Sadoś

[Ursus C-360] Zalety i wady!

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakoś ludzie robią ciapkiem jako głównym i wtedy nikt nie mówi, że za słaby ;). Czemu 360 ma się nie nadawać? Jest za słaba, ale tylko do za dużych maszyn :D, u nas była głównym ciągnikiem na ponad 30 ha i wszystko dało się zrobić, od oprysków po orki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

Albo ja Ciebie zle rozumiem albo ty mnie ...nie mowilem ze ciapek jest za slaby tylko 60 tka

I nadal sadze ze c360 nie nadaje sie jako glowny ciagnik ani na duze arealy, ani na male....a ze ktos mial ją jako głowny ciagnik przez jakis czas to napewno nie wynikalo z tego ze chcial, tylko z tego ze nie mial wystarczajacych funduszy na zakup innego traktoru

Moim zdaniem 60 moze robic jako ciagnik pomocniczy lub w lesie (chociaz do lasu wolal bym brac ciapka - zwrotniejszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

W moich okolicach już prawie nie ma c360 bo każdy ma ich dosyć.... bo jest to strasznie daremny ciągnik... ani komfortu podczas pracy... ani wspomagania... awaryjny.... ani to zwrotne ani praktyczne.... no i pali jak smok....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2
PS: A ze wiele ludzi ją ma jest to spowodowane zazwyczaj tym ze byly kupowane w latach 70' - 80' i na rynku nie mozna bylo znalezc nic lepszego w tej kategori cen i ludzie brali na co bylo stac i co bylo najlatwiej dostepne

Jak to niebyło na rynku nic lepszego? Najpierw twierdzisz że ciapek najlepszy a potem że nic lepszego od c-360 nie było. Cenowo były raczej zbliżone.

Moim zdaniem c-360 jest bardziej uniwersalny niż c-330. Z łatwością zrobi to przy czym ciapek sie nieźle napoci a wtedy spalanie napewno wypadnie na kożyść sześćdziesiątki a z kolei przy lekkich pracach c-360 spala max 3 litry. Moja np. w kosiarce więcej nigdy nie wypiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursuss    16
W moich okolicach już prawie nie ma c360 bo każdy ma ich dosyć.... bo jest to strasznie daremny ciągnik... ani komfortu podczas pracy... ani wspomagania... awaryjny.... ani to zwrotne ani praktyczne.... no i pali jak smok....

 

 

 

Awaryjny to on nie jest jeśli ktoś dba to ma . Ja ma 360 z 1970 i obrabiam nim 22 ha a sąsiad kupił sobie fendta z 1971 roku ma chyba 65 KM i ma 12 ha i więcej siedzi pod nim jak na nim bo ciągle się coś psuje i z częśćmi ciężko i komfortu też żadnego tam nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ale za c-360 wolałbym c-362 taka ulepszona sześćdziesiątka ;) No i kabinka lepsza i wspomaganie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

A to do zwykłej sześćdziesiątki możesz sobie kupić lepszą kabinę np. taką------> Taką

 

A wspomaganie to już musisz trochę popytać i popracować w garażu tutaj na fotce masz wspomaganie w C-355 ;)

Tutaj

Tutaj2

A tutaj parę fotek mechanizmu :D

Tutaj

Tutaj2

Tutaj3

Tutaj4

Tutaj5

 

 

Pozdrawiam Karol12!!!


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
ja jestem zdania ze 60 moze byc tylko ciagnikiem pomocniczym bo do powaznych prac jest za mala, slaba, a do lekkich prac jest za duza i za duzo pali - lepszy ciapek...wiec wnioskuje ze nie jest zbyt udanym ciagnikiem co widac w cenach ..mozna kupic juz za 8 tys - moze to nie jest argument, ale jezeli mialaby o jakies 20 km wiecej, bylaby juz ciagnikiem bardziej wartosciowym i przydatnym

PS: A ze wiele ludzi ją ma jest to spowodowane zazwyczaj tym ze byly kupowane w latach 70' - 80' i na rynku nie mozna bylo znalezc nic lepszego w tej kategori cen i ludzie brali na co bylo stac i co bylo najlatwiej dostepne

to jak ciapek miałby 20 koni wiecej toby było 50 czyli tyle co 60 wiec 60 z taką mocą do poważnych prac zamała a do lekkich za duża to ciapek + 20km był by taki sam "nie poręczny" wg Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

qazi mowilem o 60 tce....waldekps2 - nie bylo nic lepszego na rynku mowiac o ciagnikch w przedziale 50 - 70 km

Jak c360 moze byc bardziej uniwersalna?jak napisal Luke16 ani ko mfortu, duzo pali i nie zrobisz zbyt ciezkiej roboty bo jest za slaba i za lekka

C330 jest mala zwrotna, malutko pali.Wezmiesz ją i do ogródka jak i na wieksze areały! a 60 juz nie wjedziesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
qazi mowilem o 60 tce....waldekps2 - nie bylo nic lepszego na rynku mowiac o ciagnikch w przedziale 50 - 70 km

Jak c360 moze byc bardziej uniwersalna?jak napisal Luke16 ani ko mfortu, duzo pali i nie zrobisz zbyt ciezkiej roboty bo jest za slaba i za lekka

C330 jest mala zwrotna, malutko pali.Wezmiesz ją i do ogródka jak i na wieksze areały! a 60 juz nie wjedziesz

dobra nie przesadzaj bo i 330 nie grzeszy swoja moca i superowoscia ;) 360 nie jest marzeniem ale chyba jest silniejsza i lepiej pojdzie w plugu 2 skibowym a jak dobra to i z 3 poleci :D fakt ze 360 gdyby byla troszke ciezsza to i uciag bylby wiekszy :) w 330 tez nie ma komfortu-i skoro 360 jest za slaba i za lekka do ciezkiej roboty to 330 nawet na pole nie wyjedzie :) ale nie ma co porownywac 330 i 360 bo to inna moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

nikt tu nie porownuje tych ciagnikow tylko mowimy o tym ktory jest bardziej udany! Ja szczerze nie widze wad w c330 ( mając na mysli maly ciagnik - ma poprostu wszystko czego potrzeba porownując np: z t25)

A jezeli mowimy o c360 to nawet nie wiem jak to okreslic....maly ciagnik? duzy? mocny? napewno ze jest zbyt slaby do swich gabarytów...potrzeba mu tych 15 - 20 km wiecej...poza tym zbyt duzo pali

A c330 jest i zwrotny i dosc silny jak na swoją wielkosc , pali jak zapalniczka .. zrobisz nim maly ogródek jak i wjedziesz na 5 hektarowe pole z plugiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

nie widzisz wad w 330? ;) kurde bardzo dziwne ja ich tam widze sporo.co do tej mocy 330 to nie szalej tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
nie widzisz wad w 330? ;) kurde bardzo dziwne ja ich tam widze sporo.co do tej mocy 330 to nie szalej tak :D

nie widze zbyt dotkliwych wad....wiem ze sa troche nieszczelne kabiny, ale co jeszcze?jezeli widzisz sporo to je podaj!moze ja o tym nie wiem

Mocy wystarcza...to jest traktor mały i na to co on ma za zadanie zrobic, czyli najczesciej jakas glebogryzarka, obsypnik, kultywator jakas dwukolówka

w przedziale malych ciagnikow uwazam ze jest dosc silny 30km ( wladek ma mniej i sie go chwali ). Uwazam ze to jest najbardziej udany polski ursus w przeciwienstwie do c360 ( wiem bo mialem kiedys 60 z 79r.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

to nie temat o 330 wiec nie tutaj ;) dodam tylko ze lubie 330 bo to ciagnik na ktorym sie uczylem jezdzic :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teddy    0

mi w C330 nie odpowiada skrzynia biegów ;) jest jakoś źle dobrana na 4 zawolny a na 5 zasłaby ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1
mi w C330 nie odpowiada skrzynia biegów ;) jest jakoś źle dobrana na 4 zawolny a na 5 zasłaby ;P

no fakt....chociaz tez zalezy w jakiej robocie np. przy bronowaniu to przydal by sie bieg pomiedzy ale jak do pluga to 4 jest idealna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
qazi mowilem o 60 tce....waldekps2 - nie bylo nic lepszego na rynku mowiac o ciagnikch w przedziale 50 - 70 km

Jak c360 moze byc bardziej uniwersalna?jak napisal Luke16 ani ko mfortu, duzo pali i nie zrobisz zbyt ciezkiej roboty bo jest za slaba i za lekka

C330 jest mala zwrotna, malutko pali.Wezmiesz ją i do ogródka jak i na wieksze areały! a 60 juz nie wjedziesz

jak tak to sory źle zrozumiałem

 

A jezeli mowimy o c360 to nawet nie wiem jak to okreslic....maly ciagnik? duzy? mocny? napewno ze jest zbyt slaby do swich gabarytów...potrzeba mu tych 15 - 20 km wiecej...poza tym zbyt duzo pali

A c330 jest i zwrotny i dosc silny jak na swoją wielkosc , pali jak zapalniczka .. zrobisz nim maly ogródek jak i wjedziesz na 5 hektarowe pole z plugiem

60 jest zasłaba do swych gabarytów?? 50kM na ok 2100kg to mało??? i wcale dużo nie pali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

porownujac do np zetora 7011 to nie wiem czy nie jest dluzsza...a zetor o prawie 20km mocniejszy

a powiem Ci ze nie wygodnie jest jezdzic takim dlugim ciagnikiem i jeszcze bez wspomagania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

zteor jest dłuższy ale tylko o pare cm. ale co ma długość do mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

to ze c360 jest mozna powiedziec wielka a jest slaba ...nie wjedziesz na jakis maly ogrodek...nawet w lesie jest nie dobrze ze jest taka dluga....chodzi tu o zgrabnoisc ciagnika.... nie sztuką jest zrobic 50 konny dlugi na 5 metrow traktor, ale sztuka jest zrobic mocny maly i zwinny traktor...jak w przypadju zetora 7011 i c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

ale gdyby 60 była krótsza to by jej przód mocniej zadzierało jak coś ciężkiego bierzemy na podnośnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kposy    1

od tego są obcciazniki....jakos innych, krotszych ciagnikow nie podnosi ( przynajmniej nie slyszalem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Polski rolnik dawno pozbył by sie 360 i kupił nowy ciągnik w zamian,ale gdyby wiedział napewno że produkcja którą się zajmuje przyniesie zysk.Gdyby miał pewność że jego produkt sprzeda sie za dobrą cenę , i poniesione koszty zwrócą sie, a jeszcze zarobi. Miałby wtedy z czego uzbierać , albo nie bałby sie wziąc kredytu wiedząc że bedzie mial z czego spłacić. A w obecnej sytuacji rolnik nie wie co bedzie za rok-czy zyska,czy zbankrutuje, wiec musi się męczyć na wiekowych ursusach ,albo sprzedac i kupić jeszcze starszego sprowadzonego "trupa' z zachodu i dalej sie męczyć.

A po drugie to chyba tez sprawa sentymentu do URSUSA i znajomości jego budowy,obsługi,napraw...

360 jest napewno bardzo uniwersalna-pasuje do (prawie)wszystkich maszyn przeznaczonych na taką moc-tych nopwych i starych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez Mario8610
      Witam, muszę wymienić dźwignie opcji siłowek i pozycyjnej, jak ją zdemontować i czy muszę rozbierać dzwiginki mechanizmy przy rozdzielaczu
    • Przez panczo1922
      Pacjent nieśmiertelna siuntka!
      Przed zimą zalalem ciągnik płynem/koncentratem do chłodnicy.
      Teraz na wiosnę czas oprysków a płyn poszedł do oleju i zrobiło się mleko.
      Myślałem że rozpuściło uszczelkę jak cały czas na wodzie jeździł ale niestety problem jest poważniejszy.
      Wżery na tulei i w bloku tam od dołu przy uszczelnieniu tulei.
      Tuleje wiadomo będą nowe ale co zrobić z tym blokiem? Czym to najlepiej skleić? Praktykował ktoś z was takie naprawy?
      Ciągnik pracuje tylko w opryakiwaczu więc nie będzie przegrzewany.
      Co radzicie z tym zrobić?
       
    • Przez MafiaPstrągowa
      witam, wie ktoś może gdzie online sprawdzę historie c360 po samym numerze vin? maszyna została wyrejestrowana dawno temu, nie posiadam żadnych dokumentów, chciałbym się dowiedzieć kilku rzeczy, ale na każdej stronie typu carvertical, itp wymagany jest 17-cyfrowy vin, a c360 ma 6-cyfrowy
    • Przez Grzesiu360
      Cena 18000 zł do negocjacji zarejestrowany i ubezpieczony. Gostyń wielkopolska.



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj