rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomekpiehu    5

Panowie pytanie odnośnie struktury zasiewów czy ta struktura podana w biznesplanie moze sie zmieniac? przeciez nigdy co do ara sie nie zaplanuje zasiewow na kolejne lata. w moim przypadku chodzi tylko o to ze we wniosku było podane 13 ha rzepaku ozimego a jest 9 ha rzepaku ozimego w tym roku , na wiosne chce jeszcze zasiac 3 ha rzepaku jarego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik

Pierwsza 10ka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Ktoś wie może ile zajmie czasu wyrobienie decyzji środowiskowej ponieważ będę prawdopodobnie musiał wyrobić tyle że puki co nic pewnego w poprawkach motywowane tym że budował silos będę na kiszonke a wniosek na same maszyny miałem 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HULK    0

witam wie ktoś czy do końca lipca dojdzie do zakupu maszyn czy niema takiej opcji nie miałem jeszcze żadnych poprawek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1
28 minut temu, michalcium napisał:

Ktoś wie może ile zajmie czasu wyrobienie decyzji środowiskowej ponieważ będę prawdopodobnie musiał wyrobić tyle że puki co nic pewnego w poprawkach motywowane tym że budował silos będę na kiszonke a wniosek na same maszyny miałem 😀

Teoretycznie, bardzo optymistycznie patrząc to ok. 2 miesiace ale może to potrwać nawet pół roku. Oczywiscie mowa o sytuacji ze nie bedzie trzeba robic raportu. Natomiast jeśli bedzie wymagany raport to ponad rok. Jeśli masz ponad 60djp to będą chcieli. Moze gva masz zrobione na wziekszeniu poglowia bydla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Damian1994rolnik   
Gość Damian1994rolnik
45 minut temu, HULK napisał:

witam wie ktoś czy do końca lipca dojdzie do zakupu maszyn czy niema takiej opcji nie miałem jeszcze żadnych poprawek 

Zależy które miejsce na liście i czy będziesz wchodził z maszynami na przetarg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HULK    0
35 minut temu, Damian1994rolnik napisał:

Zależy które miejsce na liście i czy będziesz wchodził z maszynami na przetarg 

A JEST MOŻLIWOŚĆ NIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, Ostryy napisał:

Teoretycznie, bardzo optymistycznie patrząc to ok. 2 miesiace ale może to potrwać nawet pół roku. Oczywiscie mowa o sytuacji ze nie bedzie trzeba robic raportu. Natomiast jeśli bedzie wymagany raport to ponad rok. Jeśli masz ponad 60djp to będą chcieli. Moze gva masz zrobione na wziekszeniu poglowia bydla?

Idź do wójta on może po uzgodnieniu z sąsiadami ominąć to postępowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostryy    1

Decyzja srodowiskowa to nie tylko pogaduszki sasiadow z wojtem. Postepowanie adminstracyjne WYMAGA uzyskania opini od sanepidu, wod polskich i rdosiu. Wójt nie może wydac decyzji bez ich opini. Owszem może odstąpić od koniecznosci przeprowadzenia raportu nawet gdy wszystkie trzy organy wydadzą opinie o koniecznosci raportu ale opinie muszą zająć. Organy potrafią wydawać opinie nawet 5 miesiecy mając teoretcznie na to miesiąc czasu. (Przerabialem na wlasnej skórze)

Edytowano przez Ostryy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2203

Jak długo trwa całe postępowanie od dostania poprawek do np przywiezienie ciągnika na podwórko?

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671
Zależy od wielu czynników, tu nie ma sprecyzowanego czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak ostry masz rację ale 3 miesiące to nie rok już. Dzisiaj rozmawiałem z babka prowadząca mój wniosek mówi że jest masakra z tym środowiskowy. Nabór maja na obszar D muszą zamykać do końca lutego i jak ktoś nie ma tego środowiskowego to wysyłają poprawki i masz 2 tygodnie na odesłanie po czym 2 dni po dacie doręczenia już wala 2 poprawki i czekają 2 tygodnie. W miesiac załatwiają ludzi. A w miesiac nic się nie da ogarnąć. Tym sposobem znacznie szybciej im w agencji idzie "podpisywanie umów" 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Kto ma problemy z tymi środowiskowymi? Ja biorę traktor rozsiewacz ale we wniosku też że przejmuje 20 krów, będą się czepiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Powyżej 60 djp dopiero się czepiaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

Wychodzi na to, że zeszłoroczny nabór na d był dla małych i średnich a dużych wykańczają decyzją środowiskową. 😊Dzwoniłem do ARiMR na Podlasiu z zapytaniem jak będą rozpatrywać wnioski które były poza "zieloną listą" zanim minister obiecał wszystkim. Stwierdził że mają czas do końca lutego i wtedy powiedzą dla kogo starczy środków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Nie koniecznie powyżej 60 DJP.  Powyżej 40 djp też. Bynajmniej u mnie bo jest park krajobrazowy;d mi narazie sanepid wydał opinie że nie trzeba raportu w rdosiu bylem kiedyś wyjaśniać a wody polskie jeszcze wgl nic nie przysłaly.  Więc trochę z tym schodzi 

5 minut temu, krystian000 napisał:

Wychodzi na to, że zeszłoroczny nabór na d był dla małych i średnich a dużych wykańczają decyzją środowiskową. 😊Dzwoniłem do ARiMR na Podlasiu z zapytaniem jak będą rozpatrywać wnioski które były poza "zieloną listą" zanim minister obiecał wszystkim. Stwierdził że mają czas do końca lutego i wtedy powiedzą dla kogo starczy środków. 

Chyba dla nikogo nie był bo ja mam 55 djp i muszę decyzję a nie wydaje mi się żeby to była duża produkcja tylko raczej małą;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13
20 minut temu, ubogiwladek napisał:

Nie koniecznie powyżej 60 DJP.  Powyżej 40 djp też. Bynajmniej u mnie bo jest park krajobrazowy;d mi narazie sanepid wydał opinie że nie trzeba raportu w rdosiu bylem kiedyś wyjaśniać a wody polskie jeszcze wgl nic nie przysłaly.  Więc trochę z tym schodzi 

Chyba dla nikogo nie był bo ja mam 55 djp i muszę decyzję a nie wydaje mi się żeby to była duża produkcja tylko raczej małą;d

Porównując do mnie to jesteś średnim producentem. Pamiętaj że jest jeszcze wielu takich co mają rodzinne gospodarstwa i też chcą się rozwijać a nie mają kasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janusk    0

Czy jeszcze jest tu ktoś z naboru z 2016 roku ? ;-)  ja czekam  już 6 miesięcy na jakoś odpowiedź na wniosek o płatność ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Najbardziej irytujące jest to że znam osoby co brały w poprzednim naborze i nikt nie chciał żadnej decyzji. Nie chodzi już o samo załatwienie tego bo nie jest to bardzo skomplikowane tylko o to że oni coś nagle wymyśla o czym wcześniej nie było mowy i na już trzeba im dostarczyć.  Jakbym wiedział wcześniej to do dzisiaj miałbym decyzję w ręce bez niczyjej łaski.  I tylko propaganda wszędzie ile to kasy dają wszystkim dookoła.  A za chwilę się okaże że będą oddawać bo mały procent wykorzystany.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarekUA    968

Witam kiedy potrzebna jest decyzja środowiskowa ? Np gdy buduję garaż na płody rolne (zboże ) może wiecie jakie są wytyczne  w jakich sytuacjach trzeba mieć tą decyzję ?


"pionierem najpierw ogłoszonym był , kułakiem potem, a Polakiem-zawsze" Kaziemierz Pawlak
"tylko żalmi naszych mlodych co za kiese po banana wyruszyli wmałpi gaj" Wodecki-raj
""Możesz robić to co chcesz, możesz byc kim chcesz ..." Mesajeh
Rolnictwo to nie wszystko..., ale wszystko bez rolnictwa to h<>J :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Dziś słyszałem od doradcy że w Wlkp jest pewna kasa na 1400wniosków i że nieźle trzepią z miejscami przez wymóg decyzji środowiskowej


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj