Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
daron64    4279
Napisano (edytowany)

U mnie dziś popadało, czy raczej pokropiło tak z 5-7 godzin. Patrząc po zdjęciach, które wrzucacie, to trzeba chyba się mocno cieszyć i z tego. Kolejny jakiś przelotny deszcz według prognoz może na koniec przyszłego tygodnia, a do tego czasu słońce i ponad 20st (po weekendzie)

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Pany złote, robić t2 czy czekać na deszcz? Chyba nie ma co pakować 5%mocznika przy niedoborze wody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Dokładnie tak, jeszcze zależy od Twojego regionu i jak dawno temu u Ciebie padał deszcz bo jeśli minęło 2-3 tyg od ostatniego deszczu i następnego nie widać na horyzoncie to odpuścić temat chyba należy bo t2 to kolejny stres, a jeszcze jakby dołożyć regulacje to combo nieszczęścia. Najlepszym rozwiązaniem to iść na pole i zobaczyć co się dzieje, a może lepiej zaczekać za deszczem i robić t2/t3? Trochę inaczej jeśli masz tęgo ziemię i obroni ona się długo przed suszo, ja osobiście robiłem wszystko w majówkę, teraz bym sobie odpuścił na lekkich ziemiach i czekał za deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2522
dzarjan8111 napisał:

Pany złote, robić t2 czy czekać na deszcz? Chyba nie ma co pakować 5%mocznika przy niedoborze wody?

Jak chcesz miec co zbierac czakaj na deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Ziemie 3-4 klasa, Tadeus już wykłoszony, na górkach już zaczyna go susza zwijać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3709

Jak tak się będzie czekać na deszcz z grzybówką jak żydzi na Mesjasza to pszenżyto już będzie kwitło, na lekkiej ziemi jest to pewne, a wtedy pasowało by dać coś innego niż azoksy + triazol. 

U mnie chyba pójdzie sam triazol, albo tebu + pro****raz

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2522

Lepiej czekac i nawet odpusci ochrone jak teraz doszczetnie spalic jak juz sie z suszy zwija. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj zobaczyć jak sytuacja na polach gdzie miałem trudności z wjazdem z N1 i ziemia w ścieżkach spękana okrutnie. T2 zrobione tylko na tadeusie i jednym kawałku belcanto które było siane najwcześniej i belcanto mi trochę przypaliło a Tadeus nic. Azoksy + tebu siarczan i windsar. 

Czekam na deszcz, czym polecieć ewentualne T2/T3? Protio 150g + 200g Tebu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3709

Zastanawia mnie po co dawać Moddusa przy T2? Tak się pierdzielicie w tańcu zamiast dać pełną dawkę przy T1 kiedy jego działanie jest najbardziej efektowne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4279

W tym roku wypryskalem resztki z poprzednich lat - ~0.2 zamiennika moddusa + 1L CCC. Wszystko z T1 i siarczanem magnezu, zaraz przed ochłodzeniem w koncowce kwietnia. Nawet tadzik dobrze to zniósł - nie było widać żeby jakoś odchorowal taka mieszaninę, a i z grzybem jest całkiem ok. A w poprzednich latach zdarzało mi się, że jak robiłem t1 i r1 + odżywki, to zboze, pomimo dobrych warunków atmosferycznych, potrafiło trochę przysiąść ja tydzień - dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58
7 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

Zastanawia mnie po co dawać Moddusa przy T2? Tak się pierdzielicie w tańcu zamiast dać pełną dawkę przy T1 kiedy jego działanie jest najbardziej efektowne.

Pełna racja, sam w tym roku zrobiłem błąd bo tylko na dwóch działkach tam gdzie najlepiej i najwcześniej był siany tadeus dołożyłem 0,2 moddusa przy t2 to teraz tam gdzie najsłabsza ziemia to zaczął się zwijać i pali go, także człowiek uczy się całe życie, dobrze w tym wszystkim, że tylko na tych dwóch niewielkich działkach dokładałem regulator przy t2. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZYLA    746
7 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

Zastanawia mnie po co dawać Moddusa przy T2? Tak się pierdzielicie w tańcu zamiast dać pełną dawkę przy T1 kiedy jego działanie jest najbardziej efektowne.

Może dlatego by nie drapać się po głowie, że po co było tak ostro regulować skoro posucha robi swoje? Niektórzy po prostu robią może r2 korekcyjnie. Żeby nie było, sam nigdy r2 nie stosowałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2024 o 08:56, tytanowyJanusz napisał:

Zastanawia mnie po co dawać Moddusa przy T2? Tak się pierdzielicie w tańcu zamiast dać pełną dawkę przy T1 kiedy jego działanie jest najbardziej efektowne.

Po prostu zbyt małe doświadczenie 😉

W T1 szło od 0,3 do 0,5l windsara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafiozo    31

Kurna macie piękne zboża u nas na górkach wszystko popalone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roska83    26
1 godzinę temu, Rafiozo napisał:

Kurna macie piękne zboża u nas na górkach wszystko popalone.

U mnie też z dnia na dzień coraz więcej popalonych(wlkp-PZ)a najgorsze że patrzę na to wszystko z okna,nie padało od 16 kwietnia☹️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7569
Napisano (edytowany)

Jutro azoksy tebu

 

Deszcze już odwołane 

Miało dać 20l

20240512_190804.jpg

17155339667705005842692900043962.jpg

Rotondo z żytem

20240512_192137.jpg

Edytowano przez Karol6130
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3709

Troszkę żytka masz.

A to mój Liborius na którego już jest za późno z azoksy. Przejdą przymrozki to zakwitnie. 

IMG_20240512_202706_HDR.jpg

IMG_20240512_203156.jpg

A na przypałach żadne krzemy dolistnie nie pomogą jak brakuje wody.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2522

Zawsze troche opóźniają ten efekt suszy widze to u siebie na kontroli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7569
Napisano (edytowany)
16 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

Troszkę żytka masz

Mam, 2 rok po centrali 

Mi ono nie przeszkadza, i tak na paszę 

Edytowano przez Karol6130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15438

Ja swoje P0 centrali kasuje a będę siał 7 letnim

W tym z centrali tyle żyta że to nie do P0myślenia za co to tyle płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas210    22

Tebu azoksystrobina i protiokonazol jakie dawki zastosowac na pszenżyto t2/T3? już się klosi obecnie konkretną susza gorkami pali ale muszę opryskać bo terminy środków się kończą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj