Polecane posty

Piotrek1975    1396

Paweł20 nie wiem czy równo sie dojrzeją do cięcia. Gostek miał dwie odmiany to jedna była dobra a z drugiej aż sok ciekł z sieczkarni.

 

Zawsze siałem jedną, może masz rację jak któraś chybi to się więcej dziabnie z drugiej . Jak do tej pory jakoś udawało się miejscami była piękna ,wyrośnieta a miejscami mała.

Jutro jadę po zakup qq może się skuszę i weznę dwie lub 3 odmiany. Dzięki za podpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

LG 32.52 nie ma lepszej sprawdza się idealnie na susze i słabsze ziemie.

sieje 2,5 ha zobaczymy ajak ze strawnoscia tej qqrydzy badales??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lee001    1

Ja co roku sieję co najmniej trzy odmiany. @Piotrek1975 San i Reduta polecam u mnie zawsze dość ładne są w tym roku pozostaje Reduta i spróbuje Eduardo i jakąś jeszcze z nowszych muszę wybrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

wiecie gdzie na dolnymśląsku można kupić kuku na ziarno najlepiej wczesną?

jaką polecacie dobrze plonującą?


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endzit    26

Witam Mam pytanie czy siał ktoś odmianę SY Respect ? Chodzi mi o opinię na jej temat..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Gdzie można na g. śląsku kupić j.s. Opoki? Chemirol ma wyłączny monopol na tą kuku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

A jak plonuje jeśli np: zerwę kolby w odpowiednim czasie, wysuszę, ręcznie obrobię. Duży spadek plonu? Bo strasznie drogie to ziarno, za ok 150 zł kupię San albo inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Moznba kupic nie kwalifikowana. U nas gosciu niedaleko handluje ma kwalifikat i po 4zł/kg zaprawiona mesurolem w big bagach niby to to co centrala odrzuciła powiedzmy za słabe kiełkowanie ale nie na tyle zeby sie nei nadawało. wrazie kiełkowania ponizej 90% mozna lekko wiecej wysiac a i tak cena przystepna. Nigdy tego nie siałem ale korci mnie spróbowac w tym roku. Zawsze siałem kwalifikat. Chyba jutro pojade to obejrzec.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

@bialy ja bym Ci odradzał takie zabawy. Nasiona to nieduży procent kosztów, z chytrzysz się i nie uda się qq. Nawozy wysiane, pryskać i zebrać trzeba a plon marny. Czy warto???


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek195    1

Witam,

Pewnie nie tylko ja zastanawiam się czym przesiać zmarznięte oziminy. Planuję po pszenicy zasiać kukurydzę, tylko nie wiem czy warto jest orać teraz na wiosnę, czy teraz tylko agregatem niegłęboko ziemię zruszyć, a później przed siewem jeszcze raz uprawić.

Proszę o podpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ArekDzej    0

Ja wszystkie oziminy robię tylko agregatem,były na tyle słabo wykształcone że agregat zrobi z nich tylko pył też niestety przesiewam 100 % ozimych zasiewów...z tym że kuku sieje po pszenżycie i jęczmieniu a po pszenicy jęczmień jary chyba że cudem uda się jeszcze złapać pszenicejarą

pozdrawiam

powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil255    305

uprawę spokojnie możesz zrobić agregatem nie będzie śladu że coś tam było.ja tak zrobiłem po dwa przejazdy i bardzo dobrze to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamin60    1

Ja proponował bym talerzówką potem ładnie bronami lub kultywatorem przejechał i zasiał bo orać nie ma potrzeby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bercikoo    0

tez mysle nad siewem kukurydzy po pszenicy tylko jesienia opryskałem ja glinem i niewiem czy moge teraz zasiac kukurydze moze mi ktos doradzic czy moge zasiac teraz kukurydze czy lepiej nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A jak plonuje jeśli np: zerwę kolby w odpowiednim czasie, wysuszę, ręcznie obrobię. Duży spadek plonu? Bo strasznie drogie to ziarno, za ok 150 zł kupię San albo inne...

W kukurydzy ten badyl bez kolby jest wart mniej niż gnój. Cała energia jest zawarta w kolbie, a dokładniej mówiąc w ziarnie. Gdy kiszonka będzie pociętym badylem to wartości ona żadnej mieć nie będzie.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Nie o to chodzi kolego. Wyjaśnię przykładem:

Posiałem 1ha Ronaldinio. Zebrałem 100kg kolb, wysuszyłem, obłuskałem ręcznie, zaprawiłem, posiałem - czy plon będzie dużo mniejszy niż posiałbym kwalifikat? Pytam bo słyszałem o odmianach które siać najlepiej tylko raz a potem znowu z centrali brać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnex    1

Strawność LG 32.52 jest dużo lepsza od polskich czy niemieckich odmian. Sieje już 3 rok tą odmianę i jest to rewelacja na skalę światową!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Nie o to chodzi kolego. Wyjaśnię przykładem:

Posiałem 1ha Ronaldinio. Zebrałem 100kg kolb, wysuszyłem, obłuskałem ręcznie, zaprawiłem, posiałem - czy plon będzie dużo mniejszy niż posiałbym kwalifikat? Pytam bo słyszałem o odmianach które siać najlepiej tylko raz a potem znowu z centrali brać.

Jeżeli to hybryda to sie tym nie chwal żeby agencja nasienna do drzwi nie zapukała :P Ponowny wysiew mieszańca jest zabroniony!


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

Wszystkie obecne na PL rynku qq to mieszańce F1. Jeszcze się z odmianą populacyjną qq nie spotkałem.


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

kiszonka z qq analiza paszy

 

Parametr Wynik w SM

ADF 24,29 %

Amoniak 1,01 %

Białko 9,84 %

Cukier 4,24 %

kwas mlekowy 9,58 g/kg

Lignina 4,31 %

lotne kwasu org 49,59 g/kg

NDF 35,80 %

pH 4,59

Popiół 4,15 %

Skrobia 33,31 %

strawna masa org 66,33 %

sucha masa (tol) 35,48 %

Surowe białko ADICP 0,81 %

Surowe białko NDICP 2,13 %

Tłuszcz 3,52 %

 

 

 

Nazwa jedn w kg SM w kg Br

------------------------- ------ --------- ---------

EB MJ/kg 18,74 6,65

EM MJ/kg 10,68 3,79

NEL MJ/kg 6,41 2,27

nBO g/kg 134,96 47,89

BilNŻ g/kg -5,85 -2,08

białko og. strawne g 57,07 20,25

tłuszcz strawny g 27,81 9,87

BNW strawne g 466,48 165,51

białko nier. w żwaczu g 24,60 8,73

białko bez mocznika g 98,40 34,91

Edytowano przez kyllee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj