SUZI

Cebula

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
Cebula
jacek1296    1690
57 minut temu, 360ursus4011 napisał:

Witam. Biały nalot robi się na liściu cebuli co to może być? 

Wosk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

na wciornastka Pryskane inazuma z tydzień temu, sumie alpha z 2 tyg temu między czasie cyperkil z grzybem poszedł. 

3 tyg temu Luna 

1 tyg temu Signum 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4192
1 minutę temu, roni9411 napisał:

na wciornastka Pryskane inazuma z tydzień temu, sumie alpha z 2 tyg temu między czasie cyperkil z grzybem poszedł. 

3 tyg temu Luna 

1 tyg temu Signum 

A potem ludzie się dziwią po czym te gazy. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3151

a jaki masz wybór ponad metamitron i etofumesat?

oba posiewnie i dalej to już nie wiem z kolei co ponad fenmedifam bo też na dwuliścienne roczne nalistnych innych na stare odmiany już nie ma nawet cukrowych. Dawki dzielone tych doglebowych średnio u nas w tym roku zdały egzamin i trzeba było z grubszej rury dać przedwschodowo bo po wschodach fenmedifam za duże chwasty zastał i sporo przepuśscił że trzeba było motykę odkopać, komosy i szarłatu lontrel a tym bardziej graminicydy nie zwalczą tak że tylko przewschdowo ale dawki trzeba ze starych zalecen tych doglebowych bo te teraz zalecane... no jak niżej
szczęściem niedużo tych ćwiklaków jest to dało rady ale to co zalecają to .. no do ..upy te zalecenia i tyle a tu o cebuli i nie chce mi się głębiej rozpisywać

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1690
14 godzin temu, roni9411 napisał:

na wciornastka Pryskane inazuma z tydzień temu, sumie alpha z 2 tyg temu między czasie cyperkil z grzybem poszedł. 

3 tyg temu Luna 

1 tyg temu Signum 

A movento, spintor, benevia gdzie? Ta inazuma to ze 2 tygodnie za późno. Signum zawsze jako pierwsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

Dlaczego moduł powiadomienia i sterowania gsm ropam Basic GSM 2 nie widzi karty SIM ? Styki slotu na kartę SIM nie zaśniedziałe wyciągnięte ku karcie i nic - nie wyświetla niebieskiej diody. Ktoś jest w stanie wgrać usługowo z grupy na nowy moduł GSM numer do obsługi ? Lub który element może być do wymiany ?

ropam basicgsm 2 antena at-gsm-mag.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3151

w temacie o cebuli pytasz o

1 godzinę temu, yooo napisał:

usługowo

że niby ma być tanio? ;)
Przecytuj Swego posta może w jaki adewatniejszy temat.
W zasadzie to o serwisów telefonów kom. laptopów, może np Daniela Rakowieckiego z yt uda Ci się podpuścić to jeszcze film na swój kanał o tym zrobi.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8537
35 minut temu, dysydent napisał:

Przecytuj Swego posta może w jaki adewatniejszy temat.

Najlepszym się zdarza, ostatnio jeden rolnik odpowiedź na smsa wkleił, przypadkiem  jak twierdzi, jako post w jednym z tematów🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3151

wierzę bo ja właśnie z zimówki cebuli z pola zszedłem i nie trzeba psychotropów czy innych zdebilaczy> Upał z mózgu zrobił galaretę że nie wiem czy to dobrze że jeszcze szyjka cebuli niezaschnięta w pełni czy źle że za wcześnie jeszcze może i z tydzień na mechaniczną obcinarkę. Dobrze bo wolne już o południu a źle bo pewnie będzie tylko tańsza ale jeszcze szyjka mokra tak do 10cm od cebuli i nie dość że się źle obcina to jeszcze za mało łuski i się obija; czyli niech leży jeszcze kilka dni na polu a tylko na bieżący detal po kilka ton się będzie podkradać tak jak dzisiaj półdniówkiem.

nie wiem czy odmiana czy zimówka tak ma ale dłużej osycha po wykopaniu jak jara mimo że sucho u nas bo ostatnie deszcze jakoś minęły
 

a w temacie przenoszenia firmware-u to mamy w domu i programatory i programistów ale nie dzisiaj do mnie z tym bo jeszcze zamiast agroGPSa wyjdzie traktor bojowy...

 dobra, bedzie, upał, ja z pola to i durnoty wypisuję :P

Edytowano przez dysydent
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal54321    17

https://www.olx.pl/d/oferta/kosiarka-bmw-150-rotosan-sadownicza-rozdrabniarka-mulczer-rozdrabniacz-CID757-IDIr0kT.html Witam czy ścinał ktoś takim mulczerem szczypior? Nie uszkadza cebuli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek84pl    41

Kosilem podobnym wynalazkiem jak bylo sporo chwastow.

Szczypioru zalamanego tym nie skosisz, tylko to co wystaje ponad glowke cebuli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal54321    17
tomek84pl napisał:

Kosilem podobnym wynalazkiem jak bylo sporo chwastow.

Szczypioru zalamanego tym nie skosisz, tylko to co wystaje ponad glowke cebuli.

A nie wyrywało cebuli z nie załamanym szczypiorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

Jprd .. co za dziecinada . " Bęben głośny bo pusty w środku " dlaczego moderator forum nie usunie tych śmieciowych wypocin bez żadnej meroteryki? Nawijacje bez sensu jak sprzedawczynie obwarzanek na rynku :D później przez takie niedowartościowane elementy reszta społeczeństwa ma nas za bezmózgich zawistników. Ten sam tekst wrzucony na forum  elektronicznym i pierwsza odp w punkt. Ok to teraz konkrety bez waszego śmiesznego pyskowania. Pobierasz BasicGSM Manager wpisujesz na nowo wszystkie dane , zapisujesz i gra . Polecam ropam Basic do sterowania z poziomu aplikacji .

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3151

gwoli ścisłości bo nie

9 godzin temu, yooo napisał:

Nawijacje bez sensu

a - nawijamy
bo kto pierwszy w cebuli edytorów softu informatycznego szukał? ;)
I na koniec sam udowadniasz że to tylko kwestia ustawień systemu a nie jakiś ubity czip co zewn programatorów wymaga a często i wymiany jakiegoś elementu i rzeczywiście wystarczyło po adekwatniejszych forach poszukać a że mi się nie chciało? a dlaczego miałoby się chcieć jeśli ani tu temat na to ani mi ni zaglądających akurat tu to potrzebne?

w kwestii zaś cebuli; nie spieszcie się z obcinarkami w niedostatecznie doschniętej (już wykopanej) cebuli bo to co myśmy w sobotę zaczęli pewnie przez wysokie temperatury szkaradnie pociemniało w miejscach obić niezaschniętych, nieosłoniętych suchą łuską miejsc cebul że teraz trzeba będzie obniżyć cenę za tę partię. Wartości użytkowej to nie obniża ale ślady obić pozostają nawet gdy łuska już doschnie ta zewnętrzna. Szczęściem niedużośmy tak napsuli zanim "my sie skapli"

 

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yooo    53

Najgorzej jak ktoś się wypowiada udaje mądrusia, a żadnych informacji nie wnosi...  Zaśmiecając forum . W okolicy gdzieś 85 % modułów GSM do pomp głębinowych to produkty marki ropam. Chcieć się tobie za to chciało pisać stek bezwartościowych bzdur...

Edytowano przez yooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dysydent    3151

pozwolisz jednak że sensu używania GSM w pompach głębinowych będę sobie szukał gdzie indziej niż w temacie o cebuli bo to też zaśmiecanie tematu ;)

 no chyba że udowodnisz jakoby to miało jakiś ... jakąś przydatność np w automatyce nawadniania akurat tylko cebuli choć to też bardziej pod tematy jakieś ogólniejsze irygacyjne czy podobne

chmm; może i jednak ta tu nasza dyskusja co komu dała choćby zasłyszenia o możliwościach zdalnego sterowania/nadzoru systemow nawadniających z wykorzystaniem technologii sieci komórkowych (?) wielu "usłyszało że gdzieś dzwonią" i podejmie dalsze - już po za tym tematem - wyszukiwania

Edytowano przez dysydent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez belarusek
      Czy może ktoś z was przeprowadzał takie badanie gdzie i ile kosztowało? O takie badanie poprosił jeden z moich odbiorców bo będą mieć kontrolę sanepidu.
    • Przez Cbe1508
      Witam . Koledzy pomóżcie:) gdzie moge kupić symulator wzrostu o nazie KELPAK niech ktos poda jakiegos linka albo cos . Chciałbym zastosowac go na cebuli ozimej Szukałem i nic nie moge znajść
    • Przez weasprox
      Witam
      Mam pytanie czy ktoś z Was stosował, stosuje Pyramin w cebuli dymce ? Jeżeli to w jakiej dawce ?
      Ps. Jeśli temat w złym dziale prosze o przeniesienie ( jest to mój pierwszy temat)
      Z góry dzięki
    • Przez szop01
      Witam wszystkich mam problem.
      Mianowicie żołknie szczypior przy cebuli i cebula przez to wcale nie rośnie.
      Co zrobić?
       
      Pozniżej Załączam zdjęcie.


    • Przez Lowca131
      Witam, mam do zaoferowania nasiona cebuli więcej informacji pod nr telefonu 606971792.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj