jan2130

Leasing

Polecane posty

Ursusc385    1568

Leasing. Na jakich to zasadach jest ? czy zwykły rolnik moze wzisic ten kredyt czy tylko dla firm ? jakie ma oprocentowanie ? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pewnie że zwykły rolnik może wziąsć, tylko po co? Lesing fajna sprawa można szybko podpisać bez różnych zaświadczeń i załatwiania, tylko że koszt takiego kredytu w 6 - 7 lat to 40%, np. farmer w leasingu fabrycznym wychodzi przy wpłacie 1% zakładając że kosztuje 100 tyś pln to po 7miu latach spłacasz ponad 140 tyś, to jest bardzo duż, gdybys był na wacie od każdej raty mógłbyś odliczyć 22% bo tak to za ciągnik 100 tyś w leasingu na 7 lat płacisz 1700pln prawie no i gdybyś jeszcze miał firmę i miał możliwość odliczenia od podatku dochodowego 19% to wtedy 1700 pln minus 22% wat minu 19% odliczenia i wyjdzie dopiero te 3% jakim się reklamuje farmer, inne firmy oferują 5%, tak więc koszt kredytu ogromny, z drugiej strony jak ktoś jest na wacie to żeby skożystać z preferencyjnych musi wpłacić 42% więc lesing dla watowców dla ryczałtowców preferecyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Jaka firma leasingowa oferuje najkorzystniejszą formę leasingu dla rolników, którzy są płatnikami podatku vat?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

My mamy leasing na kombajn ziemniaczany, firna De Lage Landen z Warszawy. Ale Trochę drogo wychodzi, leasing na 5 lat, pierwsza wpłata tzw kaucja coś 90 tys, raty kwartalne 30 tyś, w sumie całkowity koszt maszyny wynosi 700 tys bruto z odsetkami. Co do vatu - jak jesteś na vacie to od tych 700 000 odejdzie 22 % vatu, znaczy każdą rate płaciłbyś netto. My nie jesteśmy na vacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Dzięki za odpowiedź. O to mi chodziło.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hans334    0

pozyczka z firmy leasingowej a leasing w czystej postaci to dwie rozne sprawy....................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dionizy    0

Chcę wziąć samochód w leasing, jaką firmę byście mi polecili? Jest ich mnóstwo i nie wiem, którą wybrać. Po czym powinienem wybierać akurat tą jedną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

złoż zapytania do kilku firm np: EFL, VBLeasing, Polski Leasing, dużo tych firm jest i wybierz tą gdzie najniższe bedzie oprocentowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turntable    0

Witam ,

 

Powiem wam Panowie , że ja miałem dość nie miłą przygode jak za pierwszym razem korzystałem z leasingu . Mieszkam w województwie wielkopolskim i kupując maszyny skorzystałem z oferty Wrocławskiej firmy na literke E :) . Dopóki nie podpisałem umowy wszystko było pięknie i bez problemów . Po podpisaniu umowy zaczęły sie schody . NAjpierw dostałem karę za to że wpłata za FV została o dzień za późno zaksięgowana!!!! Potem chcciałem sie dodzownić bo po 3 miesiącach dostałem nowy HARMONOGRAM spłati troszeczkę wzrósł !!! Trzeba mieć naprawdę dużo szczęścia żeby tam coś załatwić telefonicznie!!

Kolejne maszyny brałem już Krakowie - kolega polecił mi dość wesołą firmę. Firma nazywa się Guru Financial - na początku też miałem problem , bo nie chcieli brać się za rolnictwo . Mam już u nich 2 leasingi - wybrali mi 2 rózne firmy . JAk potrzebuje to mam swojego chłopa do któego dzwonie i mu truję . Nie muszę użerać się z infolinią . Raz mi zmienili podczas 3 letniej współpracy doradcę ale nowy od razu zadzownił i przyjechał porozmawiać! Dbają przynajmniej o klienta.

Panowie szukajcie sobie dobrego brokera - panowie w bankach są doradcami cholera wie od czego !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

to ubezpieczenie to pewnie w ratach policzone więc na to samo wychodzi. turntable a z której cześci wielkopolski jesteś i czy tu w regionie masz jakiegoś tego swojego człowieka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turntable    0
to ubezpieczenie to pewnie w ratach policzone więc na to samo wychodzi. turntable a z której cześci wielkopolski jesteś i czy tu w regionie masz jakiegoś tego swojego człowieka?

 

 

W rtegionie nie , ale oni wszystko robią z Krakowa więc problemu nie ma .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Mój znajomy brał John Deere 6830 na leasing ale szczegółów nie znam


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj