Krystianrolnik

Opryski a nocne przymrozki

Polecane posty

Witam koledzy dziś chcę pryskać jare zboża od chwastów + odżywka i mam takie pytanie czy po oprysku nocne przymrozki nie będą miały skutków ubocznych dla zboża ??

 

Pozdrawiam Krystianrolnik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Mogą wystąpić skutki uboczne w postaci osłabionego działania środka na chwasty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Denison    1

Lub odżywka nie da oczekiwanego efektu.


" Zapamiętaj ... miedza to święta rzecz ... i naucz sie tego bo inaczej znów cie kosa naucze ... "


Sprzedam siano zbelowane, magazynowane pod dachem. TANIO!!! Wiecej informacji udzielę przez prywatne wiadomosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Jeśli chwastoxem to w żadnym wypadku , plantacja będzie żółta ,wiem bo kiedyś tak miałem , ja będę czekał za kilka dni ma być lepiej ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A zboze nie ucierpi, niedosyc ze przymrozek to jeszcze herbicyd ,sasiad juz dzis opryskal mimo ze w nocy bylo -5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15396

To niech się ściga że pierwszy pryska, a potem będzie płakał. Ja bym czekał, od niedzieli wraca lato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kony111    2

Jak pryskasz chwasty to po co odżywka??? Żeby wzmocnić chwasty i żeby oprysk nie dał pożądanego efektu????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Ja od lat robię - chwastox +mocznik +siarczan magnezu czasem jeszcze jakaś odżywka a działanie na chwasty zawsze jest dobre , nigdy jednak przed przymrozkiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Nigdy przed przymrozkiem, a jakiś określony czas po przymrozku? czy jak np dziś w nocy było -6, w najblizszą noc by było np +2 to moge jutro pryskać? czy lepiej troche odczekać?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

Bartek jaką masz pewność że będzie +2 a nie -2 ,wyraźnie mówią że za kilka dni ma się ocieplić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A zboze nie ucierpi, niedosyc ze przymrozek to jeszcze herbicyd ,sasiad juz dzis opryskal mimo ze w nocy bylo -5

 

 

To ten sąsiad delikatnie powiem jest lekko nerwowy, w ogóle chwastoxy czy aminopieliki potrzebują sredniej temperatury dobowej 8-10 stopni i to około tygodnia czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody89    1

A gdzie Ci sie spieszy z tym praskaniem od chwastów i to jeszcze jarej?????? Poczekaj jeszcze z tydzień aż bedzie cieplutko, noce będa cieplejsze no chyba że sie z kims scigasz w polu i masz zamiar wydac kase w błoto..... U mnie jeszcze nie tacy poważni gospodarze nie pryskali ozimych pszenic od chwastów ze wzgledu na brak optymalnej pogody, a ty sie już na jara wyrywasz przy obecnych przymrozkach. I mam podstawowe pytanie czytałes ulotkę herbicydu??? Bo pewnie gdyby tak to nie musiałbys zakładac tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Gdybym u siebie czekał z opryskiem na chwasty w oziminach do dziś to nie byłoby już po co wjeżdżać. Pryskałem jakiś tydzień temu i i tak było już za późno więc...

 

Jare chcę pryskać z tego względu ponieważ jest już dużo sporych chwastów ale dzięki za porady zaczekam jeszcze kilka dni aż temperatury będą wyższe.

 

mlody89 nie gorączkuj się ulotkę czytałem informuje ona, że nie należy stosować w temperaturze poniżej 10°C i powyżej 25°C więc w czasie pryskania te kryteria byłyby spełnione ;)

 

Co sądzicie o takiej mieszance Chwastox Turbo 2l/ha + Plonvit 1,5l/ha + Saletra Wapniowa 17% CaO ok 2l/ha ??

Edytowano przez Krystianrolnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej612b    227

U mnie ostatniej nocy - 6 na termometrze ,a rano trochę deszczu po x czasu i znowu robi się zimno . Jare rzeczywiście mają jeszcze czas ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Witam panowie. Aby nie zaśmiecać forum zadam swoje pytanie tutaj. Planuje dziś pryskać środkiem Chwastox. Czy zabieg mogę rozpocząć wykonywać już? Temperatura powietrza wynosi nie całe 26 stopni, i słońce ładnie świeci. Nie obniży to działania środka? Wiem , że najlepiej było by pryskac wieczorem, jednak mam sporo przejazdów i nie wyrobił bym sie z tym dziś rozpoczynajac w późnych godzinach, a na jutro już zapowiadaja wiatr i możliwe opady. Prosze o jakąś szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieplym3    72

U mnie wszyscy jadą w południe, co prawda nie wiem czym ale jak to widzę to o zgrozo :D Po prostu kiedy słońce mniej świeci środek tak nie parzy liści zboża bo z liśćmi zielska wiadomo' ch*j' z nimi. Ja zawsze wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszm    11

Witam! Ja miałem dziś pryskać pszenicę ozimą, bo siałem, gdy była susza i wówczas nie pryskałem jej,a teraz dopiero powschodziła i jest w fazie 1 liścia. Mam zastosować Stomp 330EC. Dziś rano był przymrozek (-1). Czy wykonując oprysk przed przymrozkiem mogę uszkodzić pszenicę tak, iż nic z niej nie będzie? Proszę o odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcin1975_11
      Witam
      Może ktoś podpowiedzieć czym opryskać grykę na chwasty.
      Sieję już parę lat ale mam problem zawsze głównie z lebiodą .
       
      poz
      Marcin
       
    • Przez karbex
      Witam wszystkich. Jak się nazywa ten chwast co na zdjęciu? 
      Pozdrawiam 

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj