Polecane posty

AlexH    3

Witam, 

mam problem z cielakami 6-8 miesięcznymi za bardzo nie chcą jeść śruty, poczytałem i jedną z metod polecanych na apetyt są drożdże. I stąd moje pytanie ile posypać tych drożdży dziennie dla takich cielaków 150-200kg.

 Z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Dziwne że nie chcą jeść paszy treściwej, może zarobaczone. Jaka pasza idzie ? co do drożdzy to 50gram powinno starczyć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlexH    3
21 minut temu, dyziek_1 napisał:

A może za dużo paszy treściwej sypiesz? Może nie przejadają.

Nie za dużo ponad 1kg dwa razy dziennie taką dawkę dostają ogólnie siano i kiszonkę jedzą a śrutę zobaczą lizną i leży dopiero jak siano lub kiszonkę jedzą to przez pół dnia zjedzą śrutę.

2 miesiace temu odrobaczane. Jedzą siano i sianokiszonkę, kukurydzy nie daję bo nie sieję. A śruta to pszenżyto, żyto, owies, kreda. Posypię śruty i nie chcą jeść reszta wsuwa a one nie kupiłem SanBulla ostatnio i im sypię na tą śrutę ale nie ma efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    49
8 minut temu, AlexH napisał:

Nie za dużo ponad 1kg dwa razy dziennie taką dawkę dostają ogólnie siano i kiszonkę jedzą a śrutę zobaczą lizną i leży dopiero jak siano lub kiszonkę jedzą to przez pół dnia zjedzą śrutę.

2 miesiace temu odrobaczane. Jedzą siano i sianokiszonkę, kukurydzy nie daję bo nie sieję. A śruta to pszenżyto, żyto, owies, kreda. Posypię śruty i nie chcą jeść reszta wsuwa a one nie kupiłem SanBulla ostatnio i im sypię na tą śrutę ale nie ma efektu.

Co wchodzi w skład śruty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    49
Przed chwilą, AlexH napisał:

śruta to pszenżyto, żyto, owies, kreda.

Białeczka nie ma :) Dorzuć śruty rzepakowej plus np miprobeef od Sano i zobaczysz jak zaczną wpierniczać. Na takiej czystej śrucie zbożowej będą się zakwaszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlexH    3
9 minut temu, dyziek_1 napisał:

Białeczka nie ma :) Dorzuć śruty rzepakowej plus np miprobeef od Sano i zobaczysz jak zaczną wpierniczać. Na takiej czystej śrucie zbożowej będą się zakwaszać.

A ile kilogramów dajesz tej śruty rzepakowej ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlexH    3
1 minutę temu, GABBER85 napisał:

dajecie sól przed sprzedażą ?

Żeby potem napiły się więcej i na waga większa ? Ja nie, bo mój handlarz nie określa którego dnia będzie, więc nie robię tego.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    49
9 minut temu, AlexH napisał:

A ile kilogramów dajesz tej śruty rzepakowej ? 

Załóżmy że pszenżyto ma 12% białka, żyto 9,5%, a owies 10% i każdego z tych zbóż dajesz po tyle samo, to żeby zrobić porządną 18%-tkę, musisz dorzucić 1,5 porcji śruty rzepakowej. 

REASUMUJĄC: Na 1kg pszenżyta, 1kg żyta i 1kg owsa dajesz 1,5 kg śruty rzepakowej.

ALBO: Zamiast 1,5 kg śruty rzepakowej, dasz jej 1kg i do tego 150gram miprobeef.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bubas    2
Dnia 11.12.2023 o 20:46, AlexH napisał:

śruta to pszenżyto, żyto, owies, kreda.

I jak teraz z pobieraniem paszy po tym czasie? Ja od siebie bym powiedział żeby odstawić żyto z paszy jeśli jest taka opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlexH    3
Dnia 28.12.2023 o 05:49, Bubas napisał:

I jak teraz z pobieraniem paszy po tym czasie? Ja od siebie bym powiedział żeby odstawić żyto z paszy jeśli jest taka opcja.

Kupiłem drożdże Sano Kristall Hefe i sypię każdemu po trochu na śrutę i to pomogło, ładnie wyjadają tak po ok 4-5 dniach od momentu sypania zaczęły wszystko wyjadać. Z żyta nie mogę zejść u mnie bardzo słabe ziemie ledwo owies i żyto pójdzie i na ok. 2ha mogę pszenżyto posiać i urośnie jakoś.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
2 godziny temu, AlexH napisał:

Kupiłem drożdże Sano Kristall Hefe i sypię każdemu po trochu na śrutę i to pomogło, ładnie wyjadają tak po ok 4-5 dniach od momentu sypania zaczęły wszystko wyjadać. Z żyta nie mogę zejść u mnie bardzo słabe ziemie ledwo owies i żyto pójdzie i na ok. 2ha mogę pszenżyto posiać i urośnie jakoś.  

Bardzo dobre drożdże, pamiętaj aby trzymać je w suchym pomieszczeniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlexH    3
1 godzinę temu, Eliot napisał:

Bardzo dobre drożdże, pamiętaj aby trzymać je w suchym pomieszczeniu 

No zawsze paszę trzymam w suchym miejscu, jestem bardzo z nich zadowolony, bo bydło ma apetyt i nie ma jakiegoś mocnego zapachu dzięki temu prędzej się przekonały, bo jak sypałem na śrutę SanBulla to on ma intensywny zapach to chyba jeszcze bardziej nie chciały podjąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymekrolnik89    117

jakie koncentraty polecacie dla opasów ile na tone i jakie mieszanki robicie jestem zielony w tym temacie bo świnie zakończyłem a zacząłem zabawę z bydłem


zboża jakie mam to pszenica owies jęczmień żyto pszenżyto i sucha kukurydza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    49

Osobiście używam miprobeef od sano oraz śrutę rzepakową. wcześniej optimal 38 z De Heus bo wychodził taniej niż surowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

50 % pszenzyta 10% sruta rzepakowa 20 % kiszone srutowane ziarno z kukurydzy 20 % owies + witaminy i drożdże aktywne kreda i tlenek magnezu… jak oceniacie taka pasze treściwa do opasow 400-600 kg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    49
3 godziny temu, Lukasz041514 napisał:

50 % pszenzyta 10% sruta rzepakowa 20 % kiszone srutowane ziarno z kukurydzy 20 % owies + witaminy i drożdże aktywne kreda i tlenek magnezu… jak oceniacie taka pasze treściwa do opasow 400-600 kg??

Wychodzi jakieś 13% białka ogólnego z tego co podałeś. Trochę mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
4 godziny temu, Lukasz041514 napisał:

50 % pszenzyta 10% sruta rzepakowa 20 % kiszone srutowane ziarno z kukurydzy 20 % owies + witaminy i drożdże aktywne kreda i tlenek magnezu… jak oceniacie taka pasze treściwa do opasow 400-600 kg??

Mało włókna, dorzuć siano a najlepiej sianokiszonkę dla lepszej struktury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    49

 

59 minut temu, Eliot napisał:

Mało włókna, dorzuć siano a najlepiej sianokiszonkę dla lepszej struktury.

Ale my tu rozmawiamy o paszy treściwej, a nie całej dawce pokarmowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Panowie co lepsze jęczmień ozimy czy otreby pszenne dodawać do sruty z pszenzyta? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj