zbyszek8201

Popiól z BRYKIETU jako nawóz?

Polecane posty

zbyszek8201    34

Witam wszystkich.Utwozylem ten temat gdyz nie moge znalesc nic podobnego.Wiem ze to dziwnie bżmi.Znalazlem informacje o tymiz popiół z brykietu zawiera ruzne składniki i moze byc stosowany jako nawóz...podobno dawniej starsi ludzie gdy palili torfem to ten popiół tez sypli na łaki i trawy rosły...Moze ktos to praktykóje,ma wieksza wiedze i sie podzieli...Prosze o rozwiniecie tematu,z gury dziekóje.

zbyszek8201    34

tak wiem ze to nie duze ilosci,ale z 2 domów ogzewanych tym troche by bylo,nie mówie o wielkich ilosciach ale zawsze cos, co z reguly jest problemem a w tym przypadku bylby to zaden problem

Wiadomość z agroFakt.pl

XXL    42

A masz na myśli popiół z brykietu z drewna czy słomy? Jeden i drugi doskonale nadają się na nawóz z racji swego składu ;) z ciekawostek mało kto tak robi ale paląc brykietem w grillu czy paląc w piecu samym drewnem popiół z reguły wyrzucany jest a mało kto wysypuje go np. na przydomowe ogródki warzywne a to samo dobro lub taki popiół rozsypany na trawnik gdzie mamy słabszą trawę poprawia jej wygląd itd.

zbyszek8201    34

A masz na myśli popiół z brykietu z drewna czy słomy? Jeden i drugi doskonale nadają się na nawóz z racji swego składu ;) z ciekawostek mało kto tak robi ale paląc brykietem w grillu czy paląc w piecu samym drewnem popiół z reguły wyrzucany jest a mało kto wysypuje go np. na przydomowe ogródki warzywne a to samo dobro lub taki popiół rozsypany na trawnik gdzie mamy słabszą trawę poprawia jej wygląd itd.

wlasnie józ nie pisalem o np spalaniu drewna i tym popiele le szukajac info na temat popiolu z brykietu znalazlem info ze popiol z drewna tez ma wiele wlasciwych pierwiastkow jak sie nie myle miedzy innymi zawiera dużo wapnia..wiec z tego o kumm wlasciwie kazdy popiół prucz tego z wegla ma swoje pozytywy

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam wszystkich.Utwozylem ten temat gdyz nie moge znalesc nic podobnego.Wiem ze to dziwnie bżmi.Znalazlem informacje otymiz popiół z brykietu zawiera ruzne składniki i moze byc stosowany jako nawóz...podobno dawniej starsi ludzie gdy palili torfem to ten popiół tez sypli na łaki i trawy rosły...Moze ktos to praktykóje,ma wieksza wiedze i sie podzieli...Prosze o rozwiniecie tematu,z gury dziekóje.

Mamy piękny język, uszanujmy to...

jako producent i użytkownik takowego brykietu ze słomy mogę powiedzieć że popiół daje pozytywne rezultaty, trawniki poprawił sie oraz przydomowy ogródek daje większe plony warzyw, a co najważniejsze mam w końcu spokój z wynoszeniem popiołu hehe teraz rozsypuje go gdzie się da hehe

radex    4

u nas popiół drzewny sypiemy na ogród;) zawsze to nawóz ekologiczny:)

silva    19

Niedawno sporo czytałem na ten temat ale na innym forum. Temat nazywał się "idiotyzm współspalania" a chodziło o to że w elektrociepłowniach spalają brykiet razem z węglem i grupa ludzi miała właśni pomysł by palić je oddzielnie\ po to by odbierać popiół z brykietu bo to naprawde duża strata. Choć nie wiem w sumie ile w popiole ogólnym jest popiołu z brykietu w takich zakładach. Bo może opłaciłoby się sypać na pole nawet mieszanke.

S-Piotr    58

Spalanie biomasy w dużych kotłowniach stanowi tylko parę procent ,i jest czymś w rodzaju dosypki do np.miału węglowego,w takich kotłowniach szlaka jest zazwyczaj gaszona,i nawet spalanie większej ilości biomasy nie da nam oczekiwanego nawozu.

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adamos012
      czy wapno budowlane nadaje sie na pole pod pszenicę?
    • Przez Ainat
      W związku na modę na ekologię a także realny problem wyjałowienia gleb przez intensyfikowanie plonów z upraw polowych , warzywniczych  sadów zacząłem interesować się problemem odtworzenia zasobów pokarmowych gleby.
      Problem jest istotny już u nas w kraju a na Zachodzie , w Stanach czy w Australii palący. Gleby przez wiele lat są pozbawiane mikroelementów i makroelementów przez  coroczne wywożenie wspomnianych zasobów z plonem .
      Odnawiane są tylko NPK i to nie zawsze w wielkości bilansującej stratę.

Gleby stają się jałowe i mimo dużych dawek NPK coraz słabiej plonują.

W internecie jak i w śród naukowców toczy się dyskusja nad stosowaniem naturalnych minerałów pochodzenia wulkanicznego jak mączki bazaltowe , granitowe , dolomity ,bentonity , lawy. .

Temat mnie bardzo zainteresował gdyż jak się okazuje minerały te zawierają całą paletę mikroelementów i makro.
      Czytając skład chemiczny tych minerałów trend ten wydawać się zaczyna wybitnie słuszny i wskazany. Przy odpowiednim poziomie stosowania tych minerałów i podniesienia zasobności gleby realnym się wydaje przywrócenie glebom odpowiedniego poziomu zasobów i utrzymaniu potencjału plonowania przy ograniczeniu stosowania NPK. Włączenie w tą nazwijmy nową technologię nawozów zielonych Ii przywracanie życia biologicznego gleby , rysuje się interesująca przyszłość rolnictwa w nowej odsłonie.
      Wychodzi to na przeciw trendom od cheminizowania sztuki rolniczej w Europie czy Ameryce..

Ciekawi mnie Wasze zdanie i spojrzenie na tą kwestię?
      Zapraszam do dyskusji.

• Przez tomek15h
      Prosze o opinie na ten temat ,tych którzy stosują tą forme nawożenia.
    • Przez Kanzas14
      Witam planuję rozsiać saletrzak na jęczmień jary który ma już 2 kolanko i moje pytanie brzmi czy nie spalę liści?
    • Przez przemek0099
      Tak jak w tytule jakie wapno węglanowe polecacie najlepiej sypkie nie granulowane 

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj