Skocz do zawartości
zbyszek8201

Popiól z BRYKIETU jako nawóz?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Jako
zbyszek8201    22

Witam wszystkich.Utwozylem ten temat gdyz nie moge znalesc nic podobnego.Wiem ze to dziwnie bżmi.Znalazlem informacje o tymiz popiół z brykietu zawiera ruzne składniki i moze byc stosowany jako nawóz...podobno dawniej starsi ludzie gdy palili torfem to ten popiół tez sypli na łaki i trawy rosły...Moze ktos to praktykóje,ma wieksza wiedze i sie podzieli...Prosze o rozwiniecie tematu,z gury dziekóje.

zbyszek8201    22

tak wiem ze to nie duze ilosci,ale z 2 domów ogzewanych tym troche by bylo,nie mówie o wielkich ilosciach ale zawsze cos, co z reguly jest problemem a w tym przypadku bylby to zaden problem

Wiadomość z agroFakt.pl

XXL    42

A masz na myśli popiół z brykietu z drewna czy słomy? Jeden i drugi doskonale nadają się na nawóz z racji swego składu ;) z ciekawostek mało kto tak robi ale paląc brykietem w grillu czy paląc w piecu samym drewnem popiół z reguły wyrzucany jest a mało kto wysypuje go np. na przydomowe ogródki warzywne a to samo dobro lub taki popiół rozsypany na trawnik gdzie mamy słabszą trawę poprawia jej wygląd itd.

zbyszek8201    22

A masz na myśli popiół z brykietu z drewna czy słomy? Jeden i drugi doskonale nadają się na nawóz z racji swego składu ;) z ciekawostek mało kto tak robi ale paląc brykietem w grillu czy paląc w piecu samym drewnem popiół z reguły wyrzucany jest a mało kto wysypuje go np. na przydomowe ogródki warzywne a to samo dobro lub taki popiół rozsypany na trawnik gdzie mamy słabszą trawę poprawia jej wygląd itd.

wlasnie józ nie pisalem o np spalaniu drewna i tym popiele le szukajac info na temat popiolu z brykietu znalazlem info ze popiol z drewna tez ma wiele wlasciwych pierwiastkow jak sie nie myle miedzy innymi zawiera dużo wapnia..wiec z tego o kumm wlasciwie kazdy popiół prucz tego z wegla ma swoje pozytywy

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich.Utwozylem ten temat gdyz nie moge znalesc nic podobnego.Wiem ze to dziwnie bżmi.Znalazlem informacje otymiz popiół z brykietu zawiera ruzne składniki i moze byc stosowany jako nawóz...podobno dawniej starsi ludzie gdy palili torfem to ten popiół tez sypli na łaki i trawy rosły...Moze ktos to praktykóje,ma wieksza wiedze i sie podzieli...Prosze o rozwiniecie tematu,z gury dziekóje.

Mamy piękny język, uszanujmy to...

jako producent i użytkownik takowego brykietu ze słomy mogę powiedzieć że popiół daje pozytywne rezultaty, trawniki poprawił sie oraz przydomowy ogródek daje większe plony warzyw, a co najważniejsze mam w końcu spokój z wynoszeniem popiołu hehe teraz rozsypuje go gdzie się da hehe

radex    3

u nas popiół drzewny sypiemy na ogród;) zawsze to nawóz ekologiczny:)

silva    18

Niedawno sporo czytałem na ten temat ale na innym forum. Temat nazywał się "idiotyzm współspalania" a chodziło o to że w elektrociepłowniach spalają brykiet razem z węglem i grupa ludzi miała właśni pomysł by palić je oddzielnie\ po to by odbierać popiół z brykietu bo to naprawde duża strata. Choć nie wiem w sumie ile w popiole ogólnym jest popiołu z brykietu w takich zakładach. Bo może opłaciłoby się sypać na pole nawet mieszanke.

S-Piotr    48

Spalanie biomasy w dużych kotłowniach stanowi tylko parę procent ,i jest czymś w rodzaju dosypki do np.miału węglowego,w takich kotłowniach szlaka jest zazwyczaj gaszona,i nawet spalanie większej ilości biomasy nie da nam oczekiwanego nawozu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wyrebski1
      Witam!
      Czy ktoś stosuje obornik kurzy? W jakiej dawce go się stosuje na ha, jaki ma skład oprócz azotu?
    • Przez Challenger
      Witam!!!
      Tak jak w temacie mam pytanko odnosnie tych nawozow.
      Czy ktos z forumowiczow stosowal te nawozy???Jakie sa efekty po ich zastosowaniu w zbozach???Czy maja dos duzy wplyw na wyzszy plon???
      Chodzi mi tu glownie o nawozy tj.Plonwit Z,Siarczan Magnezowy Jednowodny,Alkalin PK 10:20,Fostar i Chelaty!!!
      Prosze o udzielanie informacji,poniewaz mam zamiar zastosowac te nawozy!!!

Pozdrawiam!!!
    • Przez pawelu
      Siemka.
      przed rokiem dawałem pod przenice 300-350kg polifoski 8 pod korzen teraz jak sobie to policzyłem te wszystkie pełne dawki nawozów i oprysków to wychodze na minusie. czytałem w jakiejs rolniczej gazecie ze odpowiednik polifoski 8 w niemczech jest o połowe tanszy. wogule w niemczech jest tylko drozszy mocznik a reszta jest o wiele tansza. w tym roku chyba dam połowe tego nawozu co zwykle bo bede stratny
      A jak wy bedziecie sypac nawóz dajecie pełne dawki czy ograniczacie...
    • Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez Mariusz15
      co doradzicie mi pod pszenice i pszężyto ozime żeby móc je zasilić wczesną wiosną zawsze stosowałem saletre amonową z Puław tylko tej jesieni było badrzo mokro jak siałem i za wiele nawozu nie sypałem bo stwiedziłem że przy tak wielkiej wilgotności za wiele by to nie dało uprawy mam na glebie klasy 3 i 4 zboże nawet ładnie po wschodziło i się ukorzeniło przed zimą więc szkoda by było to zmarnować to co mi poradzicie?