mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

rafff24    27

ten rozdzielacz pod siedzeniem, jeśli dzwignia jest na środku i nie opuszcza, a jak do przodu to opuszcza to wina na 99% jest w rozdzielaczu,

gdyby opuszczał w każdym położeniu dźwigni, to możnaby jeszcze brać pod uwagę siłownik, lub ewentualną nieszczelność pomiędzy siłownikiem a rozdzielaczem

 

jeśli słabo podnosi, zwłaszcza na nagrzanym oleju, to dochodzi jeszcze pompa oleju

 

wypada jeszcze raz do roku, zciągać ten "dekielek" z boku skrzyni i kontrolować stan filtra, bo jak jest uszczodzony, to wszystko po kolei bierze w łeb,

 

a wogóle to temat jest chyba o podnośniku co opuszcza, nie o instalacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeek198    0

wlasnie zmienikem na nowy ten filtr bo stary mial siatke przerwana i troche byl jakis pogiety . a jesli chodzi o pompe oleju to gdzie ona jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeek198    0

a i jeszcze jedno po co tam jest korek do wlewania oleju pod siedzeniem kolo tego rozdzielacza? mowili ze olej jest calosciowy w skrzyni i sluzy i do podnoszenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mir36    0

w 330 rozdzielacz raczej rzadko siada proawopodobnie masz porysowany cylinder tloka podnośnika lub zapiekły cisie pierscienie tlokowe na tłoku podnośnika jest ich 4szt .zdejmij pokrywe podnoscnika tam jest pompa i cylinder podnosnika najpierw sprawdz czy nie jest on porysowny nie moze miec zadnych ryz jak sa to przer nie podciezarem wycieka olej i podnosnik opada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

ale jakby mu puszczał cylinder to czy w położeniu środkowym czy w położeniu stop by puszczaqł

a u niego puszcza tylko w polożeniu stop


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomeek198    0

mam pytanie wiecie co to za przyczyna na swiatlach dziala mi kierunkowskaz klakson i kontrolka od smarowania a jak wylacze swiatla to juz nic nie dzialal przy stacyjce nic nie robilem co to moze byc pomozcie Prosze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Jesli nic nie robiłes i wszystko niby na swoim miejscu to uszkodzona jest stacyjka.

Ale problem nie bradzo pasuje do tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63
mam pytanie wiecie co to za przyczyna na swiatlach dziala mi kierunkowskaz klakson i kontrolka od smarowania a jak wylacze swiatla to juz nic nie dzialal przy stacyjce nic nie robilem co to moze byc pomozcie Prosze?

CZy aby wczesmiej nie pytałeś o światła. Przyczyna to odłamany styk wnstatyjce.

..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelzx    0

tomeek198 z twoją wiedzą nie radzę nawet wsiadać do ciągnika a co dopiero brać się za naprawy !!!

 

Przeczytaj przynajmniej ze zrozumieniem instrukcję obsługi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27
a po co jest tam kolo tej wajchy co sie podnosi podnosnikiem takie pokretlo z tylu za nim?

 

jest to regulacja jak gdyby chwilowego dociążenia (dzwignia do tyłu jak na opuszczanie i w bok) jak orzesz, i koła Ci się ślizgać zaczynają, to ustawiasz ciśnienie dociążenia tym pokrętłem i w czasie poślizgu włączasz na chwilę, nie możesz tak ciągle, przynajmniej tak piszą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

witam

Mam pytanie czy pompa oleju w 328 jest taka sama jak w 330 ? i czy można by było zrobić coś żeby zwiększyc jej cisnienie bo w moim przypadku jak tylko olej nabierze temperatury cisnienie spada prawie do zera, a pompe chcialem wymienic dopiero przy kapitalce a to jeszcze z rok. nastepne moje pytanie dotyczy podnosnika, a konkretnie jego opadaniu wiem ze to prawdopodobnie wina tłoka i cylindra wkródce wymienie( mam nadzieje że pasuje od 330,?) lub tez rozdzielacza. a tak wogóle to co w rozdzielaczu jest regenerowane? są tam przecież ze dwa oringi z chyba jeden simmering i to wszystko czy po wymianie tego bede mógł powiedziec ze rozdzielacz mam zregenerowany? i ostatnie pytanie pompa hydrauliczna od 30 pasuje do 28 ?

dzieki wszystkim za zainteresowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Np. u mnie w C-330 opadał podnośnik i wymieniliśmy cały cylinder i tłok (chyba pierścienie na tłoku ale nie pamiętam) i uszczelniacze ale nadal opadał jak się okazało w rozdzielaczu jest śrut który dociska tak sprężyna i on był wytarty. Starczyło rozbić stare łożysko o takiej samej średnicy kulki i podnośnik trzyma jak nówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miscola    0

Dzięki "PacyficVista" chyba pomogłeś mi w rozwiązaniu problemu. A do "sygala", jeśli planujesz zrobić kapitałkę, to żeby tam nie leźć, to można zagęścic olej np. Moto doktor, albo gęstszy olej, bo ciśnienie tracisz i tak na zużytych podzespołach silnika. Doraźnie taka wersja pomoże, a rozbieranie silnika nie będzie konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Np. u mnie w C-330 opadał podnośnik i wymieniliśmy cały cylinder i tłok (chyba pierścienie na tłoku ale nie pamiętam) i uszczelniacze ale nadal opadał jak się okazało w rozdzielaczu jest śrut który dociska tak sprężyna i on był wytarty. Starczyło rozbić stare łożysko o takiej samej średnicy kulki i podnośnik trzyma jak nówka.

Kilka lat temu mieliśmy taki sam problem rozbieraliśmy 2 razy podnośnik aż doszliśmy dlaczego opadał czasami lepiej 2x pomyśleć i się nie narobić :).


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

Motodoctor nie dał rady juz sprawdzałem. ale czytajac forum znalazlem temat gdzie koles mial za duze cisnienie na pompie i radzono mu aby skrucił sprezynke zaworu(14 na rys) na pompie. a gdybym ja zrobil odwrotnie np. zmienił ja na twardsza podłożył podkładke rozciągnoł ja troche, pomoże? zamieszczem schemat pompy do 30 niestety niewiem czy pokrywa sie ona z pompa od 328

http://wgrajfoto.pl/pokazfoto/img0209/beztytuluee64.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie pomoże ponieważ to jest zawór upustowy który tylko ogranicza ciśnienie a jeżeli u ciebie spada ciśnienie na gorącym silniku to znaczy że masz wyjechane panewki, a co do pompy to te z nie pasuje poniewaz w 28 są 2 odrębne obiegi oleju, 1 na smarowanie silnika a 2 na napęd odśrodkowego filtra oleju i pompa ma 2 pary kół zębatych (jest podwójna).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakub16    122

a my niedawno kupowaliśmy nowa pompę olejowa nie wiem skąd mechanik wymarał a co do podnośnika to nie pomogę bo nasz był nigdy nie ruszany :)


Już 5 lat na AF ;)
Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Lepiej dokładnie pomyslec i posprawdzać bo u nas z ojcem tez u 60 rozbieraliśmy podnośnik 3 razy, bo nie chciał opuszczac. I też najpierw myśleliśmy ze tłoczysko, pożniej ze olej do kitu itd a okazało sie z rozdzielacz do wymiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0
a my niedawno kupowaliśmy nowa pompę olejowa nie wiem skąd mechanik wymarał a co do podnośnika to nie pomogę bo nasz był nigdy nie ruszany :)

Pompę oleju do silnika kupisz bez problemu , a podnośnik trzeba przegladnąc po kolei , rozdzielacz , cylinder , tłok , pierścienie bo może to wina sprężyny , oringu ............. itp. itd , na pewno gotowej recepty na sukces nikt ci przed kompem nie sprzeda , chyba że się jakiś prorok trafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

A na czym polega regeneracja rozdzielacza? czy jak go rozkrece to nie wyszczela mi jakies kulki i czy jest opcja złozenia go w domu w garazu czy potrzebna jest jakas specjalna maszyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny    0

Jest opcja zdemontowania i poskładania tego w domowym garażu...... :) , imadło się może przydac :) , nic szczególnego Cię nie zabije :) , ale poza ewentualną wymianą sprężyn bądź skrótów nic więcej w domowych warunkach nie zdziałasz :) , rozdzielacz powinien byc regenerowanym w specjalistycznym warsztacie :angry:

Edytowano przez andrzej2110
cytowanie posta wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sygala    0

A czy taka "domowa regeneracja" może usprawnić taki rozdzielacz? czy raczej niewiele i niewarto sie za to zabierac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregc330    4

Witam kolegów, ja w zeszłym roku wymieniłem cylinder z tłokiem (oczywiście nowe pierścienie) nowy roździelacz podnośnika pompa również nowa wszystkie oringi olej do skrzyni a podnośnik jak opadał tak opada tyle że wolniej, to dopiero dziwne. Co do roździelacza podnośnika(kostka pod fotelem ) to w nim zadużo nie naprawisz gdyż jego szczelność polega na dobrym dopasowaniu wałka w korpusie (0,01 mm). Kulka ze sprężyną która w nim się znajduje to zawur ciśnienia .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
    • Przez Patrykkkz
      Witam mam pytanie jak pisze na instrukcji mf,a 255 zeby przełączyc dzialany hydrauliki zewnętrznej z dzialana dwustronnego na jednostronne trzeba przykrecic do 5mm czyli jeden obrót czy jak ???      działanie rozdzielacza 


    • Przez rami
      witam   zaciął mi się EHR   i nie chce opuścić ramion  lampa pomarańczowa miga ale żadne pokrętło i przyciski na błotnikach nie działają może ktoś wie jak usprawnić  żeby działał jak należy 
    • Przez rafmax
      Witam, czy ktoś się orientuje czemu w c335 po zgaszeniu ciągnika i po ponownym uruchomieniu bardzo często zapowietrza się hydraulika, tzn nie podnosi ani podnośnika ani tura. Natomiast jak zgasze ciągnik tak że będzie pochylony do przodu ( z górki) nigdy po odpaleniu się nie zapowietrza, działa od razu bez problemu. Olej w normie a nawet ponad stan...
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj