goodkat

ziemniaki bardzo wczesne

Polecane posty

Gość   
Gość

Ciężko z pola na piechotę wyjść a co dopiero wyjechać.Moze po niedzieli coś się zadziała.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
1 minutę temu, marcin19071980 napisał:

Ciężko z pola na piechotę wyjść a co dopiero wyjechać.Moze po niedzieli coś się zadziała.

Okolice Wrocławia to samo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Oleśnica wiem że coś sądziła już, ja druga strona Wrocławia i tylko zaglądam na taflę wody na polu


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
27 minut temu, Patryk3802 napisał:

Oleśnica wiem że coś sądziła już, ja druga strona Wrocławia i tylko zaglądam na taflę wody na polu

Poniatowice na tych piachudrach coś wsadzili ,bliżej Oleśnicy nic nie sadzili 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, salata96 napisał:

A jak sieradz błaszki ?

Tak jak ci napisałem.Jesze nic..W Raczkowie w tunelach od lutego rosną ale poza tym to spokojnie.Po niedzieli może coś.Ja w tym roku max 6ha  przykrywam.Wiec spokojnie zdąże.Teraz praktycznie wszyscy zasądza w jednym momencie i h....z tego będzie jak pogoda dopisze.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Legnica błoto wczoraj dolało więc jak nie będzie padać to co najmniej tydzień żeby wejść w pole. Oczywiście jak nie będzie padać. W tym roku na młodym się nie zarobi, wyjdzie przykrywany z gruntem i każdy w tych ciężkich czasach będzie chciał parę groszy przytulić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
59 minut temu, szzone napisał:

Legnica błoto wczoraj dolało więc jak nie będzie padać to co najmniej tydzień żeby wejść w pole. Oczywiście jak nie będzie padać. W tym roku na młodym się nie zarobi, wyjdzie przykrywany z gruntem i każdy w tych ciężkich czasach będzie chciał parę groszy przytulić.

Jeszcze mogą być po drodze przymrozki, sucho ,zimno .Także spokojnie Panowie jeszcze dużo tematów niezależnych od nas po drodze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szzone    398

Tak co rok wszyscy liczą na to jednak na 90% się przeliczą. Jednak marzyć trzeba😉

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomaszbyk    59

Opolskie od dziś się pogoda robi, pole na lekkiej górce więc myślę ze w piątek uda się sadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
1 godzinę temu, szzone napisał:

Tak co rok wszyscy liczą na to jednak na 90% się przeliczą. Jednak marzyć trzeba😉

W tamtym roku nie było przymrozków i co cena była słaba na b .wczesnym?Chyba że ty mówisz o ziemniakach kopanych 15 czerwca ?🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, salata96 napisał:

bardzo dużo nasadzen ?

No i sam widzisz.Dopiero Kraków jak piszą zasadził a Ty już się pytasz czy dużo nasadzeń.A my jeszcze nie zaczęliśmy ale po niedzieli się zabieli od włóknin.Nie będzie dobrze.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
1 godzinę temu, marcin19071980 napisał:

No i sam widzisz.Dopiero Kraków jak piszą zasadził a Ty już się pytasz czy dużo nasadzeń.A my jeszcze nie zaczęliśmy ale po niedzieli się zabieli od włóknin.Nie będzie dobrze.

Jak nie będzie dobrze to po co sadzisz ? Marudzisz jak stara baba .Kolega pytał czy dużo nasadzeń na Krakowie a nie w Polsce ,wystarczy czytać ze zrozumieniem 

5 minut temu, dlugin napisał:

Jak nie będzie dobrze to po co sadzisz ? Marudzisz jak stara baba .Kolega pytał czy dużo nasadzeń na Krakowie a nie w Polsce .Wystarczy czytać ze zrozumieniem 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
15 minut temu, dlugin napisał:

Jak nie będzie dobrze to po co sadzisz ? Marudzisz jak stara baba .Kolega pytał czy dużo nasadzeń na Krakowie a nie w Polsce ,wystarczy czytać ze zrozumieniem 

 

Ja nie marudzę tylko widzę co się dzieje.Tu gdzie miały być jare zboża bendą ziemniaki.Druga sprawa ze jestem ziemniakocholikiem i sądzę nawet jak by po 5zl za wór były 😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cinek1808    1746

Ciekawe jak to będzie bo ziemniaki uznawane są za roślinę niszcząca strukturę gleby w nowych dopłatach bezpośrednich niż areał nie może być większy niż 20 %. A kilka innych roślin jeszcze jest takich . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

Pokaż gdzie jest tak napisane

 


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rob334    69

nie może być większy niż 20% ale to jak byś chciał skorzystać z ekoschematu a tak to możesz sadzić 60% powierzchni gospodarstwa żeby dostać dopłate podstawową. Dobrze mi się wydaje czy nie?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    187

@rob334 Nie do końca 

Rolnictwo weglowe:

  • uprawa co najmniej 3 różnych upraw na gruntach ornych w gospodarstwie, przy czym:
  • udział głównej uprawy w strukturze zasiewów nie przekracza 65% i udział najmniejszej uprawy, nie może być mniejszy niż 10%,
  • co najmniej 20% w strukturze zasiewów stanowią: uprawy gatunków roślin mających pozytywny wpływ na bilans glebowej materii organicznej (m.in. bobowate) oraz
  • udział łącznie zbóż i rzepaku w strukturze zasiewów nie przekracza 65%, oraz
  • udział upraw mających ujemny wpływ na bilans materii organicznej (m.in.: okopowe) nie przekracza 30%.
Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie EKO już  na samym początku wykluczone.90% gospodarstwa to ziemniaki.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez PokladWlkp
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto....ew__getlastpost
       
      Wątek o cenach ziemniaków w 2013 roku do przeczytania tu: http://www.agrofoto....iemniakow-2013/
       
      Witam. Interesuje mnie ceny ziemniaków? Jakie sa obecnie u Was, a także jak prognozujecie na kilka najbliższych miesięcy, czy cena pójdzie jeszcze w górę? Interesują mnie oczywiście odmiany jadalne. Jak wg Was jest z ilością ziemniaków w Polsce? Czy jest ich wystarczająco? Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź.
    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mrbarti44
      jaka jest grupa producencka dżeli
    • Przez jolanta1959
      Ceny ziemniaków w 2013 roku do sprawdzenia w wątku: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72466-ceny-ziemniakow-2013/
      Dyskusja o cenach ziemniaków w poprzednich latach http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      Ceny sadzeniaków jak na razie około 1400 zl za tone
      .
    • Przez damii1
      Dyskusja o aktualnych cenach ziemniaków przeniesiona do wątku o 2014 roku http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72464-ceny-ziemniakow-2014/page__view__getlastpost
      Wątek o cenach ziemniaków we wcześniejszych latach: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1313-ceny-ziemniakow/
       
       
       
      ciezko powiedziec... ale moze 80gr bedzie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj