Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Delawar
Zbyszek3939    961
Dnia 12.09.2021 o 11:30, lajkzxc napisał:

Powtarza się zeszły rok. Badyl fasoli nie jest do końca suchy. I do tego dochodzi połowa września z rosami. Z drugiej strony lepiej chwilę dłużej pomłócić niż czekać dwa tygodnie na mastera

 🤔9_9

Edytowano przez Zbyszek3939

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
1 godzinę temu, androproteam napisał:

Kto tyle płaci? 

Ktoś z Janowiakow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
Dnia 12.09.2021 o 11:30, lajkzxc napisał:

Powtarza się zeszły rok. Badyl fasoli nie jest do końca suchy. I do tego dochodzi połowa września z rosami. Z drugiej strony lepiej chwilę dłużej pomłócić niż czekać dwa tygodnie na mastera

Zgadza się przy żniwach we wrześniu gdy pogoda w kratkę lepiej pomachać szuflą przy bizonie niż nie doczekać się mastera i nie zebrać nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
1 godzinę temu, Zbyszek3939 napisał:

 🤔9_9

Czemu usunęłaś swój post?   Nie rób gównoburzy.  Napisałeś swoją opinię to albo w prawo albo w lewo A nie usuwasz  teraz. Nikt nie pisał ,że solmax czy hms to cud i  idzie to perfekcyjnie. Ale powiedz osobom, które stalerzowaly fasolę  bo niedoczekaly się mastera ,że reszta czy te wynalazki czy nawet kombajny zbożowe przerabianie to szajs i lepiej czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
3 minuty temu, Michciubar napisał:

Zgadza się przy żniwach we wrześniu gdy pogoda w kratkę lepiej pomachać szuflą przy bizonie niż nie doczekać się mastera i nie zebrać nic

Wszystko uzależnione jest od właściciela Mastera i jak podchodzi do ludzi.

Jeden dotrzymuje słowa co ludziom dał a inny obiecuje młócenie na dany dzień ale pierw wybiera oferty o większym areale bo tam jest w jednym kawałku.

Ponoć było ciekawie dzisiaj u jednego usługodawcy który naobiecywał ludziom a swoje robił.

 

Bym zapomniał, co niektóry przy skupie pyta czym było młócone Master czy inny sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5575

Ludzie też zamawiają Mastery w kilku miejscach a potem kto pierwszy przyjedzie ten młóci a innych odwołują w ostatniej chwili. Jedni drugich warci.


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65
5 minut temu, Ulman napisał:

Ludzie też zamawiają Mastery w kilku miejscach a potem kto pierwszy przyjedzie ten młóci a innych odwołują w ostatniej chwili. Jedni drugich warci.

To już inna kwestia.  Niestety co my możemy jak to pogoda dyktuje warunki tak naprawdę.   Samo to się napędza bo poprzednie lata mastery nie dotrzymywalý słowa,   teraz to samo,  więc obie strony prwnie już kombinują 

Edytowano przez lajkzxc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michciubar    84
18 minut temu, lajkzxc napisał:

To już inna kwestia.  Niestety co my możemy jak to pogoda dyktuje warunki tak naprawdę.   Samo to się napędza bo poprzednie lata mastery nie dotrzymywalý słowa,   teraz to samo,  więc obie strony prwnie już kombinują 

To jest urok jeżdżenia po zarobku kiedyś kupe lat ludziom prasowałem słome usługowo i niestety takie są prawa że liczy się żeby zarobić jak najwiecej to usługę możliwie trzeba robić "miedzę w miedzę" niż jeździć co każda wioskę na 1 ha w kawałkach i więcej czasu tracić na dojazdy niż zarabiać i rozumiem tych co prowadzą usługi masterem bo tych kombajnów jest naprawdę znikoma ilość żeby obsłużyć 3 powiaty hrubieszowski,tomaszowski,zamojski

Edytowano przez Michciubar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257
22 minuty temu, Ulman napisał:

Ludzie też zamawiają Mastery w kilku miejscach a potem kto pierwszy przyjedzie ten młóci a innych odwołują w ostatniej chwili. Jedni drugich warci.

Dokładnie, prawo dżungli. 

Ale większy wpływ mają te osoby które mają być na polu, niż te które mają na polu. Więc te osoby które zamawiają "kilku" usługodawców liczą, że któryś przyjedzie i wymłóci przed deszczem nie patrząc który będzie pierwszy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobna2021    15

Siał ktoś z Was fasole borlotti?
Chętnie kupię. Każdą ilość. 

Kupię również drobną. Aurę oraz igołomską. 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert9988    3
Drobna2021 napisał:

Siał ktoś z Was fasole borlotti?
Chętnie kupię. Każdą ilość. 

Kupię również drobną. Aurę oraz igołomską. 🙂

Jaka cena igołomskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lajkzxc    65

Panowie,   a jak różnica jest między aurą A igołomską?   Wielkość nasion czy są też inne roznice?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    961
10 godzin temu, lajkzxc napisał:

Czemu usunęłaś swój post?   Nie rób gównoburzy.  Napisałeś swoją opinię to albo w prawo albo w lewo A nie usuwasz  teraz. Nikt nie pisał ,że solmax czy hms to cud i  idzie to perfekcyjnie. Ale powiedz osobom, które stalerzowaly fasolę  bo niedoczekaly się mastera ,że reszta czy te wynalazki czy nawet kombajny zbożowe przerabianie to szajs i lepiej czekać

  Napisałem to i mam prawo usunąć   i nie mów mi co mam robić bo piszesz tak jak by ktoś stalerzował fasolę prze zemnie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyxxx    9

Master IV będzie dzisiaj wolny bo tutaj popadało także jakby ktoś chciał młócić to telefon na priv 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturro84    0
17 godzin temu, Drobna2021 napisał:

Siał ktoś z Was fasole borlotti?
Chętnie kupię. Każdą ilość. 

Kupię również drobną. Aurę oraz igołomską. 🙂

Jaka cena za igołomską? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Ta Drobna2021 to jakaś lipa... nie patrzcie na to. 

Swoją drogą jakoś mały ruch w tym wątku? 

Ja bym drobną pchnął ale cena jaką proponują koło 4zika netto srednio mi się podoba, patrząc na ceny innych fasól...

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad2019    0
Dnia 14.09.2021 o 09:41, Konrad2019 napisał:

Do jakiej wilgotnosci warto zebrać fasolę z pola? 30% dosuszy bez strat? 

?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drobna2021    15
Dnia 14.09.2021 o 15:26, skywalker89 napisał:

Ta Drobna2021 to jakaś lipa... nie patrzcie na to. 

Swoją drogą jakoś mały ruch w tym wątku? 

Ja bym drobną pchnął ale cena jaką proponują koło 4zika netto srednio mi się podoba, patrząc na ceny innych fasól...

Dlaczego zaraz lipa?  Bo nie odpisałem w wiadomości na czas?  

Dnia 14.09.2021 o 15:00, arturro84 napisał:

Jaka cena za igołomską? 

Cena igołomskiej 4.8-4.9 brutto. Aura tak samo. Jeśli ktoś ma alubię tez chętnie kupie. 

Dnia 14.09.2021 o 15:26, skywalker89 napisał:

 

Ja bym drobną pchnął ale cena jaką proponują koło 4zika netto srednio mi się podoba, patrząc na ceny innych fasól...

Dam Ci 4.80 a jak ładna to 4.90 brutto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matek89121    2280

pewnie czekasz na przelew aż się doczekasz

dziwi mnie czemu zdając się inteligentni  handlarze nie mają odwagi napisać w  prost

Janusz z Zapizdewa

fasola jaś 5

drobna 4

telefon  987654321

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez BercikFarm
      A wy już coś macie posiane ? Jare  

    • Przez Ambitny657
      Witam, gdzie kupię profesjonalną zaprawiarkę do zboża oraz wialnie ? 
      Może jakieś cenny ? Mile widziane  własne doświadczenia, spostrzeżenia, opinie porady itp. (sposób zaprawiania)
      Od razu piszę, że nie interesuje mnie zaprawianie w betoniarce. 
      Zaprawiarka nie musi mieć wybitnej wydajności, po prostu ma spełniać swoje zadanie. 
       
    • Przez rolnikk70
      Witam w tym roku chciałem zasiać pszenżyto zimowe systemem bezorkowym udało mi się dostać gnojowice od bydła i pytanie czy mogę siać prosto siewnikiem scierniskowym na pole na którym jest gnojowica czy potrzebna by była orka ? Pole było ubigie w nawozy organiczne jest to 6 , 5 klasa i nie chciałbym stosować orki. Pozdrawiam
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez mx_racer
      Witam opryskałem glifosatem łąke mija już prawie dwa tygodnie po jakim okresie czasu mogę ją zakultywatorować? Mam zamiar rozsiać tam wapno Atrigran w ilosci 1t/ha. Następne pytanie czy w odstępie czasu 1 miesiąc od rozsiania wapna mogę wywieść tam obornik? Trawe mam zamiar posiać z żytem ok 10 września.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj