Manita

Samojezdne taczki

Polecane posty

Manita    1
Napisano (edytowany)

Witam

Ostatnio zastanawiałem się jakby tu ułatwić sobie pracę w bardzo ciasnej oborze. Wszystko muszę wozić taczkami i jest to trochę męczące gdyż muszę wykonać około 30 kursów dziennie i szperając po internecie natrafiłem na bardzo fajne urządzonko o nazwie BOBMAN

Bardzo spodobało mi się to rozwiązanie i zacząłem szperać dalej i okazało się że jest to bardzo mało skomplikowana machina napędzana hydraulicznie na jedno koło które jest równocześnie skrętne co daje jej niesamowita zwrotność i małe rozmiary.

Niestety nie wszystko jest tak kolorowe. Przeraża cena która wynosi ponad 10 tys, zł :blink: i po jej obejrzeniu od razu odechciało mi się jego kupno i coraz bardziej przychodziła chęć własnej konstrukcji :rolleyes: . Stanęlo na tym, że nie wiem jak dobrać części , aby to wszytko działało. Myślałem o zamontowaniu silnika Hondy (lub pochodnego) z allegro np. http://allegro.pl/silnik-spalinowy-czterosuwowy-ohv-9-km-gratis-i1609115435.html i z niego dać napęd na pompę od cyklopa. Podwozie stanowiłyby 3 kola od malucha (2 z przodu i jedno z tyłu) z czego to tylne byłoby napędzane hydraulicznie i skrętne. I tutaj pojawia się problem jakisilnik hydrauliczny wybrać. Myślałem o tym ale proszę o radę http://allegro.pl/silnik-hydrauliczny-eaton-char-lynn-nowy-i1598865846.html . Do tego "nośnika narzędzi" chciałbym przyłączyć na "czole" mini paszo-wóz do zadawania Kukurydzy, w którym byłoby ok 500 kg kukurydzy, ale to inna bajka, zdecydowanie na później :rolleyes: .

Edytowano przez Manita

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Mnie również interesowałoby takie rozwiązanie, będę wdzięczny jeśli ktoś podzieli się swoją wiedzą na ten temat.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginterpol    20
Napisano (edytowany)

silnik spalinowy moim zdaniem może być..

z pompą musisz się dowiedzieć ile oleju tłoczy na 1obrót. podejrzewam, że koło 25cm3/obrót .. po podłączeniu takiej pompy do silnika bezpośdednio na wał to przy maksymalnych obrotach 3600obr/min (w takiej pracy pompie napewno nie zaszkodzi) uzyskasz wydajność nawet 90l/min przekazując ten strumień na silnik hydrauliczny tak mały uzyskasz około 1800obr/min. wartości te są zbliżone...

musisz zwrócić uwagę na wydajność pompy na 1 obrót i chłonność silnika hydraulicznego na 1 obrót. w silniku hydr. tej budowy (korpus-część robocza-pokrywa) znaczenie ma szerokość części roboczej. jak się przyjrzysz temu silnikowi zobaczysz że tu jest dużo szerszy ten element

 

http://allegro.pl/si...1574279256.html

 

a taki sprzedawca podaje jej parametry

http://allegro.pl/si...1600039601.html

i wynosi 370cm/obr. tak podsumowując to po skończeniu budowy żeby się nie okazało, że zbudowałeś bolida który w maksymalnych prędkościach może rozwinąć 50, 100 lub 200km/h :)

może można zastosować dużo mniejszą pompę a większy silnik hydr. co na pewno wpłynie na mniejsze obciążenie silnika spalinowego i lepszą sprawność układu napędu..

Edytowano przez Ginterpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel1987    1

jednak duzo taniej sie nie zrobi....ale mialem u siebie na budowie takie cos zrobione z WSK-i...most byl skrocony od zuka....kola tylnie jodelki i nie bylo problemow nawet w ciezkich warunkach....konstrukcja ze zlomu....a jak przyjdzie ci wszystko kupic to nie wiele taniej wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Napisano (edytowany)

W Wenecji jeździ olbrzymia ilość takich wozidełek, szczególnie na wysepkach. Taniej byłoby sprowadzić takie coś. Mam gdzieś foto takiej machiny z wyspy Lido-musiałem uwiecznić , by pozostała pamiątka o innych środkach lokomocji. O takie , i wiele na ich podobieństwo

http://www.truck.pl/pl/article/438/w%C5%82oskie-tr%C3%B3jko%C5%82owce-polska-premiera-ape-tm,nc_047

Edytowano przez zorzyk2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manita    1

Jeżeli waszym zdaniem 10 tysięcy to dużo za takie códo to ..... ;(

 

no wiesz przy hodowli 20 krów mlecznych to jest bardzo dużo (nie rzadko cała miesięczne wyplata) a tak myślę, że można by zrobić to o wiele taniej nawet z całkiem nowych części za max polowe pieniędzy (jak liczyłem to do 3-4 tys powinno się zmieścić).

 

A co do tych trójkołowców z Wenecji to są stanowczo za szerokie mi potrzebna jest konstrukcja nie szersza niż 60-70 cm max. Jedyne co mnie zainteresowało to taki mały silniczek disel'a który na pewno byłby wiele oszczędniejszy tylko gdzie kupić taki :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Coś takiego?

Jeśli nie potrzebujesz dużych prędkości to powinien wystarczyć, mały, lekki i spala śmieszne ilości paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manita    1

Tak właśnie o taki chodziło znalazłem go po dodaniu posta i już nie chciałem usuwać :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
same110    72

Ktoś już cos skonstruował?
Mnie zachęciła takowe wozidlo



Ktoś użytkuje taki sprzęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

Co za problem,obrót od zgrabiarki gwiazdowej, most polonez skrócony i na to jakas jodelka, do mostu silnik hydrauliczny, idąc dalej rozdzielacz i regulator przepływu, pompa hydrauliczna przy silniku GX 160. Przełożenie pompy 2:1 z silnikiem, manetka wyciągnięta do raczki i wszystko mamy. Regulacje obrotów silnika, regulacje prędkości, rewers i hamulce, dokładając drugą pompę można cos nadbudowac. Jak ktos zainteresowany to mogę wecej napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pylos
      Sexual adventures
      Verified Women
      Prime Сasual Dating
    • Przez Soczi87
      Witam wszystkich. 
      Mam problem ponieważ montuję do przyczepy samoróbki jednoosiowej siłownik hydrauliczny który zakupił mój wujek w latach 90. W załączniku przesyłam zdjęcie tabliczki. Siłownik ma kulę o średnicy 53mm 
      i mam problem z doborem gniazda pod ten wymiar. W ofercie
      na rynku dostępne są rozmiary gniazd 52 i 55 nic pośredniego. Chce założyć gniazdo z zabezpieczeniem na seger. Czy roztoczenie gniazda 52mm to dobry pomysł ? 
      Moze ma ktoś z Was gniazdo na 53mm 
      Dziękuje. 

    • Przez fliegl
      Jaki jest kod RAL lub nazwa tego koloru?
       



    • Przez luki987654321
      Witam, chce zamontować halogeny led na tyle beczkowozu forschrit. czy można je podłączyć pod złącze trzy pinowe w ciągniku lub ewentualnie pod co innego można podłączyć? dodam że mam zamiar w kabinie zrobić włącznik aby się cały czas nie świeciły tylko na czas pracy.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, 
      Koledzy poszukuje kogoś z użytkowników kombajnów Jarek lub Arek celem wsparcie wymiarowego.
      Buduje kombajn do porzeczek i potrzebuje informacji jaka powinna być odległość miedzy podajnikiem taśmowym szerokim a profilem podtrzymującym wał otrząsacza, będę wdzięczny za zdjęcie z przyłożoną metrówką. 
      Wymiary jakie poszukuje to te zaznaczone na jednym ze zdjęć,, nie chciałbym połamać  krzaków przy pierwszej próbie jeśli do niej dojdzie :) 
      Zdjęcia z budowy w załączniku, dziękuje za pomoc:) 











×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj