rolnik22

PROW 2014-2020 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

danielhaker

Wiadomość dodana przez danielhaker

Polecane posty

RafaKdziela    443

W tej chwili możemy tylko gdybać .Nawet osoby ,które mogły ,by coś wiedzieć wstrzymują się od zabrania głosu .Jedno jest pewne ,że wszyscy mają dostać wsparcie ,ale trzeba czekać .Co do wsparcia na dane województwo i takiej różnicy ,jak podałem nie wierzę .Odchyłki będą jakieś tam .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

Nie kolego, dostaną wsparcie ci którzy mieszczą się w podstawowym limicie środków + ci którzy załapali się na te przesunęcia które były reszta ludzi może tylko zbierać kasę na wniosek w 2018 roku i chyba ostatnia szansa na MGR . Nie chce nikogo obrażać ale ktoś wymyślił bujdę że wszyscy dostaną i teraz to każdy powtarza niestety ale nie ma takiej opcji i nawet nie realne aby każdy dostał nie ma na to kasy.. Po poprzednim prowie 2007-2013 to wiidać doskonale ile ludzii się nie załapało. połowa tych beneficjentów jest teraz w pierwsze 100 wiec raczej wyciągneli wnioski..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

Marco82 widac ty pojecia nie masz a wystarczy tylko zadzwonic do arimr I sie dowiesz :) a twoje przepuszczenia nie są nic warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Maciuś  niech ta twoja agencja da ci to na piśmie to wtedy możesz się upierać,już nieraz co innego mówili a co innego robili.Masz przecież projekt rozporządzenia zwiększający limity i widać po kwotach że nie wystarczy na wszystkie wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macius    60

No i dobrze ale będą kolejne przesunięcia. Mysle ze osoby w arimr maja troszkę wieksza wiedze niż wy. Wy tylko przepuszczacie a oni maja pewne info bo inaczej nie mogli by mówić głośno o tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

Minister rolnictwa nie wie czy będzie miał kasę na zaliczki dopłat bo ma mało do gadania a ktoś tam w agencji wszystko wie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bamberool    2

No i dobrze ale będą kolejne przesunięcia. Mysle ze osoby w arimr maja troszkę wieksza wiedze niż wy. Wy tylko przepuszczacie a oni maja pewne info bo inaczej nie mogli by mówić głośno o tym

Daj sobie siana.czytam te forum od wiosny.Jestem na początku listy w opolskim i nie dostałem jeszcze poprawek i czekam.mam inne zmartwienia na głowie jak choćby siewy.na szczęście popadało 37l/m i rzepaki bujneły.a Ty siedzisz cały czas na forum a tata zapie... żeby pospłacać kredyty i zarobić na twoje marzenia.czekaj cierpliwie i patrz żebyś miał za co spłacić te 200tys które zostanie po dofinansowaniu.tyle w temacie.piszcie konkrety a nie duperele.połowa stron to info o rzekomych przesunięciach.najpierw muszą obsłużyć te wnioski na które jest kasa.

Edytowano przez bamberool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bodo101    8

http://www.agrofoto.pl/finanse/maszyny-z-modernizacji-dla-niespelna-polowy-wnioskujacych,66712.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eryk70    5

Bądźmy pozytywnej myśli, każdy wyłożył jakieś pieniądze i czeka na pozytywne rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

Macius, Macius... Tobie by powiedzieli, że jednak jest 500 tys na maszyny to byś uwierzył? Że jednak jest nie 50% a 80% dofinansowania? Uwierz, nie chcę generalizować, ale w Arimrze często pracują osoby niekompetentne, na infolinii to już szczególnie. Dzwoniłem kiedyś do trzech różnych Arimrów w sprawie Młodego Rolnika i usłyszałem 3 różne wersje, napisałem maile też dostałem rozbieżne odpowiedzi, a Ty myślisz, że jak Ci tam powiedzieli, to tak będzie i nikt tutaj nie powinien tego podważać. Otóż Panowie powyżej powołują się na PAPIER, a nie na SŁOWA. Rozporządzenie ministerstwa to jedyne na czym na tą chwilę możemy się oprzeć, a tam jest tak jak koledzy napisali - dostanie 45% wnioskujących, to samo napisała gazeta Farmer, która za niesprawdzenie takich informacji też zostałaby zjechana po takim artykule i zawsze zasięgają informacji w ministerstwie lub arimrze. Ja życzę, żeby wszyscy dostali, ale trzeba być realistą i sytuacja jest taka jak ostatnie rozporządzenie i nie po to je robili, żeby po chwili pisać kolejne. Ja wiem, że już emocje biorą górę i każdy jest nerwowy na to co się dzieje w modernizacji, bo jest kompletna dezorientacja, ale trzeba po prostu czekać, czekać, czekać, bo po tempie pracy widzę, że prędko maszyn nie zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

najlepsze są interpretacje dot. prowu, jak wysyłałem do głównego oddziału arimr, oraz do ministerstwa, w 3 na 4 zapytania od jednych była inna odpowiedź a od drugich inna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinoss    21

No właśnie... Trzeba czekać, na tą chwilę papier pokazuje jasno ile kasy jest na tą chwilę i na więcej się nie zapowiada. I nie wprowadzajcie niepotrzebnego zamętu pisząc, że dzwoniliście do arimru, macie tam kogoś i jesteście dobrze poinformowani i będzie kasa. Po co coś takiego? Będzie zmiana rozporządzenia - wtedy piszcie! I tak dezorientacja jest duża przez Arimr i ministerstwo to dokładacie do tego swoje trzy grosze. A jeszcze niektórym nadzieję robicie.

 

pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Minister rolnictwa nie wie czy będzie miał kasę na zaliczki dopłat bo ma mało do gadania a ktoś tam w agencji wszystko wie ?

 

Ktoś tu ściemę wali .U mnie w lokalnej gazecie pisało ,że zaliczki będą wypłacać w październiku .Wypowiadał się też wójt mojej gminy i powiedział ,że zaliczki będę .Sprawa naszej gminy może trochę inaczej wygląda ,bo były 3 klęski .Wymrożenia ,susza i grad ,a na koniec podtopienia .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35

kolego sprawę zaliczek i wypowiedzi twojego wójta który chce coś ugrać na tym że to on wam pomoc niesie odłóżmy teraz na bok bo to inna sprawa.  Koledzy  dokładnie trzeba postawić sprawę jasno. niektórzy  piszą o swoich domysłach i informacjach od prezesów arimr ale to info to tylko spławianie ludzi bo co mają mówić że nic z tego?...ze szkoda zachodu? no właśniie muszą gadać że jest kasa że przesuną a rolnicy się nabierają na to i jeszcze się kłócą z tobą że oni od prezesa wiedzą....

Jeszcze raz powtarzam na dzień dzisiejszy jest kasa z puli na 2016 i  połowa z 2017 i tyle dalszych przesunięć nie będzie.... Kolejny nabór w 2018 i mogę się założyć że kto teraz nie wszedł w eko z 10 arami to za 2 lata dla mgr z 20 ha wejdzie.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nharek    1

Dostałem przed chwilą telefon z agencji, jutro kontrola podanych działek w wniosku na modernizację, miejsce 465 na liście, województwo Małopolskie. Dzisiaj pierwszy telefon od agencji od dnia złożenia wniosku. Pozdrawiam wszystkich cierpliwie czekających :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez pw34
      Czy są jakieś informacje odnośnie naboru w marcu? Bedzie mozna byc ubezpieczonym z ZUSie? czy wydłużyli okres posiadania gospodarstwa? gospodarstwo zostało przepisane na mnie w pazdzierniku 2014 roku, skladalem na MR w pierwszym naborze czy w  marcu bede mogl skladac?
    • Przez Czakk
      Witam
      Pół roku temu przejąłem gospodarstwo. Jestem w trakcie przerabiania chlewni na kurnik. Istniejącej płyty obornikowej nie będę używał, pomiot kurzy będę wywoził poza teren gospodarstwa na pryzmę ze względów higieny przy kurniku.
      Składam wniosek na PROW, potrzebny mi sprzęt za który nie ma punktów. Punktowane są stanowiska do mycia i płukania sprzętów w tym stanowiska biobed. W tym celu chcę wykorzystać tą płytę.
      Czy jest możliwe, aby zmienić przeznaczenie płyty?
      Jak to zrobić?
      Pozdrawiam
    • Przez dotacja_info
      Nabór wniosków na „małe przetwórstwo” 29 września – 28 października 2016 r. Ogłoszenie znajduje się tutaj
      15 września 2016 r. w siedzibie ARiMR w Warszawie, odbyło się szkolenie pt. Zasady przyznawania pomocy finansowej w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 dla operacji polegających na podejmowaniu wykonywania działalności gospodarczej w zakresie przetwórstwa rolno-spożywczego przez rolnika, domownika lub małżonka rolnika podlegającego w pełnym zakresie ubezpieczeniu w KRUS.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj