Polecane posty

zetor111447    1

ja siałem jeczmien z worków tez pakowany i efekt był taki ze nic z tego nie wyszło...ziarno musi miec tez tlen a w takim worku to sam pomysl..przez te lata to ono sie udusiło...jak chcesz sprobuj...z jeczmieniem praktykowałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

Jeszcze szybko spróbuj, waty dużo na jakies naczynie - nasiąknie wody, ziarnka połóż 10 i bedziesz wiedział, tak na szybko.. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Kiedyś znajomy odemnie kupował jęczmień do siewu dwuletni. Najpierw wziął trochę i sprawdził kiełkowanie a później przyjechał i kupił. Zależało mu na tym bo to był 6 rzędowy.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Ja jak sprawdzam to nie 10 a 100. Zawsze to większa pewność. Jeżeli w suchym miejscu była to można by spróbować. U mnie poszła w tamtym roku w siewnik kukurydza która przez cały rok wisiała związana sznurkiem na drewnianych drzwiach stodoły (zimą też) i niezbyt pokiełkowała.

2 lata temu zasieliśmy mieszankę dwuletnią oraz jednego roku 3 letnie pszenżyto i bardzo ładne były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
redek    47

Jeśli siejesz więcej, to zmieszaj ze świeżymi nasionami, wtedy nawet jak część nie skiełkuje, nie będzie problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

chwasty kielkuja na 2-3 doba po zruszeniu ziemi wtedy najbardziej efektywny jest oprysk na 3 dzien tak jak przedmowca mowi niektorzy klada szybe na polu i wtedy widac jak chwasty kielkuja to pryskaja a jaki masz guardian max czy mix?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soulshakin    82

Mi jak zawsze zostaje z zeszłego roku to nawet nie robię próby tylko dosypuje do nowej po trochę tak jak redek wyżej napisał.

Przy 3 letniej jednak był robiłbym próbę, zmieszał z nową lub zwiększył wysiew z 10%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yanki    0

Więc kuku posiana, jednostka pomieszana i wysiana na 3ha ;) po wschodach napisze jak z obsadą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ja dostałem do sieczkarni 1,5 worka (jednostki) chyba Sanu gratis, miała 3 lata, ale nie siałem bo kiełkowała w 30%, być może była żle przechowywana, bo teoretycznie kukurydza powinna do 5 lat trzymać parametry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Zostały mi 3 jednostki Pioneera PR39T13 po 80000 ziaren. Gdyby ktoś potrzebował to mam je na zbycie dużo taniej niż są teraz obecnie oferowane.. Kupione 13.01.2012. Środek Górnego Śląska niedaleko Tychów, 1,5km od zjazdu z S1. Telefon :784 606 690 (najlepiej sms, oddzwonię od 6 do 22) lub pw.

 

Dla moderatorów: ciężko mi interpretować regulamin, jeśli wpis niezgodny, to nie będę płakać z konsekwencji.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rumcio40    296

Ziarno może mieć kilka lat i będzie miało siłę kiełkowania,warunkiem jest że nie było wcześniej zaprawiane.W ubiegłym roku doświadczyłem tego na rzepaku(podobno oleistym nic nie szkodzi),wysiałem nasiona,które miałem z poprzedniego roku i świeże,różnica była zauważalna,natomiast ziarno zboża może nie wzejść wcale-przerabiał to mój ojciec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19714

w jakich odstępach siejecie kukurydzę na kiszonkę?chodzi mi o odstępy rzędu od rzędu i ziarna od ziarna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

Ja sieję qq na kiszonke w odstępach 70cm rzędu do rzędu a odległość ziarnka od ziarnka to bodajże 13cm :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid381010    1

czym ty kosisz tą kukurydzę ? ja siałem na 60 cm :D

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

typowy rozstaw to 75cm ! wtedy mozesz kosic czym pasuje czy dziobowym czy kemperem nie ma problemów. odstep ziaren zalezy ile chcesz nasion wysiac na hektar. aby wysiac 100tys przy rozstawie 75cm trzeba ustawic odległosc miedzy ziarniakami na około 13cm


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

my rok temu na probe na jednym polu opryskalismy guardianem mix przed siewem i wymieszalismy agregatem i bylismy zadowoleni a reszte pryskalismy jak miała 5-6 lisci i nic jej nie było bo niby zalecenie jest 2-3 liscie a lumaxem pryskalismy po siewie jedno pole i niestety trzeba było poprawiac guardianem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19714

kukurydza ma być koszona rzędową przystawką+jaguar

siałem ją w rozstawie 75cm i w rzędzie +-13-14cm. na głebokości ok4-5cm-czy to dobrze??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

tak dobrze zrobiłes :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
djlolo921    0

Jaki oprysk zastosować na qq jeśli raz już pryskałem Guardianem i nie zadziałał dobrze w wszystkich msc i rośnie chwastnica jednostronna(trawica) miejscami.Czy powtórzyć guardianem czy może jakimś innym środkiem typu maister i w jakiej dawc zeby nie spalić QQ.Liczę na odp.

Z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid111    0

Dokiedy najlepiej posiac qq na kiszonke?? Martwią mnie przymrozki na "ogrodniki" a co sadzicie o lumaxie przedwschodowo na chwasty?? bo taki wlasnie kupiłem/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj