Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Alexander
Zbyszek3939    939
3 godziny temu, bartekac7 napisał:

 

Aha no dobra. To co dzisiaj udało się chwycić z 20ar to jest z 500kg. To nie jest źle. Kuzyn z 1ha chyba uzbierał 700kg w sobote czy jakos tak.

Wiecie Pany ja sobie wolę zaniżać. Lepiej się potem ewentualnie miło zaskoczyć. Chociaż czekajcie. Agrofoto to chyba inaczej działa. Tutaj przyczepa 6t a pszenicy wg niektórych 12 a fasoli to pewnie z 10. Na Agrofoto i Youtube plony trochę inaczej się liczy.

Ciekawe tylko co będzie na następnych kawałkach. Tam tak wesoło nie będzie. 

500 kg z  20 arów  to będziesz w tym roku w księdze  guinnessa.😀

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824
1 godzinę temu, Ulman napisał:

A na kiego mi dyplom? Grunt ze sie kasa zgadza. I jeszcze cie bardziej wkurwie fasola 21 ton czystej z 14 ha? Mozna? 😁

Moi sasiedz tez mieli na 1 klasie po 50. Ziemia to nie wszystko. Jak dorosniesz to zrozumiesz. 

To tylko pogratulować, ja też mogę napisać, że namlocilem 2szóstki drobnej z 6ha w tym roku 🤣 w przeciwieństwie do wielu rolasków ja nie prężę muskułów dodając sobie ton, inni mogą mieć więcej ode mnie, serio, nie wk***ia mnie to, tak jak Ciebie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81
12 minut temu, Zbyszek3939 napisał:

500 kg z  20 arów  to będziesz w tym roku w księdze  guinnessa.😀

No tak. Tylko Zbyszku, żebym ja miał wszystkie kawałki jak ten. No, ale nie mam. Może kiedyś ☺jak widać w tej łobodzie coś urosło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

A po co miałbym sobie dodawać? Wiem ile urosło i widzę że technologia którą robię mi się sprawdza a i jakiś zarobek z tego będzie. Jak nie umiesz takich wyników osiągnąć to powinieneś się douczyć a nie beczeć ciągle że ci sie nic nie opłaca. Nie umiesz produkować fasoli i buraków to ich nie nie uprawiaj. Proste.

  • Thanks 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Ulhówek


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kabanos    94

Nie no fakt z ulhówkiem nie podskoczysz jak u nas po 2.0 t to tam 3 jak u nas 3 tam 4 tony tam lepsze ziemię i opady tak jak trzeba .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137
3 godziny temu, skywalker89 napisał:

Pierd olony mistrz urodzaju, dyplom z cukrowni dostałeś czy jeszcze nie ?

U mnie chłopaki na 1-2 klasie mieli po 50t i 13% cukru, więc chyba często w gabinecie u dyrektora pod biurkiem siedzisz 

Nie warto z nim dyskutować on wszystko wie najlepiej 😅a my to jesteśmy barany w porównaniu do niego tak uważa on ale kto tak uważa to najczęściej ta osoba nim jest 😉

3 godziny temu, Ulman napisał:

A na kiego mi dyplom? Grunt ze sie kasa zgadza. I jeszcze cie bardziej wkurwie fasola 21 ton czystej z 14 ha? Mozna? 😁

Moi sasiedz tez mieli na 1 klasie po 50. Ziemia to nie wszystko. Jak dorosniesz to zrozumiesz. 

I czym ty się ekscytujesz 21 ton z 14ha? Na takiej ziemi to ty ch nie gospodarz jak ci tylko 1500 wyszła 

Edytowano przez rolnik039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5531

Skoro ja ch   nie gospodarz a  kolega skywalker i tak nie wierzy i pisze ze sobie tony dodaje, to kto tu jest ch....a nie gospodarz😆

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    130
4 godziny temu, Ulman napisał:

A na kiego mi dyplom? Grunt ze sie kasa zgadza. I jeszcze cie bardziej wkurwie fasola 21 ton czystej z 14 ha? Mozna? 😁

Moi sasiedz tez mieli na 1 klasie po 50. Ziemia to nie wszystko. Jak dorosniesz to zrozumiesz. 

To tylko 1,5t/ha wiec nie ma zbytnio czego zazdroscic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

Bo nie wiem co to za cudowna technologia, byłem u kolegi praktycznie w centrum ulhowka 2tyg temu, widziałem za jego domem wycięta fasole.. pakosy biednie faktycznie nie wyglądały i myślałem że z 1,5t mu da.. wymlocil, to mówi że może 800kg bedzie.. 

Nie mówię, że to nie możliwe, ale jeżeli nawadniales - to słabo.. może w podsiewacz w rządki dajesz granulowany obornik z fosforanem.. w każdym bądź razie Ty to umisz 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
2 godziny temu, skywalker89 napisał:

Bo nie wiem co to za cudowna technologia, byłem u kolegi praktycznie w centrum ulhowka 2tyg temu, widziałem za jego domem wycięta fasole.. pakosy biednie faktycznie nie wyglądały i myślałem że z 1,5t mu da.. wymlocil, to mówi że może 800kg bedzie.. 

Nie mówię, że to nie możliwe, ale jeżeli nawadniales - to słabo.. może w podsiewacz w rządki dajesz granulowany obornik z fosforanem.. w każdym bądź razie Ty to umisz 

A widziałeś te pokosy z bliska?   Bo może pokosy duże A strąków niewiele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3086
13 godzin temu, Ulman napisał:

fasola 21 ton czystej z 14 ha

to z tegorocznych zbiorów?
pytanie bez jakichkolwiek podtekstów a tylko - jeśli z tegorocznych - to zapewne odpadów w tym roku jest nieporównanie mniej niż w ubiegłym a pogoda na ten tydzień daje duże szanse że nadal będzie służyć żniwom fasolowym.
Mimo roku o (jakby) mniejszym areale fasoli wcale nie znaczy że globalna ilość jedynki będzie jakoś dramatycznie mniejsza
Ja tam nie widzę jakichś dramatycznych spadków plonu ani na swoich ani sąsiadów fasolach. Nie ma rewelacji ale i czerwona i jaśki mieszczą się w optimach wieloletnich gdzie czerwona w średnich a jaśki w dolnych zakresach (mniej więcej tak jak w cytacie)  .... pamiętam lepsze lata ale i pamiętam dużo gorsze.
Fakt że w tym roku wczesne siewy wyszły fatalnie ale te z pierwszej dekady maja już ok.
Nie mam zdrowia łazić po polach z kamerą (bo jakaś grypa czy inny covid... i jeszcze mi nie w pełni przeszło) ale jedna z plantacji jaśka w okolicy wygląda na co najmniej 2,5 t/ha (niestety - nie moja) .
Jeszcze nie młócona bo z tych później sianych ale już wycięta,
Nawet nie wiem jak moja kontra po ścięciu bo nie ja ją przewracałem przez tę zarazę ale pono ma strąków jak zwykle czyli jakaś tam fasola w ofercie będzie
Oczywiście jak pogoda pozwoli sensownie wymłócić

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, dysydent napisał:

to z tegorocznych zbiorów?
pytanie bez jakichkolwiek podtekstów a tylko - jeśli z tegorocznych - to zapewne odpadów w tym roku jest nieporównanie mniej niż w ubiegłym a pogoda na ten tydzień daje duże szanse że nadal będzie służyć żniwom fasolowym.
Mimo roku o (jakby) mniejszym areale fasoli wcale nie znaczy że globalna ilość jedynki będzie jakoś dramatycznie mniejsza
Ja tam nie widzę jakichś dramatycznych spadków plonu ani na swoich ani sąsiadów fasolach. Nie ma rewelacji ale i czerwona i jaśki mieszczą się w optimach wieloletnich gdzie czerwona w średnich a jaśki w dolnych zakresach (mniej więcej tak jak w cytacie)  .... pamiętam lepsze lata ale i pamiętam dużo gorsze.
Fakt że w tym roku wczesne siewy wyszły fatalnie ale te z pierwszej dekady maja już ok.
Nie mam zdrowia łazić po polach z kamerą (bo jakaś grypa czy inny covid... i jeszcze mi nie w pełni przeszło) ale jedna z plantacji jaśka w okolicy wygląda na co najmniej 2,5 t/ha (niestety - nie moja) .
Jeszcze nie młócona bo z tych później sianych ale już wycięta,
Nawet nie wiem jak moja kontra po ścięciu bo nie ja ją przewracałem przez tę zarazę ale pono ma strąków jak zwykle czyli jakaś tam fasola w ofercie będzie
Oczywiście jak pogoda pozwoli sensownie wymłócić

