rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Dobrze rozumuje, ze to jest lista z obszaru D gdzie ktoś dostał mniej niż 1.5 punktu a jeśli kogoś nie ma to ma więcej i się zakwalifikował?  I na liście jest tylko do 4050 chyba to skąd kolega wyżej ma miejsce powyżej 10000? 

Edytowano przez piotrek12413

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Co Ty tam rozumujesz od góry są najlepsi, następnie praktycznie na końcu jest lista z ludźmi którzy  nie otrzymali 1.5 punktu i aut. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Jeżeli składałeś wniosek to powinieneś być w jednej z list z pliku obszaru D. Jedna na końcu dotyczy osób, które uzyskały mniej niż 1,5 pkt a druga tych którzy przebili tą barierę.

Sprawdź czy aby na pewno pobrałeś plik obszaru D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Dokładnie ,  na tel może nie pokazywać pełnej listy

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,którą moc ciągnika agencja bierze pod uwagę w przypadku ciągnika NH t6 180, jeśli w specyfikacji podane są 4 moce.Moc znamionowa 145km, moc z EPM 165km,Moc maksymalna 158km,Moc maksymalna z EPM 175km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ropsonok    25
8 godzin temu, marcin1971992 napisał:

To którą moc będzie w tym przypadku?

Najwyższa

Czasami jak producent wyda zaświadczenie to przechodzi moc znamionowa, ale to zależy od prowadzącego wniosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    193
9 godzin temu, Zetor-7340 napisał:

Moc z dowodu 

Obstawiam 165 km. Jak Ci to koliduje to napiszą Ci oświadczenie, że ma 145 km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Te mocy zachodnich ciągników które tak wzrastają w transporcie i na wałku to dobra głupota . Mój nh t6 180 czy z turbo czy bez to tak samo ledwo pod górki z opryskiwaczem  idzie z turbo i bez turbo . Padlina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolek12    82

Tak czytam te dzisiejsze twoje posty  i myślę że wstałeś lewą nogą więc pośpij jeszcze i wstań normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Dziwne bo mam nh t6 160 i idzie jak czołg. Mialem fendta farmera 312 i nh by go zjadł. Co do mocy, jak pytalem prowadzacego w agencji to w moim przypadku liczyła sie moc znamionowa 135km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

Ja pisze tak jak jest . Nie widze różnicy z boostem a bez .  W transporcie ma mieć 180 km a nie 145. Pod górki jednakowo słabnie na 16-17 biegów gdzie ciągnik 180 km to powinien iść i się śmiać 

idzie jak czołg ale z jakimi maszynami ?

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakub667    162
4 godziny temu, masa24 napisał:

Ja pisze tak jak jest . Nie widze różnicy z boostem a bez .  W transporcie ma mieć 180 km a nie 145. Pod górki jednakowo słabnie na 16-17 biegów gdzie ciągnik 180 km to powinien iść i się śmiać 

idzie jak czołg ale z jakimi maszynami ?

To tak jak z jazda rowerem z przerzutkami . Jedziesz po prostej drodze na najwyższej przerzutce , i zaczyna się górka dasz radę podjechać z taką samą prędkością takim samym obciążeniem i przełożeniem ?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
5 godzin temu, masa24 napisał:

Ja pisze tak jak jest . Nie widze różnicy z boostem a bez .  W transporcie ma mieć 180 km a nie 145. Pod górki jednakowo słabnie na 16-17 biegów gdzie ciągnik 180 km to powinien iść i się śmiać 

idzie jak czołg ale z jakimi maszynami ?

Masa a bost w transporcie nie jest tylko na najwyższym biegu i tylko chwilowo? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2348

od 13 biegu wzwyż albo od 12  , zapala sie kontolka i niby ma miec wiecej koni.    ja nie czuje roznicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid515    2

Mam kilka pytań do osób zorientowanych. Na początku wspomnę, że robiłem i robię wniosek sam. Chodzi o obszar D i zakup maszyn.  Jestem z poprzedniego naboru. Składałem wniosek wspólnie z bratem. Podzieliliśmy inwestycje na dwa etapy. Pierwszy etap  właśnie zakończyliśmy. Kolejny w przyszłym roku, ale jest sporo ale maszyny podrożały.
Mam w drugim etapie siewnik Amazone  z broną wirową, który kosztował 110 a obecnie 130. Pani w agencji powiedziała, że mogę wnioskować o większą sumę, ale muszę coś dołożyć... czy dopisanie wału do zestawienia rzeczowo- finansowego i stwierdzenie, że kosztuje 20 koła przejdzie?  Pierwotnie w specyfikacji w zestawieniu pominąłem wał jako oczywistość i go tam nie ma.
To samo z głęboszem. Podrożał i czy jak podopisuje że wał, że zabezpieczenia sprężynowe tyle i tyle to się zgodzą na większą cenę? 
We wniosku też była przyczepa 7-8ton myślicie, że mogę aneksować o 10 tonową dla trochę ponad 30 hektarów i są niektóre pola oddalone nawet i 25 km ?

Czy mogę zrezygnować z maszyny? Mam we wniosku drogi opryskiwacz , na który nie starczy kasy jeśli powyższe zmiany byłyby zatwierdzone, no i raczej już go nie chce, bo jest opryskiwacz na gospodarstwie, a często pryska ojciec i mówi, że z komputerami to nie chce, bo się popsuje i nie pryska wtedy. Wiem, że opryskiwacz taki dużo punktów dawał, ale wydaje mi się, że my z bratem i tak sporo mamy będąc młodymi rolnikami z wykształceniem i jest też parę maszyn punktowanych oprócz opryskiwacza.

I rodzi się kolejne pytanie bo na opryskiwacz nie starczy dotacji po zatwierdzeniu powyższych zmian o których pisałem , ale pozostała kasa by starczyła np. na lawetę do bel, która by się przydała. Czy jest opcja, żeby dodać maszynę, której wcześniej nie było? Jeśli tak to czy  mamy szanse na lawetę np. o ładowności 11.3 tony (konkretnie to chciałbym pronar t023)? 

Będę bardzo wdzięczny za informacje czy takie aneksowanie wchodzi w grę? Jeśli ktoś się orientuje lub miał podobne aneksy,  podobną sytuacje (choćby w jednej z poruszonych przeze mnie kwestii) to proszę o poradę ;)

Edytowano przez dawid515

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo11    2

Wniosek składany we wrześniu na obszar D , właśnie podpisałem umowę i zaczynam działać z realizacją maszyn.Powodzenia pozostałym oczekującym.

 

Edytowano przez Pablo11
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj