Polecane posty

kuba3395    0

Co powiecie o odmianie kukurydzy SL Devino? Nie znam sie na odmianach kukurydzy bo chce pierwszy raz posiać na kiszonke dla krów. Liczba FAO dla kiszonki 230, Typ: mieszaniec pojedyńczy Ziarno typu semident. ktos może miał tą odmiane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Ja w tym roku sieję Ułana i Vitrasa, niestety Subito już nie mogłem dostać bo wykupili ale myślę że i te mi wyrosną ładne.

Każda na osobnym kawałku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Polifoske możesz spokojnie dać z kilkudniowym wyprzedzeniem. Tylko musisz ją wymieszać dość głęboko. Obecnie na siew kukurydzy jeszcze za szybko, gleba nie zdążyła się dostatecznie nagrzać.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

Obecnie na siew kukurydzy jeszcze za szybko, gleba nie zdążyła się dostatecznie nagrzać.

 

u mnie w okolicy już zaczęły się siewy i to wcale nie na najsłabszych stanowiskach, jeśli będziemy czekać na 10 stopni to może być już za późno, jakie mogą być skutki siewu w nieogrzaną glebę?

 

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/zboza/artykuly/wskazany-rzadszy-siew-kukurydzy,43326.html

właśnie- ile wysiewacie nasion? znajomi wspominają coraz częściej o 7 roślinach na metr, te badania, do których odnosi się artykuł nie są nic warte, ale może macie jakieś praktyczne doświadczenia

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901

Jeżeli była dobrze przechowywana to tak. Sprawdź najpierw siłę kiełkowania.

 

właśnie- ile wysiewacie nasion? znajomi wspominają coraz częściej o 7 roślinach na metr, te badania, do których odnosi się artykuł nie są nic warte, ale może macie jakieś praktyczne doświadczenia

U mnie przyjęło się 85-90tys./ha (kiszonka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leonardo1    1

U mnie temperatura gleby wynosi już 9 stopni. Tyle że w nocy temperatura powietrza spada do 1-2 stopni ;/ czy już pora siewu ? u mnie jest teren górzysty, więc może poczekać jeszcze z tydzień ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

u mnie w okolicy już zaczęły się siewy i to wcale nie na najsłabszych stanowiskach, jeśli będziemy czekać na 10 stopni to może być już za późno, jakie mogą być skutki siewu w nieogrzaną glebę?

 

http://www.agrofoto.pl...ydzy,43326.html

właśnie- ile wysiewacie nasion? znajomi wspominają coraz częściej o 7 roślinach na metr, te badania, do których odnosi się artykuł nie są nic warte, ale może macie jakieś praktyczne doświadczenia

Na ziarno u nas sie sieje w granicach 80tys, dzis zasielismy okolo 16ha


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Jaka odmiana o bardzo krotkim FAO , bedzie siana pozno po zycie? polnocna polska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

w tym roku to wątpię czy siać po życie.zależy jaka jesień będzie.ryzyko.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710

Ryzyko a dlaczego?Zyto skosi ok 15 -max20 maja za dwa dni posieje kukurydzę-i co tak późno??Raptem max 2 tygodnie opóźnienia......a ile opóźnienia mają teraz siewy zbóż????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

no nie wiem czy w tym roku na 20 maja się wykłosi żeby skosić.masz miesiąc na koszenie jak mówisz.w tej chwili dopiero rusza wegetacja.w czerwcu to nie ma co siać,bo za puzno.sąsiad kiedyś zasiał początek czerwca to plonu z tego nie było.

jeszcze zależy jaka będzie jesień.jeśli będzie pogodna i ciepła to można ryzykować.

ja sieję wszystko na teraz.po życie nie sieję w tym roku.

QQ będzie siana w piątek.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

Tak jak mowi soltys48 zyto skosi sie max 20 maj tylko pewnie nie zdazy sie wyklosic i bedzie troche gorszej jakosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jeśli kosić nie wykłoszone to lepiej w cale.moim zdaniem żadnej wartości nie będzie miało.

kosić żeby się tylko bydło najadło,a rezultatów z tego nie będzie.


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komodo    277

ogolnie zyto to jest zapchaj dziura przy bydle mlecznym jesli chce sie miec wyniki to co najwyzej dla jalowizny i jesli wy czekacie do wykkloszenia to lepiej wogole nie koscie .Najwyzsza wartosc ma koszone w fazie gdy pojawiaja sie pojedyncze kłosy w łanie wtedy sie kosi i po dwoch dniach zbiera przewiędnięte taka siano kiszonka z zyta ma sens kazde inne jest strata kasy Bo nakosic bezwartosciowej masy to mozna sobie miskanta olbrzymiego zasiac i bedzie jak znalazł :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj