Skocz do zawartości

mario3004

Members
 • Zawartość

  344
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

0 Neutral

10 obserwujących

O mario3004

 • Ranga
  Zaawansowany

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Opolskie
 • Zainteresowania
  Uprawa roślin, hodowla zwierząt.
 1. Produkcja brykietu

  Moim zdaniem 230kg zrobi ale na paszy, ale na słomie to tak jak piszą przedmówcy około 30kg, na trocinach nieco więcej. Jeżeli chcesz na własne potrzeby to może brykieciarka. Za całkiem nieduże pieniądze znajdziesz całkiem niezłą używkę taką jak np. ta http://www.kupsprzedaj.pl/o/sprzedam-linie-do-produkcji-brykietu/2001705 a potargować się można zawsze . Jak będzie kasa to sam mam nadzieję coś poszukać .
 2. Fendt 312 Vario TMS + Bomet 3,6m

  Za bardzo to niema co robić z tym agregatem
 3. Prace polowe wiosna 2012

  Sezon w pełni. Już widać napaleńców z siewnikami punktowymi i sadzarkami.
 4. Jakie macie Fendty?

  [quote name='szefs3' timestamp='1330522250' post='895225'] Ja mam Fendt 926 vario 2002r. ok 10000mtg więc swoje już przeszedł, kilka awarii też już było i mało naprawa nie kosztowała, ale ogólnie i tak się spłacił a o to właśnie chodzi. [/quote] Jakie miałeś awarie?
 5. Atestacja opryskiwaczy

  Zależy kiedy był kupiony opryskiwacz. Kiedyś nowe opryskiwacze miały atest.
 6. Atestacja opryskiwaczy

  Każdy fabrycznie nowy opryskiwacz nie ma atestu. Ale zgodnie z prawem musi być, żeby można było wykonywać opryski.
 7. Huzar Activ - Skutecznie nieskuteczny

  A myślałem, że tylko u mnie nie zdał egzaminu...
 8. Usługi - Wywóz gnojowicy

  W mojej okolicy gospodarstwo posiada cysternę do tego przeznaczoną.
 9. Same Titan 190

  To mamy podobne plany
 10. Amazone ZA-M 1500 + 1000

  Gratuluję zakupu
 11. Same Titan 190

  Same zostanie u ciebie na dożywocie, czy planujesz go w przyszłości zmienić?
 12. Prace polowe wiosna 2012

  U mnie jeszcze orka nie zakończona. Z siewem się nie śpieszę. W tym roku pierwszy raz na taką skałę stosowana będzie uprawa uproszczona.
 13. Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty

  To praktycznie za darmo
 14. Czy oplaca sie brac dzierzawe za doplaty

  [quote name='damian40000' timestamp='1332156627' post='908435'] to zależy jakiej klasy ziemia, w jakiej kulturze i jaki rejon kraju. Jeśli klasa 5-6 to więcej jak równowartość dopłat nikt nie da. A jeżeli lepsza to [b]dopłaty + 300zł [/b]więcej nikt raczej nie zapłaci. [/quote] Piszecie jak to jesteście poszkodowani, że musicie oddawać dopłaty, a mam tutaj przykład jak sami ładujecie się w to g..no! [quote name='jacekbee' timestamp='1332229877' post='908959'] Uważam przede wszystkim, że jakakolwiek to by nie była dzierżawa, musi być na papierze, nawet gdy właściciel żąda dopłaty to trzeba go przekonać że to my, (użytkujący pole) składamy wniosek o dopłatę, a jemu płacimy równowartość dopłaty w gotówce. W takim przypadku przysługują nam, dzierżawcom dodatkowe prawa np. zwrot akcyzy, dopłata do poplonów czy dopłata do zrównowazonego rozwoju. Osobiście dzierżawimy ok 50 ha. Umowy są kilkiuletnie, na wszystko składam wniosek o dopłatę. Strama się na bierząco wykupywać dzierżawy na kredyty preferencyjne, ponieważ gdy wykupię mam pełne prawo do dopłaty, a rata kredytu jest podobna do np. wyskości kosztów dzierżawy. Dodatkową sprawą jest stan kultury pola.... ...nigdy nie przejąłem pola dobrze utrzymanego.... Przeczytałem 4 strony postów i muszę przynać, wnioskująć, że to naprawdę indywidualna sprawa jeżeli chodzi o dzierżawę. Gospodarstwo każdy ma inne. Mając 5 ha w jednym komleksie wydzierżawię na 10 lat za wysokość dopłaty 2 ha w granicę jeżeli nie będzie chciał sprzedać albo negocjować, ale nie będę jechał specjalnie np. 5 km na 2 ha bo to jest dla mnie chore i nieopłatcalne. Także, zastanówcie się zanim podejmniecie dzierżawę. Kilka razy. Czy czasami nie robimy z siebie ''chopłów pańszczyźnanych''?? Jeżeli będziemy mieli więjec hektarów a zysku z tego żadnego to co nam zostanie?? [/quote] To teraz powiedz jak go przekonać.
 15. Fendt 312 Vario TMS

  To się nie przemęcza 312-ka. Widocznie gospodarstwo powiększa się, że zainwestowałeś w większy sprzęt?
×