Matey

Opinie o ciągnikach marki New Holland

Polecane posty

tvt    0

na temat ciagnika seri T7000 mozna powiedziec ze to jest Tm

Tylni most posiada od duzego Tm 190 (niE BYLO Z NIM PROBLEMOW )

silnik jest taki jek w TS A (oszczedne )

A skrzyna to juz do wyboru

Ciagnik wata jest polecenia moc od 160 do 220

Sprawdzi sie lepiej jak TM tak sadze

Po zdjeciu blokady pretkosci rozpedzilismy go do 65 km / h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
moze jutro wbije 1000 mth :P

w 4 lata 1000 mth to sie za bardzo nie przemeczal, chcialbym wiedziec jak po 5 tys sie zachowuja :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Witam ja planuje zakup nowego ciągnika mocy ok.130 km NH podobają mi się z wyglądu ale nie wiem czy sie psują czy nie. Mam tylko spostrzeżenia z ich pracy bo kumpel ma dwa nh i ten jego 140 TM słabo się sprawuje tzn na taką moc jaką powinien mieć to słaby jest ,sąsiad proximą 105km robi takim samym sprzętem o wiele lepiej.!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

wszystko zalezy od kierowcy jak go uzytkuje

A o ciagniku moge powiedziec ze jest to pozadna maszyna

TS115A spisuja sie znakomicie z e zwykla rotacyjna pompom

A te w comon raelu rowniez spisuja sie swietnie

Silniki nie mozna im niczego zarzucic

Skrzynia - jest kilka do wyboru i chyba to jest naj trudniejsze jaka skrzynie wybrac

Od seri TM sa wytrzymalsze W TM siadaly przednie mosty sprzeglo (jak byl na dzwigniach)

Odpowiednikiem TS-A jest Nowa seria T6000 Plus i Delta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BYCZEK7    0

ja wam powiem chłopaki u mnie w TM-ie 190 nic sie nie zepsuło i nie ma prawa ma nabite przez 3 lata 9tyś mth

i nic mu nie jest

traktor moim zdaniem wytrzymały

Edytowano przez robertbara
Ort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
ja wam powiem chłopaki u mnie w TM-ie 190 nic sie nie zepsóło i nie ma prawa ma nabite przez 3 lata 9tyś mth

i nic mu nie jest

traktor moim zdaniem wytrzymały

gdzie nabiles tyle mth?? powtorze to juz chyba z 5 raz, ze twoje posty nie sa wiarygodne, bo oprocz jakis tandetynch ochlapow ktorymi rzuczasz nie widzialem konkretow ktore by za tym staly ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

zgadzam sie z brzozakiem moze wez wstaw fotki swojego sprzetu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

no niestety podzielam waszą opinię . jest tu jescze kilku podobnych gości którzy pozjadali wszystkie rozumy i na każdy temat mają coś do powiedzenia, jednocześnie uważając siebie za ekspertów.nie potwierdzają swych słów zdjęciami. moim zdaniem buszują po innych forach ( bez trudu mozna ich odnaleźdź) czytają opinie i później wstawiają na af jako swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

9tys mth przez 3 lata to co ty nim robisz to byś musiał dzień w dzien, niedziele i swięta robić po 8mth dziennie a w zime co nim tak robisz całe dnie.

Interesuje sie zakupem nowego ciągnika o mocy ok 120km na nh też patrzyłem i czytałem różne fora ale ten przebieg to chyba rekord ;)

i nic Ci sie nie popsuło przez ten czas??????? to widze że nh jest lepszy od jd i fendta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
jest tu jescze kilku podobnych gości którzy pozjadali wszystkie rozumy i na każdy temat mają coś do powiedzenia, jednocześnie uważając siebie za ekspertów.nie potwierdzają swych słów zdjęciami.

to nawet nie chodzi o zdjecia, bo te da sie latwo skolowac, ale w 90% przypadkach mozna poznac kto ma niewielka stycznosc z rolnictwem za to wielka wyobraznie, a takich tu nie potrzebujemy.

Tumok chociaz nas oszukiwal (w zasadzie to bardziej siebie, bo co mi do tego kto jest w dowodzie ciagnika wpisany) mial wiedze i stycznosc z tym gospodarstwem, wiec pisal uzyteczne posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

ja nie mam NH i nie znam tego koleśa co strzelił te 9tys. mth w 3 lata ale powiem wam że, w mojej okolicy jest kilka gospodarstw co robią po około 3000mth rocznie każdym ze swoich traktorów i odziwo jedno użytkuje tylko NH i ma 400ha wszystko na potrzeby swojego bydła mlecznego idzie i kupują w AGROS WROŃSKI te ciągniki po tym co widziałem to ich TM 140 w 2 lata ma 6400mth i jeździ każdego dnia łącznie z niedzielami a zimą odśnieża 40km dróg do tego mają też kilka innych NH nażekali tylko na serię TL 100 bo przynajmniej u nich był awaryjny a najbardziej chwalą tego TM, drugie z tych gospodarstw użytkuje JD i też ma ponad 400ha i bydło mleczne jeszcze paszy dokupują a modele to 7720, 6620, 5720, i nowy 6630 do tego kilka starych Ursusów i JD rocznie robią po ok. 3000mth też chwalą że wmiare bez awaryjnie pracują, wysnuwam taki też wniosek że ciągnik mocno eksploatowany napewno wytrzymie więcej mth niż taki odpalany na chwile długo nic i znowu chwila roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
TM 140 w 2 lata ma 6400mth

nalezy jeszcze uscislic, bo ciagnik rok prod. 2005 (kupiony przed sierpniem br. - znakomita wiekszosc przypadkow) oceniany np. dzisiaj roku 2007, ma 2 lata, ale sezonow przepracowany praktycznie 3, przy tak duzym przebiegu to ma kolosalne znaczenie. poza tym przy 400ha i nawet duzej hodowli, 2000mth rocznie dla 3-4 ciagnikow kazdy (jak piszesz) to kolosalna roznica niz 3000mth!!!! tyle to firmy uslugowe nabijaja.

tak dowiedz sie dokladnie jak to bylo liczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiu    5

może być i tak jak piszesz do tych od NH mam kawałek to nie szybko to ustalę ale wiem że mają faktycznie 4 traktory TM 140, TS110A, TS110A i jakąś dużą Renault z wozem paszowym starsza troszke, co do drugiej firmy to bliziutko mnie jest ja tylko z obserwacji mogę powiedzieć że jeden JD 7720 to wiem że chodzi jak dla mnie cały czas podam jeden przykład mają 250ha kukurydzy na kiszonkę i kosili całe dnie po jakichś 3 dniach jak była godzina około 10 koniec koszenia kukurydzy to w nocy orał to co skoszone i znowu od 7 rano do wożenia kuku i wsumie prawie cały czas chodzi każdego dnia bez nocek jak się coś dowiem tak bardzo konkreto to się odezwe ale z tym że nie 2 a 3 lata to fakt że jest możliwe i b. duża różnica wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TumeK    11

No moj 2 sasiad ma 2 NH tzn z bratem kazdy swojego TSa 135 chyba i tvt 155 http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=25187 tu je widac... po tygodniu okazalo sie ze w tvt jest jakis wyciek z silnika nie wiem co bylo przyczyna ale wiem ze serwis byl no i mi osobiscie nie podoba sie dzwiek TVT bo on brzmi jak odkurzacz a nie jak ciagnik

Dzieki Brzozak za dobre slowo

 

Aha i Byczek7 nie jest autentyczny... gadalem z nim troche i pisze w sumie bzdury... o suszarniach ktore przez dobe susza 5% ziarna (nie wiem oco chodzi) i o ladownoci suszarni 1.5 tony nie zna marki wlasnej suszarni a wiekszosc jego postow to posty w dzialach typu (skojazenia. Zabawa . Humor, jakies tam gry rolnicze) rolnik chyba nie mysli o takich sprawach mozna raz napisac dla rozerwania ale nie byc najaktywnijszym w tym temacie:D ja nie jestem tak w sumie rolnikiem cialem.. a dusza jestem;p no to wracam do pracy ;]


Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarecki21    35

Witam!!

Chciałbym sie podzielić z jazdy NH T7040 ze skrznią power shift 16x9. Mieliśmy go z moim Tatą na 3 dniowym wypożyczeniu. Miał podczepiony 5-cio skibowy obrotowy pług kverneland (niestety modelu nie znam). "Testowaliśmy" go w orce po kukurydzy bezpośrednio na nie ruszonym ściernisku. Ziemia była zróznicowana, generalnie z przewagą cięzkiej gliny, lekkie pagórki. Dodatkowo pole było namoknięte ostatnimi deszczami (miejscami stała woda).

Wrazenia:

1. Widoczność z kabiny i rozmieszczenie manipulatorów bardzo dobre. Jedynie sterowanie wentylacją trochę niefortunnie umieszczone na tylnym lewym słupku. Bardziej poręcznie byłoby gdzieś w dachu.

2. Jak wspomniałem na glinie było bardzo mokro i koła mocno sie śizgały. Miescami blokady nie pomagały, ale tutaj chyba każdy inny ciągnik zachowywal by się podobnie. Rewelacyjna funkcja: jak koła ślizgają się do tego stopnia, że ciągnik zatrzymuje się w miejscu, to automatycznie unosi się na chwilę pług, ciągnik rusza i pług z powrotem się opuszcza. Pewnie nie jest to jakiś funkcjonalny ewenement, ale w porównaniu do ursusa - REWELACJA.

3. Do tego pługa i na te ziemie wydaje się, że trochę mocy brakowalo. We wniosku PROW napisaliśmy T7050. Powinno być lepiej.

4. Zmiana biegów guziczkami - super sprawa.

5. Wiem, ze można zautomatyzować i obroty slnika i dobór biegu, ale bardziej skoncentrowaliśmy się na wykorzytaniu sprzętu do robienia roboty, niż do poznania wszystkich jego funkcji.

6. Wady: Tylne koła nanosiły na zwolnice bardzo dużo błota. Do tego stopnia, że ciężko to było usunąć. Zwłaszcza nad prawym kołem. Czy coś mozna z tym zrobić?? Tylne koła nanosiły również błoto na schodki...

Najgorsze jest to, że z kolei przednie koła zabłociły cały silnik, na czele z alternatorem. Mam świadomość, że ciężkie warunki, mokro, ale na przykład JD ma cały silnik zabudowany. Lepiej (czyt. bezpiecznej) jest umyć osłonę niż silnik (czujniki, elektryka, itp). Nie wie ktoś, czy można domówić jakiś dodatkowe oslony??

Generalnie: W porównaniu do ursusa 1614 z 5-cio skibowym atlasem zmiana na lepsze jest drastyczna. Nie mamy niestety porównania do innych nowoczesnych ciągników, ale jakość i komfort pracy w tym traktorze są naprawdę na wysokim poziomie. Oby to wszystko szło w parze z trwałością maszyny, a będzie super.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

koledzy a może orientujecie się czy w modelach NH T 6000 jest już COMMON RAIL? i jak wypada spalanie jest mniejsze z systemem common rail czy nie czy lepsze pompo wtryski? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tvt    0

tak juz maj nowe pompy ale zaczynaja sie od jakiegos modelu kolo 120 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

T7000 zajefajny traktorek. Krzyżówka nowoczesnego oszczednego i mocnego silnika o pojemnosci 6,7l skrzynia power Command z TM do tego przestronna i cicha kabina rodem z TS-A, wydajna hydraulika bodaj ze 120 w opcji 150 l/min. traktro jak na swoja moc jest lekki plusem tego jest wysokie obciażenie urzyteczne minusem niski stosunek masy do uciagu w ciezkich pracach polowych bedzie wymagał dociązenia. Nie jestem użytkownikiem ale wnikliwym obserwatorem zwróciłem na ten ciagnik uwage zanim pojawiły sie w sprzedazy w Polsce. Jezeli masz duzo kasy mozesz skusic sie na Case Puma to to samo aczkolwiek róznice sa widoczne w kabinie. sa AF sa uzytkownicy takiego traktorka


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2

A ceną dużo odbiega od NH ??? Bo nawet wyglądem jest sporo ładniejszy :D a serwis ???? może być serwisowany przez dilera NH ???


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luk2782    19

od NH jest drozszy ok 20-30 tys. w kabinie jest troche innaczej rozwiazany. T7000 podobny jest w srodku do T6000(dawniej Tsa) pod wzgledem deski rozdzielczej prawej strony z hydraulika i cyfrowym wyswietlaczem od skrzyni biegów. Puma natomiast nie ma wyswietlaczy za kierownica wszystko przeniesione jest na prawy słupek podobne rozwiazanie w duzych JD 8020 masz lepsza widocznasc do przodu, Puma ma podłokietnik na których sa wszystkie potrzebne funkcje podłokietnik identyczny jak w Caseach CVX lub NH TVT.

Kris017 widze ze jestes z dolnego Ślaska tak jak ja :D w legnicy masz Osadkowski-Cybuliski oni diluja Case-a nawet dziewczyna, która jest teraz sie tym zajmuje w tej firmie dobrze zna AF :) ja Ja znam przez kumpla


Nie ma piękniejszego dzwięku niz ryk 7,1 litrowego Deutza - muzyka dla moich uszu:)

szacunek dla NH ale respekt uznanie i oddanie dla DEUTZ-FAHR-a:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabek27    1

ja uwarzam że jesto dobra marka szwagier ma i nie narzeka komfort jest moc nawet terz ale co do ceny jest durza w porównani do ursusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2
od NH jest drozszy ok 20-30 tys. w kabinie jest troche innaczej rozwiazany. T7000 podobny jest w srodku do T6000(dawniej Tsa) pod wzgledem deski rozdzielczej prawej strony z hydraulika i cyfrowym wyswietlaczem od skrzyni biegów. Puma natomiast nie ma wyswietlaczy za kierownica wszystko przeniesione jest na prawy słupek podobne rozwiazanie w duzych JD 8020 masz lepsza widocznasc do przodu, Puma ma podłokietnik na których sa wszystkie potrzebne funkcje podłokietnik identyczny jak w Caseach CVX lub NH TVT.

Kris017 widze ze jestes z dolnego Ślaska tak jak ja :) w legnicy masz Osadkowski-Cybuliski oni diluja Case-a nawet dziewczyna, która jest teraz sie tym zajmuje w tej firmie dobrze zna AF :D ja Ja znam przez kumpla

A mam jeszcze pytanie. A co z serią TVT ???? Jest jeszcze w sprzedaży ????


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viper    6

TVT jest zastąpiona serią T7500, troszke unowocześniony


Pawel

Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe... :) Nigdy nie bylem w tym dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris017    2
TVT jest zastąpiona serią T7500, troszke unowocześniony

A znasz stronę gdzie można go zobaczyć tak ogólnie ????


Nie ma lepszego od John deere-a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Grzesiekc
      Witam czy ma ktoś schemat lub wie jak złożyć membranę zaworu wabco od pneumatyki ? 

    • Przez ppiotr
      Po rozgrzaniu ciągnika zanikają hamulce, pedał wpada w podłogę a następnego dnia  hamulce już są, i tak codziennie, może ktoś miał tak w T4 ?
    • Przez adam1968z
      Witam mam pytanie czy w NH 8260 można jakoś obejść zmostkować czy coś podobnego sworznie siły uciągu bo wywala błąd nr 14 i nie działa EHR. Proszę o podpowiedzi.
    • Przez Morela15
      Witam 
      Dziś podczas pracy z wozem asenizacyjnym wyświetlił mi się błąd 5034 i obrazek ciągnika z wałkiem, wom nje da sie włączyć. Ciągnik to t5.110 z tego roku 
      Mial ktoś taki błąd?
    • Przez Paweł95
      Witam.Jestem nowy na forum mam problem z new holland td5.85 ciągnik nie chce grzać a temperatura skacze raz w gore raz w dół.Wie ktoś może jaka jest przyczyna??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj