Hinco

Rejstracja przyczepy

Polecane posty

greg91    59

To trza mieć jakiegoś znajomego w stacji który ci to podbije ja właśnie przerobiłem ten temat nie dawno ,ale jeśli masz kupować i remontować to się zastanów czy się to opłaci i czy nie lepiej kupić jakąś w lepszym stanie za większą kasę.Musi być w dobrych pieniądzach kupiona i przynajmniej dolna rama zdrowa.Napisz czego nie przejdzie przeglądu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Wynika nie wynika nie jest to jednoznaczne a urząd może to sobie zinterpretować jak jemu pasuje więc dla spokoju najlepiej przerejestrować w 30 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

zarejestrowana w pl
wyrejestrowana ale jest przecięty dowód rejestracyjny
kupiona z zachodu z umową na niemca
kupiona z jakiegoś komisu/od handlarza z fakturą vat marża czy jak to się teraz zwie

???????

Jaka to przyczepa??

Piszcie więcej szczegółów.

A zgłosić masz fakt zbycia lub nabycia a przerejestrowanie da się ciut później. Jak od handlarza to niech załatwi przegląd i żeby była od razu rolniczą.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

 

4 godziny temu, astrahxenon napisał:

Wynika nie wynika nie jest to jednoznaczne a urząd może to sobie zinterpretować jak jemu pasuje więc dla spokoju najlepiej przerejestrować w 30 dni

Masz zgłosić nabycie w ciągu 30 dni. Na stronie jest wniosek, wypelniasz, wysyłasz, dostajesz potwierdzenie. Wyrabiasz się z tym w 30 dni, nie dostajesz kary. Co tu można zinterpretować inaczej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

internet - skany - eupuap. Zgłosiłeś i masz spokój. Jak będą coś chcieli to będą dzwonić do Ciebie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Ostatnio termin był wydłużony z 30 na 180 dni ze względu na covida. Nie wiem czy nadal tak jest, w 2020 bynajmniej tak było. Kary są również za nie zgłoszenie zbycia. Termin ten sam.

Rejestrował ktoś może przyczepę jako sprowadzoną z UK? @Nikita_Bennet zagłębiałes się może w temat?

 

 

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
20 godzin temu, Buszmen11 napisał:

.... Rejestrował ktoś może przyczepę jako sprowadzoną z UK? @Nikita_Bennet zagłębiałes się może w temat?

Rolniczą taką większą? Czy maleńką samochodową? Polecą forum norcom i tam pytać bo przewijały się jakieś przyczepki bez papierów praktycznie właśnie z UK. Coś fajnego wyrwałeś?

Edytowano przez Nikita_Bennet

pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Chodzi mi o rolniczą. Tam ogólnie nie rejestruje się pojazdow bez silnika. Te małe samochodowe i kempingowe rejestrują u nas na umowę i oświadczenie. Wiem tylko że naczepy idą do jakiegoś rejestru na wyspach. Pytałem ostatnio w WK jak byłem rejestrowac ciągnik skąd można 'sprowadzic" przyczepę bez kwitu, to odpowiedź padła  że tylko z UK. W necie nic nie znalazłem na temat rejestracji rolniczych z wysp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Nie radziłbym takich kombinacji bo musi być nr vin na umowie i jak okaże się że przyczepa o takim vvin widnieje zarejestrowana lub wyrejestrowana to mogą być spore problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
2 godziny temu, Buszmen11 napisał:

Pytałem ostatnio w WK jak byłem rejestrowac ciągnik skąd można 'sprowadzic" przyczepę bez kwitu, to odpowiedź padła  że tylko z UK. W necie nic nie znalazłem na temat rejestracji rolniczych z wysp

Czyżbyś chciał jakąś Autosankę ściągnąć , ale nie wiesz skąd ?:ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Autosanka z zagranicy pachnie lipą tak samo jak eksportowe c360. rozglądam się za dwuoska trójstronna albo tandem 8-10 ton ładowności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Tandem masywniejszy, ale ponoć jak masz ładna łąkę to jesteś wstanie ją zniszczyć bo tylna oś zadziera przy skręcie. Sam się przymierzam do takiego zakupu.

Jak się kupuje ramę do remontu z papierem za 900zł to się nie płaci do skarbówki? Bo chyba poniżej 1000. Ktoś jest zorientowany?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

nie płacisz - ja właśnie myślę teraz kupić jedną i na papierze będzie 900zł bo do kompletnej odbudowy chcę.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

I nic im się nie wysyła żadnego zawiadomienia, jedynie do startostwa w wydziale komunikacji a nabyciu, a jak wyremontuje i przejdzie przegląd to rejestracja co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    268

Tak. Jeden ciągnik miałem wpisany na umowie za 990 zł cena i że cały do kapitalki, to w US powiedzieli że prosto do WK z tą umową.

Mi w sumie nie zależy na tym czy będzie zdzierać trawę bo nie mam łąk. Muszę powymieniac przyczepy na większe i koniecznie wywrot na 3 strony. Patrząc na ogłoszenia albo jest do odbudowy z papierem, albo ładna ale nierejestrowana. Jak wygląda i ma papier to cena znowu kosmos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Dokladnie, a tandem masywny i cena przyzwoita. Zastanawiam się czy nie warto za granicą czegoś poszukać, bo wątpię że w polsce zarabiają na przyczepie 2tys. Czasem mam wrażenie że w przypadku niektórych sprzętów chodzi o 100% przebicie. Znacie jakieś strony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137

Poradźcie przyczepa Autosan d 633 kupiona z wojska po zakupie odrazu przerobiona na wywrotkę 3 stronna posiada fakturę z agencji mienia wojskowego z adnotacja że nie miała tablic ani dowodu rejestracyjnego, jak zabrać się za rejestrację żeby była odrazu rolnicza i nie narobić kosztów i papierologi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mostowiak    21

Zarejestruj normalnie. później opinia rzeczoznawcy i np dołożysz tylny zaczep i wyjscia,i na stację zmiany konstrukcyjne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Clark
      Wiem, że temat wałkowany wielokrotnie ale mam kilka pytań a odpowiedzi nie znajduję. Otóż: wyczytałem, że stary olej można wypchnąć sprężonym powietrzem i teraz pytanie w jaki sposób?
      Rozbieranie całego układu odpada. Jedynie co pozostaje to czyszczenie za pomocą układu ciągnika ale to strata kilku albo nawet kilkunastu litrów oleju a tani on nie jest. Wpadłem więc na pomysł aby wstępnie wydmuchać układ sprężonym powietrzem a następnie podłączyć pod ciągnik i wypłukać resztę.
    • Przez tomb2
      Zbliża sie zima ;D a więc planuję wyremontować moją 4,5 t jednak nie wiem czy dojdzie to do skutku ??? Jeżeli znajomu udostepni mi garaż to tak bo on ma ogrzewany A więc mam kilka pytań.
      - ile mogą kosztować burty do przyczepy 4,5 t typ D-46B
      - Lepszcze są z blachy falistej czy z prostej ?
      - Jakiej grubości blache dać na podłoge ?
      - czym najlepiej wyczyścić przyczepe, czy piaskowanie się opłaca ile może kosztować?
      Narazie tyle
    • Przez MichaKpiski
      Chcę przerejstowac przyczepę Sanok D47A (wywrotka) , w dowodzie mam wpisane rok produkcji, numer podwozia , dopuszczalną łatwość 3500, Pani w starostwie powiedziała że diagnosta będzie musiał ustalić pozostałe dane. Czy ktoś by się podzielił pozostałymi danymi jakie ma wpisane w dowodzie ? z góry dziękuję
    • Przez PawelS
      Witam potrzebuję opinii na temat firmy Perfect-Agro Koluszki, gdyż prawdopodobnie będę u nich zamawiał przyczepę, są one całkowicie odnowione i wyglądają jak nowe a cena to jest 1/2 w porównaniu do Nowej np Pronarki. Czy ktoś z użytkowników kupił od niech przyczepę i czy jest zadowolony jak z trwałością i wykonaniem >? Za każdą informację będę wdzięczny 
      http://www.remonty-przyczep.com/ 
    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj