TTjarek

Belarus 1025.3 vs Pol-mot h 10014

Polecane posty

MgrLukash    154

65 mtg ale jestem zadowolony

A z czego masz byc niezadowolony jak go jeszcze nawet niedotarłeś :lol:

U mnie ciągnik za 1/3 ceny wy3mał ok. 800mth bez awarii :P

żebyś miał ze 300 to co innego ;)

 

@TTjarek życzę cierpliwości przy pracy z prasą rolującą ;) choc ponoc od tego roku mieli montowac szersze taśmy WOM ale jak z tym jest to niewiem :P

 

sąsiad o którym wcześniej wspominałem (ten od 952.3) po tej regulacji zrobił kilkanaście bel i znowu to samo tym razem serwis wymienił taśmę na nową :D

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

WOM na szerszych taśmach powinien już spokojnie pracować ( u mnie wymagały zamontowania), jak ruszy to później ślizgać nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Jak to nie na niższych obrotach za3ymuje z prasą :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

a no to ja nie wiem, mi redliniarka dławiła motor, ale taśmy nie puściły, chociaż raz jak pracowałem na takim nasypie i złapałem kawałek fundamentu to taśmy puściły.... No i jak opuściłem ja w ziemię to nie było szans żeby ruszył :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@rolnikus - a czy nie sądzisz że polmotem albo belarusem pojeździsz też długo ??

 

Wg mnie cena odzwierciedla jakość, w przypadku zachodnich dodaj większy komfort i lepsze skrzynie biegów, wytrzymałość części tez powinna być wyższa. Oczywiście wszystko zalezy od pieniędzy, na 20ha raczej nie opłaca się kupować najdroższego ciągnika...


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

zgodzę się z Tobą. MTZ to nie traktor żeby się pochwalić przed sąsiadem ale po to aby robić w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

To który twoim zdaniem jest po to aby nim się tylko chwalic zamiast w polu robic :lol:


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

mtz jest do pola do roboty a zachodnie są do chwalenia przed sąsiadem i najczęściej się je po to kupuje :D na 20-30 ha nie opłaca się kupywać drogiego ciągnika bo się nigdy nie zwróci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

No może nie do końca do chwalenia masz 100 ha kupujesz John deere czy MF masz 20 30 to Belarusa czy podobny. Po to są różne ciągniki żeby każdy sobie wybrał odpowiedni. Pewnie że jak bym miał więcej kasy nie kupił bym MTZ tylko Internationala czy Renault bo bardzo mi się podobaja ale kosztują więcej i niestety ale na 20 ha awaria skrzyni czy czegoś bo te ciągniki mają już kręcący się zwykle drugi raz zegar kosztuje bardzo dużo i prawdopodobieństwo awarii przy 5 cyfrowym przebiegu też jest duże nawet w zachodniakach. I taka awaria bardzo wytrzepała by mi budżet za który teraz dokupić moge maszyn do MTZ


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Dokładnie ;)

Różni ludzie...

Różne potrzeby...

Różne areały...

Rózne maszyny...

:P

 

@piotrb14 jest jeszcze średnia półka cenowa, czy się opyla cóż zależy od specjalizacji gospodarstwa ;)

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie każdego stać na komfort... a cóż tu mówić i tak połowa ludzi jeździ jeszcze na starych ursusach i zetorach, także o każdym kto ma nowy w miarę ciągnik możemy rzec że już coś posiada....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

chlopie juz nudno czytac te twoje argumenty ciagle ze ruskie jest najlepsze,pierwszy w zyciu masz traktor i przezywasz to jak mysza okres a nigdy pewnie nie robiles na niczym innym oprocz wladka wiec co za skala porownawcza.co do komfortu to juz za 50 tys mozna miec traktor naprawde mily(mialem belarusa wiec wiem co mowie)a co do wygladu gdyby tak bylo jak piszesz to sprzedaz zachodnich maszyn nawet tych z nizszej polki nie bylaby tak duza.pozdrawiam i zycze spadku podniecenia swoim belarusem bo to nawet nie zdrowe.ps pogadamy jak zrobisz 2000mth a nie 60 czy bedziesz tak zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

ok. nie ma sprawy.... tylko nie kazdego stac na ciągnik zachodni z elektroniką i na ewentualne naprawy - które są napewno droższe niż ciągnik ze wschodu. Miałem okazję około 1,5 roku temu pracować u wuja na deutz fahr no i wiadomo komfort to jest zasadnicza różnica bo poza skrzynią na nic więcej nie można narzekać. Stałem przed wyborem używany zachodni do 100 tys albo nowy i wybrałem nowego MTZ i nie żałuję to jest tylko moje zdanie

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikursus    21

Myśle że trochę ten belarus wytrzyma. Tylko ciekawe jak długo ale to też zależy od użytkowania i właściciela ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

na moje 30 ha w zupełności wystarczy, ja go nie katuję. gania w pługu 4x40 i agregacie na bronie wirnikowej z siewnikiem 2,5m. Jak umie się poszanować to będzie służył długie lata. Z serwisu jak byli na przeglądzie po 30 mtg to mówili że to dobre ciągniki, i że bardzo rzadko wzywani są do awari..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

a widziales gdzies serwis co swoje gani? :lol: daj spokoj z ta elektronika i tak juz jest wszechobecna i jakos jest a poza tym gdyby byla taka kosztowna to nie kupowali by ludzie starszych traktorow zachodnich co nie zaddko maja po 10tys mth i chodza i sa ciagle na topie o nowych nie wspomne,jakos nie pisza tlumy ze wszystkim sie wszystko psuje na leb naszyje tylko belarus nie,to tak jakbys porownywal poloneza do audi -paranoja jak powiesz ze pierwszy lepszy.ps.co w nowym ciagniku tak psuje sie nagminie z elektroniki w pierwszych 4-5tys mth a ile napraw cie czeka w belarusie?zrob bilans i dopiero pisz racje,mialem belarusa 920 na synchro i nie powiem ze zly ciagnik ale NIGDY NIGDY nie powiem ze dorownuje zachodnim,nie ta epoka ,o 1025 pogadamy zrobisz sprzeglo i podnosnik a zrobisz napewno predzej czy pozniej i zobaczymy przy jakim przebiegu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

dobrze niech ci będzie przypuśćmy że wymienię tanim kosztem a w zachodnim jakie będą koszty??? 2, 3 razy większe jak nie więcej. sprzęgło?? po co ?? ja nie szarpię z 1 szybkiej na chama, a podnośnika nie wykorzystuję w pełni bo nie mam aż takiego ciężkiego osprzętu.... A po 2 będę mógł zrobić to sam a nie tak jak w tych z elektroniką że bez komputera i serwisu ani rusz. siedziałem w wielu ciągnikach z elektroniką i niektórymi z nich pracowałem... fajna sprawa elektronika tylko w ewentualnych naprawach droga i samemu nic nie zrobisz. Pożyjemy zobaczymy na piszę o każdej usterce która wystąpi ( odpukać żeby nic się nie działo) na moim areale nie jest nawet w 70% wykorzystywany.

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

@szmergiel

Dokładnie serwisanci potrafią bajki opowiadac :lol: Wkoncu muszą utwierdzic klienta iż dokonał najlepszego wyboru ze wszystkich możliwych opcji bo wybrał "ich" firmę która to sprzedaje najlepsze produkty po najkorzystniejszych cenach i warunkach :D

 

Co do elektroniki to niektóre ciągniki z nią kręcą już drugą dziesiątkę ;)

ale ten brak zaufania to z jednej strony wina takich serwisantów i ich bajek a z drugiej ludzi którzy doczynienia z nią nie mieli :P

 

@piotrb14 tylko że takie "zachodnie" sprzęgło przetrwa kilka tych od MTZ :P

Edytowano przez MgrLukash

♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

oj już wy wszyscy myślicie że wszyscy kłamią, to samo powiedział mechanik znajomy że nie są złe ciągniki. Może i wykonanie lepsze, ale co chcecie od tych MTZ jeżdżą to jeżdżą, a za cenę jakiegoś JD można kupić a zaryzykuję i powiem że ze 2-3 MTZ. Wiadomo zachodnie marki lepiej wykonują ale tu chodzi o komfort... biegi w dżojstiku, komputerek praktycznie nic nie trzeba robić. Pogadamy o tym za parę lat :) jak nabiję większy przebieg, zobaczymy kto będzie miał rację. A z 2 strony gdyby wierzyć w każde bajki to nikt by ich nie kupował, wielu ludzi ich ma i nie narzeka, a że komfortu nie ma jakiegoś to trudno, dawniej ludzie jeździli ciągnikami bez kabiny lub z kabinami ale wiemy jakie one były, hulał wiatr .... i dalej jeżdzą na ursusach i starych mtz i innych ciągnikach. nowe to zawsze nowe, ma się od nowości i wie co sie robi ciągnikiem, i to zdecydowało że kupiłem nowego belarusa a nie 5 letni używany ciągnik zachodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

tak ciagle piszesz to samo,podaj przyklad co sie popsuje i ile bedzie kosztowac? a nie wkolko gadanie cos kiedys.ps.poczytaj ile kosztuje naprawa modulu w mf serji 30xx bo jest o tym na forum a zobaczysz zre nie kosztuje to ogrom kasy a ciagniki maja ponad 15 lat i nawet nowy belarus nie przetrzyma takiego 15 latka wartego polowe kasy .czekam na odp.ps.raczej ojciec kupil bo jeszcze duzo wody uplynie zanim napiszesz prawde 'ja kupilem,zdecydowalem itd' jak bedziesz mial na belarusie 4tys to postaw go obok zachodniaka z 4tys i podadamy,dorosniesz nabierzesz dystansu i zobaczymy.

Edytowano przez szmergiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Ja nie mówię że wszyscy kłamią poprostu większośc nie jest rzetelna wiem bo do sąsiada 952.3 przyjeżdżają i czasem opowiadają niestworzone historie wyssane z palca :lol:

 

Czy w każdym zachodnim ciągniku masz wypasiony komputer i skrzynie? :lol:

Jeśli tak twierdzisz to widocznie jeszcze za wiele sprzętów niewidziałeś :P


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

nie mówię że w każdym... to zeleży od wyposażenia. Wątpię czy 15 letni zachodni przetrzyma Belarusa bez rzadnego remontu.... Bo silniki MTZ są bardzo dobre

Edytowano przez piotrb14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

Zależy od przebiegu bo jak będzie miał nastukane z 19 000mth to raczej nie :P

Ale czy tak dobre jak silnki: MWM, Deutz, Sisu, DPS itp :D

A poza tym ciągnik to nie tylko silnik...


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

a powiedział bym że tak. są to jedne z najlepszych silników, ekonomiczne. Przecież ile jeszcze chodzi tych silników w MTZ starych i dalej chodzą. Przedewszystkim są tanie w utrzymaniu i łatwe w reperacji ewentualnej, choć nie spełniają norm emisji spalin..... nie tylko w belarusach są silniki MMZ i są chwalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Z silnikami to sie zgodze. Bo napewqno Zachodnie nie są tak nie szanowane MWM Deutz itp jak MMZ Bo sie słyszy to tylko rusek twarde to to co tam rura ogień zmainy oleju co tam co 4 lata starczy filtry a tam a i tak kupe lat latają. To teraz jak by dbali o MMZ tak jak trzeba o MWM to czy nie można było by porównać ich trwałości? Sądze z ręka na sercu że można było by postawić MMZ razem z MWM albo chociaż półkę nizej B)


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj