Skocz do zawartości
Mucha

Jak przerobić instalację 12v na 12/24v?

Polecane posty

Napisano (edytowany)

Po co mi te dwie "cegły", które łączą jaki pisałem

+ z +

- z - obu aku.

Używając Twojego toku rozumowania to bym musiał zastosować 2 x tego typu przekaźniki?

Ty rozumujesz, że chodzi mi o  połączenie jednego ze styków, czyli hmm, tego "-".

I to jest błędne myślenie, ja łączę + z +, - z - w jednym "pudle". Ponieważ, lecz i gdyż ten styk "+" - hmm, nie należy do najlepszych.

A, że tak powiem, przeskakuje te wszystkie źródła i łaczę wszystko w jednym "pudle".

https://sklep.avt.pl/przekaznik-hfka-012-2zst-12v-25a.html

Czyli

+ do +

- z -.

Używając powyższego przekaźnika.

Edit:

Seweryn masz rację, ale bym musiał użyć 2(dwóch) przekaźników, tego typu co podałeś. Które łączyłyby + z +, - z -. Po co mi ta plątanina kabli? Mam nadzieję, że się jasno wyraziłem.

Edytowano przez robtasecochceta

seweryn20    575
Napisano (edytowany)

Z tego co piszesz w poprzednim poście masz spadek napięcia na drugim akumulatorze za stykiem łączącym je równolegle.  Ten spadek jest spowodowany wyłącznie oporem na tym właśnie styku. Dokładając drugi zmniejszysz ten opór. Co ty jeszcze chcesz przerabiać?

U mnie to przełącznik  chodzi jak złoto bez żadnych kombinacji mimo że jest już trochę zdezelowane.

Plątanina kabli jeśli będzie to z powodu kiepskiego rozłożenia. Pomijam fakt że kable jako tako nie są awaryjne jeśli jest to zrobione z głową.

Na linku podanym przez ciebie nie ma nic innego jak podwójny przekaźnik.  Jaka będzie różnica jeśli założysz dwa pojedyncze wpięte w kostki? Żadna. Ilość przewodów w obu przypadkach jest taka sama a różnica to oddzielna obudowa dla każdego styku.

Edytowano przez seweryn20

Wiadomość z agroFakt.pl

seweryn20    575

Jeśli nie dajesz sobie rady z oryginalnym przekaźnikiem którego obsługa zaczyna sie i kończy na wyczyszczeniu może raz w roku to twój wynalazek puści ci z dymem ciągnik. Powodzenia.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Seweryn daj maila to Ci wyśle pakiet zdjęć. Ja już go przeglądałem i że tak powiem znam go od podszewki.

G...no znasz. Nie masz bladego pojęcia jak on działa, ani co zrobić żeby usunąć awarię, tym bardziej, że wszyscy już napisali co masz zrobić. 

Tak, gdzieś jest opór, gdzieś jest spadek napięcia - i dlatego w d*pie mam ten przekaźnik i woge se założyc https://sklep.avt.pl...st-12v-25a.html.

Koniec kropka tematu.

A to jest potwierdzenie tego co napisałem wyżej. Próbujesz uskuteczniać jakąś radosną twórczość z użyciem ryżowego przekaźnika, który z trudem wytrzymuje 10A ciągłego prądu zamiast naprawić przełącznik 12/24V.

Napisano (edytowany)

Kiedy przyjedziesz i naprawisz? I w ogóle, nie wiem czy ta gra warta gówna świeczki. Ile za to bierzesz z przyjazdem? A jak już coś to klient sobie życzy 2x woltomierz wodoszczelny, - które to by informowały operatora pojazdu o stanie "naładowania" aku. Ten zegar "standardowy" też naprawiasz?

Edit:

"które to by informowały operatora pojazdu o stanie "naładowania" aku" - obu aku. Ten zegar pokazuje stan "naładowania" jednego aku.

Ponieważ, lecz i gdyż styki w przełączniku 12/24V nie "stykają". I dlatego na "zegarze" jest OK - na jednym aku. I proszę się nie śmiać, ja już przekaźnik ten tzw. "równoległy" mam już wpięty ze hoho 3 lata (na tym styku "-"). Ale teraz się pojawił problem na tym styku "+" - i dlatego szukałem przekaźnika co by w jednym "pudle" łączył + z + - z-. Bo nie chciałem plątaniny kabli.

@elektrotechnik - nie bój się, na dobrym PCB jest umontowany "gadżet".

Edytowano przez robtasecochceta

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się