Polecane posty

przemek28_28    2098
1 godzinę temu, kamil800 napisał:

Dzieki bo juz sie balem ze przesiew a nasiona to tysiace... Ale i tak pewnie z 0.5 ha mi poplynelo bo jest tam jedna stroma gora

Kukurydza wyjdzie, także spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Tak jak wyszła w 2017? Jak ktoś posiał 2 tyg temu to jeszcze tydzień zimna i ziarniak zgnije alb pnie będzie miał wigoru żeby wyjść. Ale powtarzajcie kukurydza wyyyyyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
11 minut temu, Mateusz1q napisał:

Tak jak wyszła w 2017? Jak ktoś posiał 2 tyg temu to jeszcze tydzień zimna i ziarniak zgnije alb pnie będzie miał wigoru żeby wyjść. Ale powtarzajcie kukurydza wyyyyyjdzie

Chodziło o to ze przyszła ulewa po siewie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035
1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Tak jak wyszła w 2017? Jak ktoś posiał 2 tyg temu to jeszcze tydzień zimna i ziarniak zgnije alb pnie będzie miał wigoru żeby wyjść. Ale powtarzajcie kukurydza wyyyyyjdzie

Rekord u mnie, to cztery tygodnie w ziemi w wzeszła. Fakt, odchorowała to masakrycznie, ale nie trzeba było przesiewać.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    142

No u mnie dzis 3 dzien po siewie wiec do wygnicia to troche jeszcze czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Co może dolegać tej kukurydzy, takie coś jest na działce która nie dawno jest w gospodarstwie (3 lata), na działce przyległej która jest od początku gospodarstwa kukurydza jest ładna. 

20210620_091429.jpg

20210620_091423.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Ph około 5, badane około 3 lata temu jak działka dołączyła do gospodarstwa, w między czasie była stosowana kreda nawozowa. Czy możliwe jest aby to herbicyd trzymał tak tą kukurydzę w ostatnim czasie spadło 63 litry w dwa dni, odchwaszczane nikosylfuronem + sulcotrek. Największe objawy są w miejscach najlżejszej ziemi (działka V klasa)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Jak tak mokro to przy Ph 5 powinna iść jak burza. Sprawdź czy coś jej nie podzera, drutowce? Chociaż one trzymają się raczej w lepszej ziemi od między, po łące itp. Czym pryskales? Jakie nawożenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian315    4

Ochrona to tak jak wyżej pisałem, z nawożenia to pod orkę obornik i przed siewem sól potasowa 200kg i mocznik 200kg A w podsiewacz 180kg fosforanu amonu. Drutowce raczej bym wykluczył bo tak jest tylko na nowej przyległej działce 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5035

Mogło się wszystko złożyć. pH, mniejsza zasobność gleby w składniki i próchnicę. Powiedziałbym, że susza, ale jak spadło tyle deszczu to może nie to. Herbicydy również, te co na nią dałeś, i może nawet te co były wcześniej. U nas na wsi jeden miał problem z kukurydzą po rzepaku. Podobno oprysk na rzepak trzymał kukurydzę.    

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30
4 godziny temu, damian315 napisał:

Ph około 5, badane około 3 lata temu jak działka dołączyła do gospodarstwa, w między czasie była stosowana kreda nawozowa. Czy możliwe jest aby to herbicyd trzymał tak tą kukurydzę w ostatnim czasie spadło 63 litry w dwa dni, odchwaszczane nikosylfuronem + sulcotrek. Największe objawy są w miejscach najlżejszej ziemi (działka V klasa)

Wg. mnie to terbutyloazyna. Dałeś 2 litry Sulcotreka na ile liści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
5 godzin temu, damian315 napisał:

Ph około 5, badane około 3 lata temu jak działka dołączyła do gospodarstwa, w między czasie była stosowana kreda nawozowa. Czy możliwe jest aby to herbicyd trzymał tak tą kukurydzę w ostatnim czasie spadło 63 litry w dwa dni, odchwaszczane nikosylfuronem + sulcotrek. Największe objawy są w miejscach najlżejszej ziemi (działka V klasa)

A ja sadze ze kiepskie pH i brak zasobności. Mam działkę 5 lat, przez miedze, miedza zaorana a nadal mimo 5 lat 2x wapno, 2x obornik, widać mega roznie czy to w burakach czy teraz w tym sezonie w kukurydzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanStanislaw    30

Możesz coś podać (azot, magnez, siarkę, cynk, bor) Ewentualnie jakiś biostymulator (Asahi, Optysil)

Terbutyloazynę lepiej stosować we wcześniejszych fazach (2-3) liść i na glebach mniej przepuszczalnych. 

 

Edytowano przez PanStanislaw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
10 minut temu, jondir989 napisał:

Niektóre liście w kukurydzy są pocięte,

nie było gradu?u mnie tydzień temu w czasie burzy przez moment poleciało parę niewielkich kulek i wydawało się że niema żadnych uszkodzeń a wczoraj poszedłem w kukurydzę to okazało się że czasem znajdzie się liść podobnie uszkodzony jak na zdjęciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3920

Grad albo ploniarka. Jak tylko niektóre liście pocięte a kuku już jest dość duża to sobie poradzi. Jakby miała 4-6 liści i pocięty każdy to nie dała by rady rosnąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil800    142

2 lata temu byl u mnie grad. Pobilo mocno liscie. To co u ciebie na zdjeciu to praktycznie nic. Po tygodniu sie zagoilo a po 2 juz praktycznie znaku nie bylo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat_6    0

Pierwszy raz w tym roku zasiałem kukurydzę. Na części pola gdzie jest słabsza gleba(5 klasa) kukurydza ma już prawie półtora metra a w drugiej części (4b głównie glina) ledwo od ziemi odrasta. Czy to może być spododowane. Na całości tak samo nkowożone tak samo pryskane. Trzy dni po zasianiu przyszła ulewa i trochę ziemię zamuliła czy to może być powodem? 

20210625_180911.jpg

20210625_181036.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

przyczyną może być pogłębiona orka i wywleczona martwica 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj