timasz

Jaką kosiarke dyskową wybrać? [2,60-2,80m]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
wojtazz    11

https://www.lely.com/pl/praca-w-polu/koszenie/kosiarki-tylne/splendimo-m-mc/   skladasie

bez kondycjonera tez ma 125 stopni skladania 

 

 

krone: centralne zawieszenie, kat skladania 125 stopni, szybka wymiana nozy, 2.8m ale bez kondycjonera 40 kola brutto mam oferte.

jeszcze z kondycjonerem mi wyceniaja,

 

jf stoll 2.8m centralne kondycjoner wymiana nozy   30netto ale w te wynalazki to ja sie raczej bawic nie bede bo za te pieniadze bede mial samasz a o czesci w razie co latwiej ryzyko licze ze takie same.

Edytowano przez wojtazz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie Ci tak jf stolla wycenili? Teraz to w sumie już new holland będzie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gdzie Ci tak jf stolla wycenili? Teraz to w sumie już new holland będzie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

w Bialymstoku a czmu to bedzie NH?? podobno te kosiarki teraz maja byc w Polsce produkowane z Dani produkcje przeniesli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jf stolla już nie ma bo przejęło je konskilde a niedawno new holland wykupił konskilde. I teraz zależy czy będzie nh produkował pod swoim znakiem czy zostawią jf stoll. Dobrą cenę ci zaproponowali. Gdy się pytałem na jesieni to jeden dealer mi powiedział że za 3,15 m za jakieś 38 netto może sprzedać ale sam nie wiedział jaka dokładna cena będzie a drugi powiedział że już jf nie produkuje kosiarek. Tą kosiarkę to nową Ci oferują czy mają na placu i chcą się pozbyć? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

zdaje sie ze maja na placu dokladnie nie wiem ma mi na maila cos wyslac o niej zdjecia broszurki do poczytania itd itp. z tym ze tu jest z kondycjonerem nie wiem jaka tobie proponowali. wiesz tylko sam dealer powiedzial ze swego czasu tam byly problemy z przekladniami bo na Polske byly tansze robione i jak ktos trochu o olej nie zadbal to sie psuly.

kolejna sprawa troche ryzyko brac marke ktora tak naprawde ginie. ciekawe jak za 10 lat z czesciami bedzie do niej. czy sie nh d*pa nie wypnie na stare konstrukcje i nie stworzy  czegos nowego zupelnie.

o tym lely poczytalem i tam maja ciekawe rozwiazania niektore takie jakby to powiedziec moze d*py nie urywa ale z pomyslem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No właśnie nie wiadomo jak z częściami później będzie. W lely dobrym rozwiązaniem jest to że dyski mają napęd od wałka który jest z tyłu listwy, co za tym idzie nie ma takich przeciążeń jak to jest w innych  kosiarkach gdzie napęd przekazywany jest tryb od trybu. Wiem że jeszcze w felli jest napęd przekazywany za pomocą wałka na dyski ale to jest droższa listwa wtedy bo jest też tańsza listwa gdzie napęd jest przekazywany standardowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MafiaIspina    24

To dobrze :D Bo bardzo mi zależy aby tak się składała jednak sie robi zawsze nie co niższa no i ciężar trochę idzie na lewą stronę co na górzystych drogach jest ważne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

no masz tam tak jak w krone teraz robia wmiare ciezar po srodku ciezkosci. powinno byc duzo latwiej transportowac.

 

masz moze jakis cennik unii co do rozsiewaczy nawozow to podaj na priv. jak nie to trudno.

Edytowano przez wojtazz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Witam. Jestem przed zakupem kosiarki  i chciałbym prosić o pomoc przy wyborze oraz opinie od użytkowników tych maszyn, Maszyna będzie pracowała na ponad 20 ha łak ( wszystkie torfowe) i zastanawiam się czy dyskowa to dobre rozwiązanie,szerokośc jaka mnie interesuje to 2,4m.  Mam kilka ofert tylko nie wiem co wybrać aby było dobre i tak:

Samasz samba  2,4- 14.300

Samasz KDT 2,6- 18.700

Unia Alka L 2,45 - 16.100

JF stoll ( dodatkowo lewa tarcza pokosu)- 22.500

DF  Discmaster 124( vicon)- ( dodatkowo lewy zwęzacz pokosu i szybka wymiana noży) 23.000

 Vicon extra 124- u innego dealera - 22.000

Kuhn GMD 240( z szybka zmianą noży) 24.000

Lely Splendimo classic 240- 26.000- co jest dla mnie stanowczo za drogo

Ogładałem na żywo tylko samasz i kuhn pozostałe tylko na zdjęciach. Jednakze porównując samasz i kuhna to kuhn zdecydowanie lepiej przypadł mi do gustu Pomimo tego że Kuhn  jest o ponad  100 kg lżejszy od samaszu KDT to  wygląda masywniej i to  wykonanie. Pozostałych marek nie miałem okazji zobaczyć dlatego proszęo pomoc przy wyborze użytkowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z jakim ciągnikiem będzie współpracowała kosiarka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapsel1m    21

jak masz większy ciągnik to zastanów się na kosiarce z centralnym zawieszeniem .  Wybieraj produkt zachodni te polskie są dla hobbystów .

Edytowano przez kapsel1m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawekr6    28

Ma współpracować z DF Agrofarmem 410 (85 km).

Mam oferte na samasza KDTC 2,60 za 21 700 ale odrzuciłem ją ze względu na mase, waży ponad 900 kg wiec odpada bo mi ten ciągnik przewróci.

Zastanawiam  się czy czy KDT nie będzie tez za ciezki bo tez wazy 725 kg a Samba boje się ze się rozsypie i nie wiem co robić.

Wczoraj dostałem oferte na  kuhna GMD 240 za 21 800, maszyna wyglada naprawdę masywnie w porównaniu do samasza KDT a jest sporo lzejsza.

Kuhn mi się bardzo spodobał,nie ukrywam. Myśle jeszcze nad Deutzem ( viconem) w przyszłym tygodniu musze jechać obejzec vicona. Jak uważacie czy te trójkątne dyski to wada czy zaleta bo różnie o nich słysze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtazz    11

No mnie tez waga samaszu przeraza. Ja szukam 2.8 na centralnym i z kondycjonerem kosil bede ursusem bison 212. Ogolem obszar 24ha na pokos ale 13 ha torfy z czego polowa to miekkie torfy. A reszta przy slabej pogodzie tez rozmaka ze przejechac ciezko wiec szukam cos lekkiego. Lely mam fajna oferte. Tylko te przekladnie katowe nie wiem jak to sie sprawuje. Ma ktos kosiarke lely juz kilka sezonow? Nie musi byc z kondycjonerem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam Fella 2,82m - cena około 25k pln, lekka 475kg.

 

Z ciekawostek Fella należy do AGCO, które kupiło ostatnio Lely, i postanowili, że z Lely zostawią sobie jedynie przyczepy zbierające, resztę zielonkowych odrzucili, i dla AGCO robi tylko Fella, w sumie można kupić kosiarki, zgrabiarki, przetrząsarki pomalowane na zielono z naklejką Fendt, albo czerwone Massey Ferguson, ten sam produkt cena wyższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ta fella to na bocznym zawieszeniu czy centralnym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopsta    0

Witam. Ja może trochę z innej beczki ale nie chce zakładać nowego tematu.

Posiadam kosiarkę dyskową samasz KDTC 260 i mam z nią mały problem ponieważ podczas koszenia dwa pierwsze dyski (od strony zaczepu) ciągle zapychają się trawą. Kosiarkę mam co prawda pierwszy sezon i jeszcze dobrze jej nie ogarnąłem ale nie sądzę abym robił coś źle. Miał ktoś podobny problem lub ma ktoś pomysł co może być powodem zabijania się dysków?

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Tak jak kolega wyżej pisze na dzień dobry serwis niech to ogarnia. Nic sam nie kombinuj na gwarancji.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Oby tak było że szybko zareaguje. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopsta    0

Zauważyłem, że na razie problem jakby ustąpił ale w razie czego będę walił do samasza. 

Dzięki za podpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kamil5421
      Witam . posiadam do sprzedania zgrabiarke krone swadro 12.50 2000r . stan b.dobry . cena 28500 do negocjacji .. Wiecej informacji prosze pisac

    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam drogich Agrofotowiczów i Agrofotowiczki ... mam dylemat , planuję zakup prasy zmiennokomorowej ale nie zabardzo wiem jaka prasa jest najlepsza . Budżet to około 50 tyś zł +/- , siatka , rotor i noże to podstawa . Boję się pras pasowych bo najczęściej dochodzi do samozapłonu ... pasy podobno lubią pękać ... widziałem prasę lely rp  445 niby fajna prasa ale te pasy gdzieś na siebie nachodzą podczas prasowania ... widziałem też John Deere 582 jak w suchej jęczmiennej słomie ślizgał się balot w środku ... Urzekła mnie prasa Krone Vario Pack 1800 / Comprima (ale ta jest poza moim budżetem +/-80 tyś ) . Nie sugeruję się ile ta prasa miałaby robić bo 2 tyś belek na sezon to nie jest dużo ale ma ona robić głównie na usługach i musi być konkurencyjna . Może ktoś z was odpowie mi od czego zależy że niektóre prasy nawijają poza krawędź belki siatkę a niektóre nie ? 
    • Gość
      Przez Gość
      Zastanawiam się nad zakupem prasoowijarki jak w tytule. Mógłby ktoś podpowiedzieć na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jakie podzespoły są najbardziej awaryjne i jak sprawdzić np stan bel na sterowniku 
    • Przez Ceres96
      witam, mam zamiar kupić prasę rolujaca, która lepiej wybrać? robię tak rocznie około 500bel korzonki i z 400 słomy.
    • Przez marioc14
      Witam
      Czy ktoś z uzytnikow pras promujących krone spotkał się z takim problemem że w momencie uruchomienia prasy z nożami materiał zamiast dostawać się do komory zwijajacej przedostaje się pomiędzy górnym wałkiem a belkami łańcucha komory zwijajacej co w konsekwencji powoduje gięcie się belek oraz tej blachy z przodu co jest za rolka z siatką i mechanizmem siatki co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Dodam że łańcuchy w komorze zwijajacej zostały wymienione na nowe rok temu. Pozdrawiam 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj