Gość Profil usunięty

Historia Polski

Polecane posty

 8 Lutego 1951 roku w więzieniu MBP przy ul. Rakowieckiej w Warszawie został stracony mjr Zygmunt Szendzielarz ps ,, ŁUPASZKO '', oficer Wojska Polskiego .dowódca 5. Brygady Wileńskiej AK , dwukrotny kawaler orderu Virtuti Militari .nie-jestesmy-zadna-banda.jpg


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52
Napisano (edytowany)

To tak łatwe że osiągnąłem 100 % co widać na załączonym obrazku .Ja jednak skończyłem starą dobrą 8 klasową podstawówkę 

post-167418-0-41319900-1454977427_thumb.jpg

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Mcdonald,s , islamiści , judaizm , industrializacja -to najistotniejsze w tych pytaniiach .

Co tam Jagielło , Sobieski , Kościuszko czy tam Piłsudski i Bitwa Warszawska .

Taka to dzisiaj historyjka , bo o historii to w tym teście niewiele.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52
Napisano (edytowany)

Z historii to są te pytania np :

1 Po zaborach Polska odzyskała niepodległość w roku
2 Jan Kazimierz powiedział: "Od 200 lat z linii macierzystej, a od 70 z ojczystej, dom mój wolnymi waszmościów głosami na tym tronie jest posadzony". Podkreśla on więc, że dynastia, do której należy, rządzi Rzecząpospolitą dzięki
3 "Stanisław August nie miał duszy Jana Kazimierza. Tamten [Jan Kazimierz] w najtrudniejszych okolicznościach stałością i wytrwaniem ojczyznę uratował...". Czym były te "najtrudniejsze okoliczności", z którymi musiał się zmierzyć Jan Kazimierz?

Oczywiście Polska jako kraj wyznaniowy gdzie religia jest obowiązkowa (wkurza mnie to) musi mieć pytanie religijne np : Na zdjęciu znajdziesz wykres liczby kolegiów jezuickich istniejących w danym roku. Widać z niego, że największy rozwój kolegiów jezuickich miał miejsce za panowania władców z dynastii:
Po jaką cholerę to pytanie dali .Kolejnym idiotyzmem jest to np : Plakat poniżej z napisem: "Matko, uważaj na swoje dzieci" jest świadectwem strachu przed:

Sugeruje to pytanie że trzeba być zacofanym bo uprzemysłowienie jest be ;[  Co za debil to układał ?

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Polacy po wojnie w Wielkiej brytani musieli miec  jakies finansowanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Była okazja zwinąć parę ton złota to zwinęli. Takich mieliśmy sojuszników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Właśnie natrafiłam na niesamowitą historię. Kto określi czy jest prawdziwa?

http://www.bibula.com/?p=76308

Przecież z tego złota musieliśmy amerykanom ,anglikom i myślę że również francuzom zapłacić za to że ich broniliśmy i używaliśmy wyprodukowanego przez nich uzbrojenia .Był tam w tle jakiś kredyt u anglików zaciągnięty jak dobrze pamiętam jeszcze przed wojną .Tu pewnie znajdziesz coś na ten temat http://www.plus-minus.net.pl/PomocPolsce/UnitedKingdom/index.html .Jest też inny fakt o którym się nie mówi w związku z wojną z Rosją sowiecką w 1920 roku .Niektórzy znają fakt że Węgry podczas tej wojny dostarczyły Polsce broń i amunicję .Jednak to nie było z dobroduszności a wynikało z tego https://pl.wikipedia.org/wiki/Zastaw_spiski Ta pożyczka nigdy nie została spłacona .Formą spłaty były za to rozbiory przez Austro-Węgry .

 

 

 

 

dddddddddddddddddd    

 

 

Przestań już wklejać te pierdoły i zajmij się czymś pożytecznym .Takie wypociny o żydach jak wklejasz to u normalnego człowieka powodują odruch wymiotny .Może za niedługo będziesz chciał ty i tobie podobni wprowadzić ustawy norymberskie .Co będzie jak się okaże że twoja rodzina w którymś pokoleniu ma żydowskie korzenie ?

Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przestań już wklejać te pierdoły i zajmij się czymś pożytecznym .Takie wypociny o żydach jak wklejasz to u normalnego człowieka powodują odruch wymiotny .Może za niedługo będziesz chciał ty i tobie podobni wprowadzić ustawy norymberskie .Co będzie jak się okaże że twoja rodzina w którymś pokoleniu ma żydowskie korzenie ?

Ty już poległeś. I nic cię nie wskrzesi.

Przypominam, chciałeś uchodzić za mądrego wykłócając się o dostępności do broni palnej, łuków i kusz. Nawet wkleiłeś link do ustawy, z którego jasno wynikało że nie miałeś racji.

 

W skrócie mówiąc ośmieszyłeś się. Wcześniej traktowałem cię jako człowieka na poziomie który ma odmienne zdanie od mojego. Ale jak się okazało poziom jaki reprezentujesz jest równy zero.

 

Więc przestań, przestań się ośmieszać, stajesz się żenujący. Dlaczego? Dlatego że co to ma do rzeczy że jego rodzina miała korzenie żydowskie? Historia zna wielu polaków którzy przyczynili się dla narodu polskiego a pochodzenie mieli niechciane, oraz wielu polaków których pochodzenie było nienaganne a zrobili wiele złego.

 

Tak samo i on, widać że jest człowiekiem Polakiem, patriotą. Pisząc ma rację czy też nie, jednak pisze dla sprawy Polskiej, nic złego dla Polski nie czyni obrażając żydów.

 

A ty? Ty jesteś wyrzutkiem, który mieszka w angli, pracował w iraku i ma za szwagra generała USA.

Co świadczą o tobie takie przechwałki? Dla mnie jedno wiek życia 15 lat lub niesprawny umysłowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

W nocy z 15 na 16 lutego 1941 r. w Dębowcu na Śląsku Cieszyńskim miało miejsce pierwsze lądowanie Cichociemnych w kraju, które było jednocześnie pierwszym zrzutem spadochroniarzy do okupowanej Europy. . Rok%2Bcichociemnych.png


 BÓG HONOR OJCZYZNA . POLSKA WOLNA I NIEZAWISŁA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akko    52

Ty już poległeś. I nic cię nie wskrzesi.

Przypominam, chciałeś uchodzić za mądrego wykłócając się o dostępności do broni palnej, łuków i kusz. Nawet wkleiłeś link do ustawy, z którego jasno wynikało że nie miałeś racji.

 

W skrócie mówiąc ośmieszyłeś się. Wcześniej traktowałem cię jako człowieka na poziomie który ma odmienne zdanie od mojego. Ale jak się okazało poziom jaki reprezentujesz jest równy zero.

 

Więc przestań, przestań się ośmieszać, stajesz się żenujący. Dlaczego? Dlatego że co to ma do rzeczy że jego rodzina miała korzenie żydowskie? Historia zna wielu polaków którzy przyczynili się dla narodu polskiego a pochodzenie mieli niechciane, oraz wielu polaków których pochodzenie było nienaganne a zrobili wiele złego.

 

Tak samo i on, widać że jest człowiekiem Polakiem, patriotą. Pisząc ma rację czy też nie, jednak pisze dla sprawy Polskiej, nic złego dla Polski nie czyni obrażając żydów.

 

A ty? Ty jesteś wyrzutkiem, który mieszka w angli, pracował w iraku i ma za szwagra generała USA.

Co świadczą o tobie takie przechwałki? Dla mnie jedno wiek życia 15 lat lub niesprawny umysłowo.

A dla mnie jesteś przygłup bo co ma broń do nienawiści rasowej ? Tym swoim postem pokazałeś że z historii to jesteś zero a wyglądała tak np http://historia.focus.pl/swiat/jak-polacy-stworzyli-izrael-296 .Ten z wklejaniem o żydach przez niego to jakaś jego mania prześladowcza i 99% pisowców tak ma (wyborcy tej partyjki) a skład tej partii łącznie z ich guru to potomkowie żydów .Zanim wyprodukujesz kolejne wypociny to pomyśl  co miałem na myśli .Znam wielu żydów i nic do nich nie mam dlatego wkurza mnie jak od 50 lat słyszę od pseudo polskich patriotów że wszystkiemu winni żydzi .Kto im zaszczepił taki debilizm w tych pustych pałach ?Chyba nieporadni przodkowie co mieszkali w czworakach Edytowano przez akko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

Mi coś się obiło o uszy , ze za czasów Mieszka 1 , nie było celibatu . 

Jeśli tak , to co w tym dziwnego ze zakonnica miała męża ?

Niech no kolega sprawdzi , jak to było onegdaj z tym celibatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

podobnie jak i dzisiaj- tylko sie smiejemy ze sasiadka ma corke z proboszczem, 

juz wtedy w zakonie skladalo sie sluby czystosci- zeby isc do klasztoru to trzeba bylo miec sporo pieniedzy na posag, w polsce jeszcze przed II wojna rodzina musiala placic zeby corka czy syn mogl isc do klasztoru, w dawnych czasach o powolaniu duchownym nikt nie mowil to rodzina decydowala ze czesc mlodszych dzieci musiala isc na sluzbe kosciola zeby nie rozdrabniac majatku- a jakie bylo morale stanu duchownego to wystarczy obejrzec jakis serial historyczny-w kolo sa pokazywane-nie ma w nich zadnej przesady...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Celibat


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A dla mnie jesteś przygłup bo co ma broń do nienawiści rasowej ?

A dla mnie jesteś nawiedzony małolat, bo po co mówić jedno i wklejać na dowód ustawę z której wynika że nie ma się racji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
scoffer    1156

podobnie jak i dzisiaj- tylko sie smiejemy ze sasiadka ma corke z proboszczem, 

juz wtedy w zakonie skladalo sie sluby czystosci- zeby isc do klasztoru to trzeba bylo miec sporo pieniedzy na posag, w polsce jeszcze przed II wojna rodzina musiala placic zeby corka czy syn mogl isc do klasztoru, w dawnych czasach o powolaniu duchownym nikt nie mowil to rodzina decydowala ze czesc mlodszych dzieci musiala isc na sluzbe kosciola zeby nie rozdrabniac majatku- a jakie bylo morale stanu duchownego to wystarczy obejrzec jakis serial historyczny-w kolo sa pokazywane-nie ma w nich zadnej przesady...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Celibat

Bardziej mnie śmieszy jak w obecnych czasach niektóre rasy ludzkie próbują mieć dziecko z kozą lub ,o zgrozo ,z osłem .

Co do czasów 1000 lat wstecz , to rozumiem,że zachodni władcy na czele z Ottonem I  byli dużo bardziej kulturalni.

Gdy przyszła ochota podchodzili do kobiety , uważajac ,by nie była broń Panie Boze w narzeczeństwie lub związku malżenskim , mówiac.

Bardzo mi się podobasz , czy przypadkiem nie miala bys ochotu na sex , nie obawiaj się własnie mam przy sobie prezerwatywę i nic Ci nie grozi. Zostaniesz moją kobietą , a ja w zamian dam Ci pól królestwa .

Oczywiście taka biedna panna ze wsi , nie godziła się na prezerwatywę , gdyż ewentualne alimenty w przypadku niechcianej ciąży , zapewnialy utrzymanie do konca żcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3048

prezerwatywa w czasach  mieszka I czy nawet III- ciekawa teoria,niestety nawet  gimnazjum nie skonczylem i nie wiem jaki jest poziom dzisiejszej wiedzy szkolnej....

utrzymanie do konca zycia-wtedy ludzie zyli krotko, dzisiaj nie ma tak dobrze, kazda diecezja ma specjalny fundusz alimentacyjny i dzieci ksiezy dostaja pieniadze jak kazdy do konca nauki, nie kazdy ma takie szczescie jak niedawno pewne dziecko z wroclawia - 2 miliony w gotowce i zlocie po ojcu nie tylko duchownym-ot taki kosciol ubogi..

 

opis sredniowiecznej wyzszosci moralnej zachodu obraza panstwo i narod polski, a to jest scigane z urzedu, wiec czekaj na wizyte odpowiednich instytucji o 5 rano :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

http://www.wiocha.pl/1317678,Cala-prawda-o-Rydzyku  -swiezo znalezione, czesc i to duza prawdy o polskim kosciele, na szczescie nie cala

Edytowano przez jacus

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj