rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

ukaszProcho    91

Ale chodzi mi o ilość wniosków w 2016 np w łódzkim i w całej Polsce? Podobno w łódzkim ostatni podpisany wniosek z 4.1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4124
22 minuty temu, LUBandrzej napisał:

5.04 wystarczy w lubelskim?

 

Znam takich co składają 4,2 w lubelskim ,mówią że przed wyborami rząd sypnie groszem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thefarmer    180

Wlkp. wszyscy których znam i składali w ostatnim naborze i nie załapali się próboją ponownie w tym naborze także myślę że wniosków będzie zbliżona ilość co ostatnio, bynajmniej u nas w wlkp. a ostatnio trzebabyło mieć u nas 5.23 pkt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

@krzysztofz14 jeśli biznesplan świeci na czerwono to są gdzieś niewypełnione obowiązkowe pola. A jeśli najedziesz myszką na poprawność i kompletność danych to nie wskazuje Ci gdzie jest błąd?


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9
6 godzin temu, Bercik92 napisał:

mój doradca mówił że podlasie dostanie kase na około 670 wniosków

W tym naborze na województwo podlaskie jest więcej pieniędzy o około 2 mln euro względem naboru z 2016 roku, a wtedy dostało prawie 920 osób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofz14    75

Już doszedłem o co chodzi.Były jeszcze czerwone pola w zakupach w miejscu uwag .Jeśli możecie to podpowiedzcie co wpisać w te uwagi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freetaxi    947

Jak robisz jakieś zmiany w roku docelowym odnośnie bazowego to napisz dlaczego taka zmiana następuje.


Wypełniam wnioski w ramach PROW. Doradzam w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych. Współpracuję z klientami z całego kraju. 

Tel: 511-293-290

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Szanowni Koledzy,

przeczytałem ostatnie 100 stron w temacie i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, otóż jak wykazujecie związek planowanej inwestycji ze wzrostem skali produkcji osiąganym przez zwiększenie areału gospodarstwa (dzierżawa długoterminowa czy zakup ziemi)? W moim przypadku inwestycja to ciągnik i agregat uprawowo siewny do siewu bezpośredniego. Czy ma sens uzasadniać tą zależność, że zakup agregatu i przejście na bezorkową uprawę gleby pozwoli mi na terminową uprawę (obsiewanie) większej powierzchni UR, dzięki temu mogę podjąć zobowiązanie dzierżawy długoterminowej na np. 3ha? Może macie jakieś lepsze pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marq    0

Jasna sprawa ;) - tym sposobem łatwo wykazać wzrost GVA, ale chodzi mi o zwiększenie skali produkcji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darsonspire    8

Dwuplaszczowy zbiornik na paliwo można złożyć na program? Naszło mnie w ostatniej chwili żeby to tez złożyć a nie chce mi się szukać bo jutro zawoze oferty. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-Sebastian-    12

Ja na szybko obliczylem 8,5 pkt Mam nadzieję że wystarczy w świętokrzyskim.  3 za wiek 1 za przygotowanie do sprzedaży 1 za umowę kontraktacyjna 1 za zwiększenie skali produkcji i 2,5 z maszyn jak dobrze policzyłem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3059

na obecny nabor jest bardzo malo chetnych, na farmerze byla dzisiaj taka informacja.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominiall    2

w ostatnim momencie będzie najwięcej wniosków, narazie zbyt wcześnie by prognozować, prawdopodobnie będzie dużo wniosków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7260

Nie zdziwię się jak w ostatnich dniach będą kolejki od rana do nocy w OR 

 

  • Like 1

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooooo tylko czy liczyl ktos ile wniosków jest w trakcie robienia??? chyba nie troche sie schodzi żeby papierki załatwić także w ostatnim tygodniu jak "zwykle" bedzie w ptyte tych wniosków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73
48 minut temu, -Sebastian- napisał:

Ja na szybko obliczylem 8,5 pkt Mam nadzieję że wystarczy w świętokrzyskim.  3 za wiek 1 za przygotowanie do sprzedaży 1 za umowę kontraktacyjna 1 za zwiększenie skali produkcji i 2,5 z maszyn jak dobrze policzyłem. 

jak jest z tą umową kontraktacyjną? mam np pszenice , kukurydze i ziemniaka wniosek składam na maszyny do ziemniaków i zwieskszenie ziemniaka. a umowa kontraktacyjna może być wtedy na pszenice bądz kukurydze ? bo nie mam nr ziemniaczanego i nie wiem jak to ugryźc na szybko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Jak dobrze pamiętam to umowa musi byćpodpisana rok wcześniej a nie tak z marszu.

jest tu ktoś z łódzkiego co wyszarpal punkt za grupe producencką?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamigos    0

Witam.Mam pytanie do osób które planują postawić hale.ile czasu zajmuje przygotowanie kosztorysu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sławek213    0
17 minut temu, adamigos napisał:

Witam.Mam pytanie do osób które planują postawić hale.ile czasu zajmuje przygotowanie kosztorysu?

Po znajomość to ok. 3 tygodnie.  Ja robiłem na silosy to tsamo co na hale. Ale nie będę składał na nie, nieso aż tak potrzebne. W ODR mówili niema dużo wniosków połowa co ostatnio. Tagże w Mazowieckim wystarczy między 3  - 4 punktami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj