rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

fulton    18

Wyceniał ktoś będzie asenizacjna ok 5 tyś litrów z aplikatorem doglebowym np meprozet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokoloko    6

Witam, wiecie może jaka minimalna ilość punktów kwalifikowała się do uzyskania pomocy w ostatnim naborze na obszar D w woj. Mazowieckim? 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lokoloko    6

To teraz ciekawe ile pieniążków im zostało na nabór w tym roku. Tak na dobrą sprawę to chętnych na modernizację powinno być nie wielu, kto miał skorzystać to skorzystał, tak więc być może i w tym naborze wystarczy spełnić limit i każdy dostanie, jak uważacie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pep14    29

Z doświadczenia osób które kupiły przyczepę z PROW, jaka przyczepa może przejść na 23 ha wszystko prod roślinna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947
4 minuty temu, Lokoloko napisał:

To teraz ciekawe ile pieniążków im zostało na nabór w tym roku. Tak na dobrą sprawę to chętnych na modernizację powinno być nie wielu, kto miał skorzystać to skorzystał, tak więc być może i w tym naborze wystarczy spełnić limit i każdy dostanie, jak uważacie? 

Kasy będzie. Spokojnie. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek2903    3

Robią problemy jak się chce zmienić maszyny? Wie ktoś może ile czasu trwa akceptacja takiego aneksu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Aneks to szybko zrobisz. 


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
modrzew    27

ja aneks złożyłem 8 marca, a wczoraj czyli 17 telefon odnośnie podpisania umowy. Także bardzo szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233
11 godzin temu, pawelol111 napisał:

na 33 ha przejdzie 150km?

Na 45ha 160km i jest jeszcze jeden 160km w gospodarstwie z 2007roku

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
58 minut temu, Lokoloko napisał:

To teraz ciekawe ile pieniążków im zostało na nabór w tym roku. Tak na dobrą sprawę to chętnych na modernizację powinno być nie wielu, kto miał skorzystać to skorzystał, tak więc być może i w tym naborze wystarczy spełnić limit i każdy dostanie, jak uważacie? 

Trzeba zobaczyć ile kasy przydzielą po wnioskach z 2020 i ile zostało, ale znając życie każdy kto słusznie będzie miał 1,5 ptk to kasę dostanie 

11 godzin temu, pawelol111 napisał:

na 33 ha przejdzie 150km?

Przejdzie jeśli nie masz innego. Do tego uzasadnienie by się przydało, bo bez niego mogą się czepiać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
2 godziny temu, pep14 napisał:

Z doświadczenia osób które kupiły przyczepę z PROW, jaka przyczepa może przejść na 23 ha wszystko prod roślinna ?

Dołączam się do pytania mam 24 ha. Dodam że doradcy z biura od wniosków PROW powiedzieli mi, że podobno przepchneli ostatnio 12 ton na 15 ha prod. roślinnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mohyl    48

Ja aneks złożyłem 8 lutego cisza po telefonie informacja że nie dostał jeszcze mojego wniosku (zgubiły czy co)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
ile trzeba mieć łąk i zboża żeby przeszła prasa pasowa?
ile trzeba mieć łąk i zboża żeby przeszła prasa pasowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorro87    1
Dnia 18.03.2021 o 12:24, fulton napisał:

Wyceniał ktoś będzie asenizacjna ok 5 tyś litrów z aplikatorem doglebowym np meprozet?

Zaatakowany 5060l węże włączone 3m Koła max szerokie 35tys brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek90    0

Jak to jest agencja przyśle wzór umowy do domu a potem trzeba sie umówić na podpodpisanie umowy?potem wzywaja kolejno z listy?? 

Edytowano przez sylwek90
Bład

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neveragain    136
Dnia 18.03.2021 o 07:42, Darek8787 napisał:

Rozmawiałem tydzień temu z doradcami z dość ogarniętej firmy doradczej to powiedzieli że na moje 24 ha 1000 l do 1200 l większy może być spory problem przepchnąć.

 3000l na 40ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Przy opryskiwaczu akurat w miarę najprościej idzie ogarnąć dobór. Gorzej z innymi maszynami.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84
3 godziny temu, sylwek90 napisał:

Jak to jest agencja przyśle wzór umowy do domu a potem trzeba sie umówić na podpodpisanie umowy?potem wzywaja kolejno z listy?? 

jak masz korespondencyjnie to podpisujesz gdzie trzeba pewnie Ci tam zakreślą gdzie albo dadzą instrukcje i odsyłasz skąd przyszło, lista teraz nie ma za bardzo znaczenia kto pierwszy ma wniosek ok to ma umowę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189
Darek8787 napisał:

2 godziny temu, pep14 napisał:

Z doświadczenia osób które kupiły przyczepę z PROW, jaka przyczepa może przejść na 23 ha wszystko prod roślinna ?

Dołączam się do pytania mam 24 ha. Dodam że doradcy z biura od wniosków PROW powiedzieli mi, że podobno przepchneli ostatnio 12 ton na 15 ha prod. roślinnej.

Na młodego na 23ha dostałem maks 8ton skorupa, wszystko zależy od prowadzącego i dobrego uzasadnienia to zwykła 10t może przejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

jeżeli obecnie nie mam żadnej przyczepy to pomaga w uzyskaniu zgody na większą przyczepę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj