Piotrek14

kogut

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Owszem nie neguje jakieś tam szersze maszyny, kombajn to jeszcze, ale teraz to już nastała prawdziwa plaga z tymi kogutami, szpan zachodnim ciągnikiem i tyle, zaczepi jeden z drugim rozsiewacz czy coś tam które nawet nie wystaje poza ciągnik i zap.........a i najchętniej to by chciał ażeby wszyscy inni z suwali się mu na pobocze bo on ma JD czy Fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

w nocy jadąc ciągnikiem jak najbardziej włączyc koguta wtedy kierowcy bardziej czujni a w dzień to wiadomo jak nic nie wystaje poza ciągnik to szkoda męczyć ślimaka:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlkpmder    6

'chomik111'

 

ja sam bardzo często jadąc kombajnem czy ciągnikiem z szeroką maszyną używam koguta i często mijam się z policją bo mieszkam w takim rejonie gdzie często się kręcą to sami jak widzą kogoś z kogutem to zwalniają i trochę na pobocze zjeżdżają zwłaszcza w nocy..

 

Zastanawiam sie czy jak sie mijasz z tymi miskami kombajnem czy heder masz na wózku bo w mojej okolicy nie ma mowy by kombajn po drodze publicznej poruszał sie z hederem trzeba go zdejmować na wózek a jak jest u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja jeżdżę claasem z hederem 5m po zewnątrz i nic nie robią jak na razie. I mam nadzieję że pozostanie tak jak najdłużej...

 

zgadzam się że koguta powinno się używać tylko i wyłącznie maszynami ponad gabarytowymi które wystają poza ciągnik i przekraczają szerokość 2.55m czy też 3m a reszta powodów to tylko szpan i lans.... za nie uzasadnione użycie można zarobić tylko mandat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Tylko niech nikt za kilka lat nie narzeka że każdy będzie musiał jeździć z lampą błyskową "kogutem" cały czas, bo teraz jest wielki bałagan z tym kiedy włączyć a kiedy nie.

 

Podobna sytuacja była z światłami do jazdy w dzień, pierw sezonowo ale po sezonie też cześć jeździła z włączonymi i był bałagan (bo jeden z światłami drugi bez) to teraz jeździmy cały rok na światłach.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

takiemu co jeździ ciągnikiem cały czas na świetle błyskowym-bez względu na to z jaką przyczepą czy maszyną(a widuję takich),to bym jeszcze im kazał w kasku ze światłem błyskowym chodzić po podwórzu czy gdziekolwiek by się poruszał-ludzie przynajmniej byli by przed nim ostrzeżeni.

poruszanie się po drogach publicznych z maszynami ponad gabarytowymi określają przepisy ruchu drogowego-radzę poczytać-sam kogut nie wystarczy-jeden z drugim włączy koguta i zadowolony,jednocześnie łamiąc parę paragrafów.a to że policja nie reaguje-to tylko z dobrej woli policjanta.

a do jazdy ciągnikiem po drogach publicznych (czy tam z przyczepą lub maszyną)jest tablica wyróżniająca-nie kogut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

tylko że kombajny i duże ciągniki z maszynami podciąga się pod maszyny ponad gabarytowe..... trójkąt ostrzegawczy masz dla mniejszych maszyn i przyczep.... nikt nie będzie robił pozwoleń na pilota czy inne głupoty takie jak pisałeś wyżej by przejechać z gospodarstwa na pole itp..

 

żółte światło ostrzegawcze jest dla służb drogowych i maszyn ponad gabarytowych przekraczających 3m lub szerokość pasa jezdni...

 

zgodzę się że montowanie kogutów na c-330 czy c-360 lub innych małych ciągnikach to głupota ale na dużych maszynach to zwykła przezorność i ostrożność.. jak to się mówi strzeżonego Pan Bóg strzeże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek16    25

masz mieć oświetlenie na pługu,czy innej maszynie-i nie ma dyskusji-kogut nie jest oświetleniem pługa.

kogut jest tylko dla drogowców,pomocy,i kilku jeszcze służb-podczas wykonywania prac.

koguta na pług to będziesz używał podczas orki pobocza-jedynie.

jadąc nocą z pługiem nieoświetlonym jest wykroczeniem-po co jeszcze kogut?

jestem ciekaw kiedy to w fabrykach zaczną robić oświetlenie do pługów i innych maszyn..hehe ja jestem zdania ze jeśli stwarzasz jakieś tam zagrożenie to lepiej mieć koguta i go włączać.@wiesmag to Ty taki przepisowy jesteś? jak jest ograniczenie prędkości do 30km/h to tyle jedziesz jeśli warunki pozwalają na dużo więcej?


AF - to Jest To:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

@darek16-kiedy będą w fabrykach robić oświetlenie maszyn?-robią już od bardzo dawna,zazwyczaj jako wyposażenie dodatkowe.

a czy jestem przepisowy to mój portfel-a punktu żadnego jeszcze nigdy nie zebrałem-a dużo jeżdżę i to różnymi pojazdami.

mówisz jesteś przepisowy-bo co znam kodeks-każdy kierowca powinien być na bieżąco-to nie łaska,to obowiązek,że raz na jakiś czas kupię nowy kodeks i przejrzę-ja lubię-z policją czy inspekcją nie ma dyskusji "nie wiedziałem,kiedy to weszło".

@chomik111-tablica,nie trójkąt,trójkąt to się rozstawia.życie życiem a prawo swoje stanowi.mówisz przezorność,ostrożność-OK-ale niektórzy zamiast lamp na desce czy magnesie chcą zastąpić kogutem.zestaw lamp na listwie z kablem nawet tańsze jak kogut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

jakby nie patrzeć to jest tablica w kształcie trójkąta pełnego a nie takiego rozstawianego za samochodem czy coś.... jeśli w ogóle o tym samym rozmawiamy...

 

zgadza się jest wiele maszyn z oświetleniem na wyposażeniu dodatkowym zwłaszcza nowych ale przyznaj sam widziałeś kiedyś ciężkie brony pięciopolowe z oświetleniem??? albo pługi 5-skibowe obracalne????? a niestety często się zdarza że starsze maszyny przekraczają rozmiary standardowe..... i powtórzę jeszcze raz głupotą jest montowanie kogutów na 330 360 czy innych ciągnikach tej klasy czy wielkości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z tymi kogutami to jest tak że ci co mają włączonego to uważają że już go nic nie obchodzi to on jest pępkiem świata a to inni użytkownicy muszą na takiego delikwenta uważać, nic bardziej mylnego,w razie jakiejś kolizji czy wypadku to wtedy Policja się im dobierze do d......y i jeżeli coś będzie nie zgodne z przepisami i jak jeden z drugim zapłaci z własnej kieszeni za remont np. drogiego samochodu to się od razu dowie jak ma być maszyna oznakowana, jaka dozwolona szerokość, czy wolno z hederem czy nie i nie będzie zastawiania się włączonym kogutem. Cwani taksówkarze np., dobrze znają przepisy i jeżeli ma samochód do remontu to tylko czekają na takiego "jelenia" i gwarantuje że takiej okazji na pewno nie zmarnują.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

ja nie mówię że kogut to jest już wyjście z sytuacji i więcej niczego nie trzeba... wiadomo że trzeba mieć sprawne oświetlenie i wszystkie oznakowania a kogut po po prostu jest dodatkowym sygnałem zwłaszcza w nocy bo w dzień to i tak mało widoczny jest zwłaszcza słoneczny... i oczywiste jest jak dla mnie tak jak mój poprzednik pisze że włączenie koguta nie zwalnia nas z obowiązku uważania na drodze i zwykłej ostrożności....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

to że starsza maszyna nie ma oświetlenia nie znaczy że jest z tego obowiązku zwolniona-zgadza się?

nieuzasadnione używanie sygnału błyskowego żółtego(koguta)grozi mandatem-i chyba nikt normalny nie powie że ciągnik z przyczepą to uzasadnione użycie(nie mówię o kombajnie czy tam innej wielkością podobnej maszynie-a pro po czy heder jeszcze można do kombajnu podczepić?).

pamiętacie za czasów jeszcze komuny-byle kultywator miał tablice z biało czerwonymi skośnymi pasami,często malowane farbą odblaskową-zgadza się?

jechał ktoś z was za ciągnikiem (pustym) w nocy i to z włączonym kogutem i to spory kawał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

powiem tak ostatnio jechałem za ciągnikiem z przetrząsarką nowa była na pewno i miał oświetlenie ładne ale te małe lampy bardzo słabo widoczne to z daleko rzuciły mi się w oczy te właśnie tablice malowane na ukos na biało czerwono odblaskowe. Dodam że jechał z włączonym kogutem to ludzie było widać że zwalniali z na przeciwka a za obrys ciągnika wystawały palce trochę. bez koguta za pewne nikt by nie zwalniał i zapierdzielał jak dzik trzymając się środka osi jezdni co by mogło nieciekawie się skończyć.

Również ostatnio mijałem kombajn buraczany ROPA to z przodu był oświetlony jak choinka ale za to z tyłu bieda i bez koguta bez niczego w nocy a takiemu już by wypadało bo do małych nie należy

Edytowano przez ChiquitaB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chomik111    18

jeszcze raz powtarzam zgadzam się z tym ze jazda samym ciągnikiem jest nieuzasadniona i czystą głupotą, zwykłym szpanem i lansem na wsi.... czy też jazda z przyczepami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek45    17

Na kogucie jedzie? - nie moooooże być. :blink: No chyba że to jest "PAN TWARDOWSKI" :lol:

 

Nie bądź taki do przodu, bo cie sznurówki wyprzedzą... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jeśli już odgrzebaliście-to macie zdjęcie oświetlenie pługa Mój odnośnik-nie ważne w jakim stanie i jaki pług-popatrzcie sobie na kabel,wtyczkę i lampę.

oświetlenie pługa-i co? nie idzie?kogut potrzebny do pługa?

zdrowego rozsądku życzę w NOWYM ROKU-bo nawet na bocznych drogach go coraz mniej widzę,a szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj