczanu Mg + mikro i na szczęście nic mu nie jest. Mam jedynie obawę co do dzisiejszego oprysku na inne pszenżyto faza 2 kolanka na działkę 0,5h 100ml Moddusa i 500ml Ephonu top do tego 3,5kg siarczanu MG i 7kg mocznika. sądzę ze powinno sobie dać rade? czy jednak za dużo na raz ?   

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Podpowiedzcie koledzy, czy mocarzem w pszenzyto ozime moge jeszcze jechac? W etykiecie jest do konca fazy krzewienia, a krzewienie juz dawno sie skonczylo


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalyRolnik18    71

A stosował ktos Pume Uniwersal na miotłę w pszenzycie ozimym w tej fazie rozwoju??? Nie przypali zboża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Prysnalem dzis mocznik + siarczan magnezu + stabilan + mieszanka fungicydow + plonvit + foliq(czy jak to sie tam pisze). We wtorek zapowiadaja juz deszcz u mnie. Jak myslicie-poniedzialek popoludnie na herbicydy nie bedzie za wczesnie, konkretniej na lancet?

Zrobilo sie cieplej i od razu widac, ze pszenzyto lekko ruszylo, moglem najpierw herbicydem, ale przedtem jak patrzylem to bylo tak nedzne, ze odzywki wazniejsze, nawet jak zielsko ich troche zabierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Mnie zastanawia czemu nie pryskanie na jesień na chwasty. Taniej i pewniej.a poza tym wiosna zboże rośnie bez konkurencji. musiałem na 1 polu poprawić bo za malo dałem expert met na miotle i wykazała to pryskalem axialem i podziałało bez problemy w dawcę 0,6 l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj