mon

Ursus C-330 - pompa hydrauliczna

Polecane posty

Roki212    1828

to skoro jest nowa i wadliwa to wymień ja na inna, a ten tryb co masz na wale patrzyłeś którą stroną bardziej pasuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nie zazębia się jeżeli chodzi ci o szerokość koła zębatego to trzeba sciągnąć dekiel koło pasowe odrzutnik i to kółeczko które napędza pompe z wału korbowego, ustawienie tego kółeczka koryguje się podkładkami dystansowymi tak aby zazębiało się na całej szerokości. Jeżeli ci chodzi że koło zębate pompy nie dostaje lub za bardzo dociska do tego kółeczka na wale to też koryguje się podkładkami między pompą a stopą, ma być lekki luz i tyle


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aror    0

Rozebrałem pompę oleju w C-330 i nie było uszczelki pod pokrywą tylko 2 pierścienie w sklepie nie ma w sprzedaży uszczelek podobno nie musi być - może być bez uszczelki czy dorobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Nie wiem o którą pompe ci chodzi, ale z tego co pamiętam do hydraulicznej idą 2 oringi 21.3*2.4 sprawdz w katalogu bo mogłem pomylić cyferki i napewno oryginalnie jest uszczelka w fabrycznych pompach, a co do oleju silnikowego to przyznam się że nigdy jej nie rozbierałem bo po co, w razie wątpliwości wymienia się ją na nową, za duże ryzyko

 

Jutro mogę wrzucić dokładne wymiary oringów tylko daj znać


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aror    0

Chodzi o hydrauliczną uszczelkę dorobiłem bo nie ma w sprzedaży - możesz podać wymiary oringów bo w katalogu nie podają

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawix321    16

Witam, gdy woziłem bele siana, wysiadła mi pompa i nie chciał podnosić mi tur. Wyciągnąłem pompę i odkręciłem z tyłu klapkę, gdzie znajdują się 2x oringi i były one przerwane i je wymieniłem. Pompa działała przez nie całę 0,5 roku. I dziś ładując obornik na rozrzutnik sytuacja z lata się powtórzyła, a mianowicie znów nie podnosi i czy będę zmuszony zakupić nową pompę czy wymienić na nowo oringi. I czy one znów wytrzymają mi 0,5 roku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcyn    0

U nas w c-360 była podobna sytuacja (praca w lesie) 1 wywaliło uszczelniacze wymieniliśmy jak olej był zimny było dobrze ale np po 3-4 przejazdach z pługiem gaz w deche pompa nic .Wymieniliśmy drugi raz po jakimś czasie dalej wywaliło i kupiliśmy nową pompę i chodzi . U kumpla w 30-stce było podobnie coś cięższego podniósł i wywalało wymienił pompe i dalej to samo pompa z starych zapasów nowa nie używana i nie podnosi .Dał rozdzielacz do regeneracji i chodzi teraz elgancko . więc u ciebie raczej bez wymiany pompy sięnie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcyn    0

Ale spytaj jeszcze kogoś doświadczonego :rolleyes: . To jest tylko moje skromne zdanie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Ja niekiedy wymieniałem te o-ringi kilka razy w tygodniu aż mnie krew zalewała pompa miała takie luzy że aż olej młuciło i robił się żółty, w końcu wydałem 240 zł na pompę i bez problemów :rolleyes:


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

Witam panowie założyłem nowa pompę do ciapka oczywiście jest ona wzmocniona 26l/min. i problem mam taki ze nie widać żadnej poprawy przy pracy z turem :/ bale 120cm z sianokiszonka biada podniesc albo wcale :/ co jest nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kolego zobacz zawór na rozdzielaczu może zbytnio pompe wstrzymywać...

ja tak miałem jak nowy rozdzielacz kupiłem z tucholi to mi opryskiwacza 400l nie podniósł a na starym szedł jak burza da łem na gwarancje wyregulowali i gra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Tak naprawdę te wszystkie niby wzmacniane pompy nie są wzmacniane tylko mają większy przepływ oleju na minutę, szybciej poniesie, ale max. ciśnienie jakie podają jest takie same, zresztą i tak regulowane przez zawór, więc przykładowo jeśli mamy dobrą oryginalną pompę a zmienimy na wzmacnianą to poprawi się tylko szybkość reakcji a nie udźwig.

 

Zawór ustaw wg. instrukcji żeby nie przesadzić przy pomocy zegara i powinno być dobrze.

 

 

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasiu66    18

Ja mam podobny problem kupiłem nową pompę i za wiele się nie poprawiło. Jak się zwiększa to ciśnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SipmaZ224    81

Jak siedzisz na siedzeniu to z lewej strony rozdzielacza (bardziej z tyłu) masz śrubę ,a pod nią sprężynę grzybek i śrut, jak śrut jest wybity załóż nowy, a pod sprężynę włóż ze dwie podkładki. Taka regulacja to jest trocha na przypał, jeśli chcesz dokładnie wyregulować wkręć z góry w rozdzielacz manometr i ustaw ciśnienie na 15Mpa max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shiftmp3    1

witam wczoraj odkrecilem ten zawor tylko ze u mnie zadnego sruty nie bylo same gniazdo na niego ale dziwi mnie to jak to wrazic pozniej przeciezz ten srod spadnie do rodzielacza i lipa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

nigdzie tam on nie wpadnie bo jest większy od tego otworu o który sie opiera zamykając przepływ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzesiek84    30

sprawdzałeś stan cylindra i pierścieni, zmierz ciśnienie jakie masz może dużo za niskie w jakim stanie masz rozdzielacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588

Dwie podkładki to chyba dużo na początek proponuję jedną , w tej nakrętce kołpakowej która jest raczej zaplombowana pod sprężyną są tam podkładki wystarczy jedną dołożyć -pasuję fi 6, trzeba sie troszkę na siłować aby ją powtórnie zakręcić i uważać przy dokręcaniu aby nie za mocno bo można ukręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adasku10
      Od pewnego czasu zauważyłem, że moja c330m slabo podnosi. Olej jest.
      Nigdy nie byly robione rozdzielacze. Pytanie, który rozdzielacz odpowiada za podnoszenie Ten na dole pod siedzeniem z prawej strony czy ten co na blotniku ?  
      Proszę o jakies sugestie, czy moze przed naprawą jakies inne rzeczy sprawdzic ? 
      Prosze też o ewentualne polecenie firmy do regeneracji bo nowy to za duze koszty.  
       
       
    • Przez Motocyklista
      Witam mam problem z moim Deutz dx90 podnośnik powoli podnosi gdy ma zapiętą maszynę Nowa pompa i przy podnoszeniu słychać jakby sykot tam gdzie jest rozdzielacz lub śruba bezpieczeństwa ciśnienia może ktoś miał z tym problem a nie chce wymieniać niepotrzebnych rzeczy
    • Przez Krzyszt0f
      W moim ciągniku gniazda (jak wcisnę wąż) są luźne i jak włączę posów w rozrzutniku to cieknie z nich olej. Wystarczy wymienić uszczelniacze czy lepiej wymienić gniazda?
      a jak wymienić to polećcie jakieś gniazda co są dobre? 
      Ciągnik to Massey Ferguson 5445 tier 3  
    • Przez Kicu
      Witam dziasiaj pojechałem orać 1 h pola i wszystko szlo dobrze do 2 ostatnich przejazdów gdy podniosłem pług zaczął opadać. Z trudem zaorałem pole i pojechałem po moja talerzówkę i podnosiłem ja a on tak jak plug opadała. Nie wiem co sie dzieje 4 miesiące temu cala pompa była wymieniana.
      Proszę o pomoc!!!
    • Przez Marek1806
      Witam mam problem z podnośnikiem w zetor 5211 podczas podnoszenia podnośnik pulsuje ( podnosi i tak podskakuje) . Podnośnik  ma siłę podnoszenia , tylko dlaczego tak pulsuje ? Z góry dziękuję za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj