Gość

Najwytrzymalszy ciągnik

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sztafek#8482;    249

heh ja też tak kiedyś wracałem jak urwałem koło w C360 podczas orki...ale sie ludzie dziwnie patrzyli ;) ciągnik na trzech kołach a czwarte na pługu <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Łaaa, ale foto ;) to sie nazywa sztuka balansowania <_< Swoją drogą ta Pani na zdjęciu musi chyba troche ważyć co widać szczególnie po błotniku na którym siedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Hehehe, dobre foto <_<. Ta pani zaraz zarwie błotnik biednemu C 330...

racja swietne zdjecie, ale to chyba nie jest c-330, przypomina t-150k tylko w mniejszym wydaniu.

tez kiedys wracalem na 3 kolach gdy tryby w zwolnicy w same poszly, tylko zamiast baby zaczepilem przedni obciaznik 400 kg na tylny tuz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Moj tata tez wracal MTZ na 3 kolach, ale to wbili kliny po przeciwnej stronie miedzy osia a "rama" ciagnika zeby os sie nie krzywila i jakos dojechali.


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Najpowazniejsza usterka w naszym zetoże od 20 lat była pompa paliwowa gościu mówił że wymienił wszystkie sekcje a wymienił tylko 1 i za pół roku znów musieliśmy naprawiać i 500zł w plecy <_<


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Z tego co spraktykowałem to najmocniejsze są U 1212, 1222. Jeżeli się miało te ciągniki od nowości i pracowało nimi jak należy to wytrzymywały po 12000 mth do remontu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longerbycz    2

najwytrzymalsze są chyba MF 255, zetory 7211 i john deery znajomy ma takiego starego dziadka który ma około 47lat i jeszcze nim popyla...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

cheali się to co się ma.c-355 z72r w oryginale.1 remont kapitalny na 25 lecie.pracowała kiedyś na ok.20 ha ojca+pół wsi.teraz na ponad 30 ha.Dbamy o oleje,filtr powietrza,bez ingerencji w silnik i wygląd ,bo jest ok.Teraz co prawda elektryka nawala,ale to przecież nic dziwnego na te lata.Takich już nie robią!

muszę wrzucić fotę to się przekonacie-nie bardzo wiem jak to się robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zetor 5211 rok 85 od nowości ma już ponad 15 tys h ale nie wiem dokladnie bo licznik sie zatrzymal na 5 tys

 

tak samo c 330 ale ile ona moze miec dokladnie na liczniku to nie wiem i raczej ani mój dziadek nie wie ani mój wujo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnyyyy    4

Ja mam prawie 30 letniego ursusa c-360 i ciagle bez remontu silnika,a ciagnika codziennie pracuje,tylko ze w lekkich pracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a mój sąsiad ma U 912. jak na razie na liczniku prawie 17. tys. motogodzin, i silnik nie ruszany, a chodzi jak nowy, ale fakt, że gość dba o sprzęt, a jak dba to ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lukerat   
Gość lukerat

c330

ursus 912(z kabiną od zetorka wymiata)

no i oczywiscie zetor 7211

ten ostatni ,najbardziej wytrzymały i prawie nie awaryjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

C-360-3P,89r(z 8000tys.mth i 1 kapitalka i 2 uszczelki pod glowco i wiencej nic),T-25,79r.1 kapitalka 7000 mth.i zmieniana dziwignia zmiany biegow i pompa podnosnika;p


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

ZETOR 7211. Pracuje w SKR okolo 20 kierowców nim jeżdziło. Na liczniku dokladnie 5500 mtg z tym, że już raz się obrócił. Rok 88 maszyna nie do zdarcia, zero tapicerki w srodku, wygląda jak 7 nieszczęść a nadal chodzi jak burza, nie kopci i nie bierze oleju, nie mial remontu!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

Ten który się nie psuje. A każdy ciągnik ma awarie, jeden powie że jego 360 15 bez awarii tylko ile pracował i przy czym wszystko się zużywa w zależności jak było eksplatowane.

Edytowano przez robertbara
Błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No tak widze ze generalnie zetor i naly ursus gola :P I popieram!!! Zetor 7245, od nowosci u mnie (a w zasadzie u ojca) rok produkcji 1989, 8500 mth jeszcze nie "dotykany" ,bierze od tego sezonu okolo 1l oleju jak ciagam nim 5 polowe bromy mocno dociazone. Nadmienie ze byl to ciagnik glowny jak ojciec mial 60 ha. C-360 1971, po 1 remonci glownym ladnych pare lat temu, w tej chwili oleju nie dolewam od zmiany do zmiany (tez sie naciagala brony o ktorych mowilem, jak zetorek oral). Chyba nikt nie podskoczy tym markom!!! W sumie, to dlatego miedzy innymi Ursus padl ....za dobre robil ciagniki. Teraz to traktor ma sie psuc, zeby nastepnego sprzedac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pejus94    1

według mnie to mf 235 sąsiad ma od nowości i ma ponad 19000mtg :P i jeszcze uważam forschritt


W moim gospodarstwie żądzą MF 255 i URSUS C330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja uważam swój ciągnik za najwytrzymalszy Ursusa 3512 1997rok 6tyś mtg drobne naprawy(tuleje,belki) a tak czego on w życiu nie robił i nigdy nie zawiódł ojciec powiedział ze ten traktor zostanie w gospodarstwie do tego czasu aż sie rozleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0
Ja uważam swój ciągnik za najwytrzymalszy Ursusa 3512 1997rok 6tyś mtg drobne naprawy(tuleje,belki) a tak czego on w życiu nie robił i nigdy nie zawiódł ojciec powiedział ze ten traktor zostanie w gospodarstwie do tego czasu aż sie rozleci

To trochę potrwa, ale gdybys miał tak mf 255 :P:D ten to dopiero wytrzymały, jak go ojciec kupił cała wieś sie śmiała aż dusiła palcami wytykali co to za nosiłki zaczepy że wszystko takie delikatne, a teraz majątki wydają na 20 letnie mf-y, bo każdy teraz mówi że jak u mnie tyle w d*pe dostaje i praktycznie nie stygnie i silnik jak lala chodzi to musi być dobry traktor, mam jakieś 15 tyś mtg było kilka problemów, ale w tym samym roku sąsiad miał przyznany mf ale był mądrzejszy :D zmienił na c360 ( bo jego zdaniem mf to gówno i za ro dwa w pokrzywach bedzie stał tak twierdził w 87r) a teraz on by chętnie zamienił c360 na mf-a bo po 4 tyś myg silnik był do roboty sprzęgło i jakiś wałek w skrzyni, a u niego ta c360 ic się nie przemęcza na 8 ha bez hodowli.

Co do c330 też posiadam i zachwycają się na tym forum że taka wytrzymała, owszem jest wytrzymała a to dlatego że nic poważnego nie da się do niej uczepić ale zużycie podzespołów i ogólne wygiełdanie szybciej i to dużo szybciej postępuje jak w mf 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

Jak sie nic nie da podczepić do C-330 jak podczepi sie 2pługi brone5 itp. to ma ciezko ale na swój mały silnik to jak dla mnie i tak jest bardzo silna. A co do tematu to myśle ze C-330 jest naj wytrzymalsza u mnie jest z 92r i tylko tarcze sprzegła wyminiłem bo to sie zużywa a w silniku to sie nic nie dzieje i sie nie zapowiada zeby cos przestało działac.


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Jak sie nic nie da podczepić do C-330 jak podczepi sie 2pługi brone5 itp. to ma ciezko ale na swój mały silnik to jak dla mnie i tak jest bardzo silna. A co do tematu to myśle ze C-330 jest naj wytrzymalsza u mnie jest z 92r i tylko tarcze sprzegła wyminiłem bo to sie zużywa a w silniku to sie nic nie dzieje i sie nie zapowiada zeby cos przestało działac.

C 330 to obraźcie się lub nie ale to takie same g*wno jak c360 z tym że większość podzespołów jest masywniejszych i stąd troche pochodzi, dobrze że wspomniałeś o sprzegle bo sprzegło w tym ciągniku to porażka ślizga się wom główne również rozpada się co kilka mc trzeba regulować może i skrzynia mocna ale już mam duże luzy na zwolnicach a jak popracuje ostro z rotacyjną to zaraz coś się sypie w skrzyni ( koleś ma to co rok co 2 skrzynie robi), mf 255 z ursusa to dla mnie w pełni zachodnia jakość i o wiele bardziej dopracowana konstrukcja.

A cóż to za praca orka czy brony 5tki, co roku 200 rozrzutników 3,5 t niech twój ciaper wywiezie i kilkanaście ha z kopaczką zrobi, jeszcze rotacyjną i zobaczymy czy dalej będzie tak wytrzymała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciagnikfan    3

Ja uważam że najwytrzymalsze są Zetory pochodne 7211. Ludzie u mnie we wsi mają i chwalą, że tylko filtry wymieniają a tak to się nic nie psuje. Właśnie dlatego chciałbym mieć Zetorka.


...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez dariusz86
      Cześć,
      Stoję przed małym dylematem w kwestii doboru haków sprzęgających. Chcę zamontować coś takiego do ciągnika o mocy 70KM. Nie wykonuje on nie wiadomo jak ciężkich prac ale jednak hak to wygoda o czym już się przekonałem nie raz. I teraz biję się z myślami, czy inwestować prawie 500zł za sztukę, za oryginał CBM'a, kat 2S, czy może pójść w coś tańszego i wziąć waryńskiego. Generalnie waryński chyba robi nie najgorsze te części ale nie wiem jak jest z hakami. Szukam opinii i ciężko cokolwiek znaleźć. CBM to wiadomo, marka sama w sobie. Ale różnica w cenie dość znaczna bo na 2 sztukach około 400zł. Bardzo bym Was prosił o pomoc w dokonaniu wyboru. Może są na forum osoby które mają haki waryńskiego już jakiś czas i z perspektywy tego czasu, są w stanie wydać jakąś opinię. O opinię CBM'a nie pytam bo wiadomo że to górna półka. 
    • Gość
      Przez Gość
      Czy ktoś wydzierżawił grunty pod fotowoltaike? Szukam informacji czy to opłacalne, jakie mogą być problemy i czy umowy są faktycznie takie piękne i przejrzyste. W tygodniu było już dwóch przedstawicieli chętnych na dzierżawę ziemi.
    • Przez tmic
      Czy ktoś się już spotkał  z umową dzierżawy gruntu pod instalację wodorową ? Szukam informacji o problemach i opłacalności.
    • Przez Michle18
      Witam mam problem renault 90-34 zauważyłem że wałek od przedniego mostu jest uszkodzony (zjedzony frez) od strony skrzyni jest ok moje pytanie brzmi czy jeśli pominę tuleje która łączy wałek z przednim mostem i zespawam to na stałe czy pochodzi to trochę czy musi być jakiś luz na tej złączce wału? Chce zrobić coś na szybko bo robota w polu się szykuje z góry dziękuję za opinie
    • Przez michalsoft
      Witam,
      w sąsiedztwie mojej działki powstać ma turbina wiatrowa. Dziś był przedstawiciel firmy z zapytaniem o zgodę i propozycja dzierżawy  na to żeby nad moimi działkami kręciło się śmigło z wiatraka , ewentualnie może być na tej działce kawałek fundamentu. Ma być ro wiatrak o mocy około 3MW
      Na jakie zapisy w umowie dzierżawy zwrócić uwagę ? CO jest ważne w tym aspekcie ? 
      Czy macie jakieś doświadczenie z tego typu sprawami ?
      Jaki może być ewentualny czynsz dzierżawny?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj