Skocz do zawartości
rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SZKOPSSON    3

Refundacja refundacją ale chyba na gorszych zasadach niż w ubiegłej perspektywie finansowania, dokładnie nie wiem jak to było wcześniej bo nie korzystałem ale z tego co wiem to mieliśmy 5 lat na przeniesienie praw własności np. z banku lub leasingodawcy na nas, czyli właścicieli i zwrot był wypłacany po okazaniu faktury zakupu czyli niemalże od razu, a teraz zwrot jest wypłacany max po 36 miesiącach od przeniesienia praw własności, czyli co trzeba dysponować sporym wkładem własnym żeby spłacić to w 3 lata.

Wiadomość z agroFakt.pl

biznes12    21

Refundacja refundacją ale chyba na gorszych zasadach niż w ubiegłej perspektywie finansowania, dokładnie nie wiem jak to było wcześniej bo nie korzystałem ale z tego co wiem to mieliśmy 5 lat na przeniesienie praw własności np. z banku lub leasingodawcy na nas, czyli właścicieli i zwrot był wypłacany po okazaniu faktury zakupu czyli niemalże od razu, a teraz zwrot jest wypłacany max po 36 miesiącach od przeniesienia praw własności, czyli co trzeba dysponować sporym wkładem własnym żeby spłacić to w 3 lata.

czyli jak dobrze zrozumiałem zakupię maszyny za 100 k z czego 60% zwrotu to 60 k, ale ten zwrot dostanę dopiero po 3 latach to będzie też w 2 ratach czy 1 rata po zrealizowaniu inwestycji a 2 rata po 3 latach? 

i drugie pytanie czy jeżeli wziąłem kredyt na daną maszynę i całość sfinansował mi bank więc w dowodzie mam go jako współwłaściciel to nie dostanę prędzej zwrotu aż spłacę całość kredytu i stanę się jedynym właścicielem?

freetaxi    169

Jutro (tj. w środę) powinien być podany termin naboru w ramach "Modernizacji gospodarstw rolnych". 

konrad90    0

witam czy będzie możliwość połączenia MR z MGR ? ponieważ w 2014 dostałęm premie na MR i czekam z pieniędzmi na MGR czy będzie taka możliwość?

majkel207    18

było o tym parę razy, jest artykuł na farmerze gdzie agencja się wypowiada, że nie będzie można łączyć starego PROWu z nowym, aczkolwiek nie jest to pewne na 100%

damianzbr    976

W sierpniu ma być nabór na MR i MGR. Info z ministerstwa z przed 2 tyg. Jak by kto był zainteresowany.

freetaxi    169

I niestety kwestia ogłoszenia terminu naboru podczas konferencji Pana Sawickiego i Pana Grossa wygląda na nieaktualną w dniu dzisiejszym. Generalnym tematem była chyba kampania wyborcza i oczernianie innej partii politycznej. 

ursusek1614    1

panie freetaxi czy te 200tys co jest z mgr na maszyny to dają przed kupnem maszyn czy najpierw trzeba kupić za daną kwotę maszyny aby otrzymać te 200tys?

darek3    159

@freetaxi

A w modernizacji gospodarstw rolnych ile jest czasu na zakup maszyn od podpisania umowy?

freetaxi    169

Będzie 24 miesiące od zawarcia umowy jeśli robisz inwestycję w jednym etapie i 36 miesięcy jeśli będą to dwa etapy.

pro2006    7

wydzierżawiłem część gospodastwa  od rodziców 3 tygodnie temu. Czy będe mógł starać się o dofinansoawanie  z modernizacji (dodam jeszcze ze dzierżawa była brana pod młodego rolnika  jestem na etapie składania wniosku o płatnosc ale fundusze z MR beda przeznaczone na coś innego) obiło mi się gdzieś o uszy że conajmniej 12 mies trzeba prowadzić gospodarstwo. Jeśli ktoś wie dokładnie jak to wyglada proszę o odpowiedz. z Gory dziękuję ;) 

freetaxi    169

W ciągu ostatnich 12 miesięcy przed złożeniem wniosku musisz udowodnić, że prowadzisz działalność rolnicza w celach zarobkowych poprzez fakturę VAT lub VAT RR ze sprzedaży produktów rolnych na minimum 5000 PLN.

gumis_rs50    0

Freetaxi w ciągu ostatnich 12 miesięcy a jak ktoś właśnie przeją w tym roku gospodarstwo to może np teraz sprzedać coś za te 5 tys zł i będzie sie liczyło do MGR czy musi być faktura aż z przed roku? Bo nie rozumiem tego? Proszę o rozwianie wątpliwości i nienaśmiewanie sie z mnie. Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się