Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
lukaczmarek    265

To jest cena budynku, pełnego wyposazenia, projektów, pozwoleń i robocizny. Zadnych dodatkowych rzeczy typu paszowóz

Wiadomość z agroFakt.pl

mlody4564    12

Witam mam pytanko chcę wybudować oborę na 300 sztuk krów z dużą halą udojową z robotami itp ile mogło by to kosztować?

Gość rmiecz8   
Gość rmiecz8

Po co ci hala udojowa i roboty w jednej oborze? Bierze się albo jedno albo drugie. Poza tym przy 7 ha chcesz mieć 300 krów :D . Pisałeś przecież że nawet gospodarstwo nie jest twoje tylko dopiero po skończeniu szkoły masz je przejąć od rodziców.

Edytowano przez rmiecz8

sacrable    18

Nie zabierajmy dzieciom marzeń, proszę...

Zresztą nie określa się kiedy chce budować oborę marzeń. Ma jeszcze czas.

Odpowiadając na pytanie: plus/minus jakieś 3-4 mln pln.

rmiecz8 w dzisiejszych czasach to by mu starczył nawet 1 ha ziemi żeby tylko mieć gdzie postawić oborę, a co do większej ilości ha to mogłyby mu być nie potrzebne jakby wszystko kupował.

danielhaker    872
chcę wybudować oborę na 300 sztuk krów z dużą halą udojową z robotami itp

Za ile lat? Kto ci da tyle kredytu? Bo własnych pieniędzy raczej tyle nie masz w skarbonce.

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

SPRZEDAM:

ROZRZUTNIK DWUOSIOWY

KOMBAJN ANNA

SADZARKA DO ZIEMNIAKÓW

A co do mojego wcześniejszego pytania odnośnie budowy obory to gdybym jednak wybrał halę udojową, a nie robota to jaka hala (układ) według Was jest najlepsza? Chodzi mi o halę w oborze na 70 sztuk.

tadzik22    7

rok temu budowałem 74 boksy przy hali,2*6,tyle ze krowy stoją pod większym skosem i aparaty zakładamy od tyłu,jest dużo bezpieczniej na ręcei aparatów nie zwalają tak łtwo,8,5 metra zmieściłem hale i wyjście-ale czy to jest najlepsze nie wiem,nie mam porównania-zachwycony bym był bok w bok z szybkim wyściem. r.mieczu.pan mieczkowski jest bardzo drogi,w moich okolicach dużo buduje szaczuka,cena 1000 lub mniej netto za metr kwadratowy budynku. mi stawiał majster z łomży i też szybko się uwinął.

Tom766    1

Witam mamy zamiar budowac nową obore za 60szt krów dojnych + młodzież. Obora miała by byc na rusztach. To jest jej projekt http://www.agroproje...1,projekt.html. Tylko zamiast hali udojowej to robot. I chciałbym wyciągnąć na bok zlewnie i pomieszczenia gospodarcze. Obore bym postawił na kredyt dla młodego rolnika niski procent, a wyposażenie i robot na PROW. Bedzie mniejszy kosztMożecie napisac jaki moze byc przykładowi koszt obory i wyposażenia.

Edytowano przez Tom766
Dublowanie tematu

elemer    9

1 tysiąc złotych za metr kwadratowy plus koszt robota. Żadnej magii od innych użytkowników nie słuchaj bo takie są koszty...

Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Z tego nie wyjdzie. Jeden pisze że postawił na 60 szt plus druga strona na jałowki za prawie 500 tysi a drugi na 55 samych krów za 700tys. Nie rozumiem skąd takie rozbieżności...

Marcin349    26

A ile by wyszła najtańsza według mnie obora na 30 krów. Zewnętrze wymiary to 15x10 czyli wcale nie tak dużo, wewnątrz korytarz na paszę o szerokości 3m a reszta to dla krów. Obora na głębokiej ściółce, dobudówka na dojarnię i chłodnię, ściana boczna wysoka na 3m, jedna z ścian frontowych będzie miała 3 drzwi jedne do korytarza a dwie do kanału, każde o szerokości i wysokości 3m.. Ściana z pustaka ceramicznego max jakiś koło 25-30cm na dach eurofala. Myślę że to by wystarczyło. Prosiłbym o ceny bez robocizny bo prawie wszystko sami wykonamy. No i w ogóle co o tym sądzicie. Budowane z zamysłem aby w przyszłości można było się przestawić na inne zwierzęta lub przerobić na garaż.

Almont    0

Witam wszystkich,

czytam od dłuższego czasu o kosztach i czasie postawienia obory. Nie myśleliście Państwo nad budową tunelu hodowlanego? Te rozwiązanie jest tańsze o 60% od technologii tradycyjnej a czas budowy trwa ok tygodnia. A co do budowy obory z płyt warstwowych użytych w metodzie tradycyjnej, to w momencie pożaru są bardzo ciężkie do ugaszenia - przez co to rozwiązanie jest prawie nieubezpieczane.

cycek933    15

Witam. przymierzam się do budowy obory dla opasów na 20-25sztuk. moje plany są takie żeby ustawić je w jednym rzędzie oczywiście na ściółce. do obornika planuje wyciag korytarz paszowy jakies 3m tak żeby spokojnie wrzucić do srodka balota i go otworzyć. możecie podać zbliżony koszt takie budowy?

damian40000    85

u nas właśnie robimy coś takiego dla byków. 10*11m. Przystawione w szczycie stodoły. Dwa rzędy w środku 3m korytarz paszowy. Zgarniacz łańcuchowy do obornika. Budynek już stoi a wykańczać w środku będziemy wiosną. Do tej pory wydaliśmy około 30tys zł. Myślę że w 50tys się zmieścimy. Wszystko robimy sami.

cycek933    15

no u mnie będzie chyba węższe a dluzsze bo tak akurat miejsce pozwala i mysle nad jednym rzedem fakt

Marcin349    26

Ile by kosztowała obora wolnostanowiskowa na głębokiej ściółce, tak na 30 krów + hala udojowa 2x3. Kryte eurofalą, ściany z silki? W 100k się wyrobię? Liczę to do takiego stanu żeby się dało robić, więc ewentualne tynki, jakieś ocieplenia nie doliczam. Budowane nie przez firmę ale częściowo sami częściowo brygady zatrudniane.

Marcin133    21

Co sadzicie o położeniu płyty warstwowej na pokrycie dachu? Planuje położyć 6cm poliuretanu. Użytkowników proszę o opinie. Na allegro firma deni oferuje w niezłej cenie współpracował ktoś z nią??

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez mateuszm
      Witam mam taki problem że każdej zimy wilgoć w oborze jest tak duża że leje się po ścianach, a jak wy sobie z tym radzicie??
    • Przez leszek1000
      Mam problem z jałówką. Była pokryta 26.04.16.Termin minął,a ona nie odpuściła.Weterynarz ręką sprawdził i nie ma ciąży.Zdoiłem ręcznie i ma mleko.Wymie ma małe,ale każda ćwiartka jest naprężona i ma wielkość pięści. Czy to normalne,że jałówka ma mleko w strzykach ? Proszę o odpowiedź bo za tydzień pójdzie na sprzedasz.
    • Przez Nyseth
      Witam. Przychodzę do was z pewnym problemem. Ostatnio kupiłem krowę rp czerwoną i jałówkę po niej. Krowa jest aktualnie zacielona. Problem leży w zachowaniu krowy. Jest agresywna, nieufna, boi się podejść bliżej. Stoją one aktualnie razem, tj. krowa z jej cielakiem (5 miesięcznym).Nie będę ukrywać, że nie spodziewałem się takiej nieufności i agresji. Pytanie, czy jest szansa na oswojenie jej ? Jak to zrobić? Miał ktoś może taki problem ? Zależy mi na szybkich i treściwych odpowiedziach. Dziękuję i z góry pozdrawiam. 
    • Przez tomo9911
      Czesc. Od poczatku roku wycielilo mi sie 27 krow. z czego tylko 7 jałówek sie urodzilo... Czy ktos z was miał podobny przypadek ? czy jest na to jakies rozwiazanie, Słyszałem o tych zcieleniach niby tam wczesniej to jalowka pozniej to byczek.. ale to i tak nic nie zmienilo. Dodam że nawet po sexie mi sie urodził byk. Nie mam pojecia co jest nie tak. Bo to nie jest normalne by rodzily sie same byki. 
    • Przez koval103
      Witam ! 
      Jako że nie znalazłem owego tematu na forum, postanowiłem założyć nowy.
      Chodzi mi głównie o płodozmian przy produkcji mlecznej.
      Chciałbym poradzić się was, jak ułożyć następstwo po sobie roślin tak aby unikać monokultury zbóż? , jakie gatunki traw wybierać? .itp

Gleby mam głównie 4a,4b lekkie/średnie, odczyn kwaśny ( dopiero nad tym zacząłem pracować w tym roku)
      Powierzchnia ok.20 ha, 4 ha kukurydzy, a reszta pół na pół, zbóż i użytków zielonych. (ilość paszy wystarczjąca)

Płodozmian chciałem głównie oprzeć o trawy: jednoroczne, dwuletnie (ewentualnie wieloletnie),możliwie też poplony,       zboża:pszenica,owies,pszenżyto(albo jęczmień ale to dopiero jak podreperuje Ph), i kukurydze (pola wokół domu).
      Prosił bym was o to żebyście napisali jaki płodozmian stosujecie u Siebie i  doradzili mi w ułożeniu mojego.   

Z góry dziękuje za pomoc !