 

W moich okolicach gmina mircze, telatyn, łaszczów, plon maksymalnie dochodzi do 1 tony, może zdarzają się wyjątki z większym plonem. Znajomy jeździ na masterze to mówi że przeważnie około 500-700 kg z hektara. Znajomi co mają fasolą tak samo plon nawet do 1tony nie dochodzi, a czasem poniżej 500kg z hektara.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
Dnia 27.08.2022 o 09:32, Zbyszek3939 napisał:
1 godzinę temu, Adam86 napisał:

Kiedy siany?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Ja bym na to nie zwracał uwagi ile strakow jest na krzaku. U mnie siana 9 maja i też wydawałoby się że po liczbie strakow powinno być dobrze. A tu gówno. Może złapie się na brudno 1,5 tony. Może. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

W drobnej też sie wydawalo że będzie spoko.. a wyszło ok 1t. Tutaj na zdjęciu szału nie ma, w strączku może 2 ziarka i to pewnie nie w każdym, i stąd mylne osądy, bo normalnie powiedzmy że w takiej ilości strączków mamy srednio 3 ziarka na pewno..

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik039    137

To trza patrzeć ile w zbiorniku najlepiej wiadomo jak 30 strąków na krzaku jest jak miałem 2 lata temu to można mówić se plonu sporo będzie ale jak teraz ledwo 10 u mnie jest

Edytowano przez rolnik039

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    939

Vitalpol Mircze fasola jaś 6,50 drobna  6 zł ,  BeanPol  Hostynne Jaś 6,50 , czerwona 6 ,   Nowosad  Łaszczów fasola jaś 7 zł .

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekac7    81

No ja już po zbiorach. Sypała około 1.5t z 1ha. Tam gdzie mi sypnęło z 20 ar te 500 kg to z pola 60 ar sypnęło ostatecznie troszkę więcej niż 1t. O dziwo na borowinie ładniejsze, grubsze ziarno niż na płowiźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    130
Dnia 29.08.2022 o 14:36, Dommino napisał:

Nie będę bronił ani Fasoli ale Buraka zachwalał. Ale miałeś  buraki że 4 lata na 0 wychodziłeś. Po drugie czymś pole zmienić trzeba. 

Ja buraki mialem ze 30 lat ale musialem z tego zejsc. Od dwoch lat nie mam. Ostatmie 2 lata ledwo na plus bylo a wiekszosc w okolicy na 0 albo dolozyli. W tamtym roku to samo i w tym tez widac, ze korzenia nie ma. A cukrowmia nie ma towaru to teraz bedzie ludzi doic ile tylko sie da ;) A jezeli chodzi o zmianowanie to chyba nie ma gorszej rosliny niz burak 😂 raz, ile ton skladnikow wywozisz i potem to trzeba nadrobic nawozem (te 80ton korzeni ktore wywozisz z pola nie rosnie z powietrza i nie sklada sie tylko z wody) a juz nie wspomne ile potem trzeba doprowadzac pole do ładu po tych wykopkach szczególnie na mokro... Juz lepiej sobie zasiej grochu na zmianowanie. Ja tych burakow juz nie chce na oczy widziec ;) to jest tak samo jak z krowami. Kto zrezygnowal ten posmakowal zycia i nie wrocil 😂😂

Edytowano przez kamil800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj