Polecane posty

PAWEL0128    8

Może ktoś wie ile kosztuje płyta fundamentowa pod silos 130 ton marki bin Gość mi krzykną 8000 netto według zaleceń firmy bin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

A jakie są zalecenia. Grubość 20 cm i siatka z 12mm pręta 15x15 . 6x6 metrów. Ja lałem bez zbrojenia, 30 cm gruby. Pod płytą wybrana ziemia na 90 cm, dlatego że miałem tyle ziemi, i dokopywałem się do żwiru. I teścia kopałem 40 cm. A kolega zebrał z 30 cm ziemi , podsypał piachem i wylał 25 cm. Nie pamiętam czy z zbrojeniem czy bez. Ale raczej bez. Przeliczyłem płyta gruba na 25 cm, beton B25 siatka z pręta 12mm , oczka 15x15. 4 tyś brutto, czyli netto ok 3,3. Za koparkę i robotę nie powinno wyjść więcej niż 1 tyś.

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWEL0128    8

kopanie będzie około 1 m ze względu na spad piach potem płyta ze zbrojeniem drut 12 krata co 15 cm beton nie pamiętam zgodnie z producentem no ale wystawia mi F.V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomaszs88    3

ja robiłem tak...wybrałem ziemi na 50cm...podsypałem piasku 25cm i reszta to B25 oraz jedna siatka...krata co 18cm z drutu 10mm...większość tak robi albo wcale nawet nie dają zbrojenia a beton leją 20cm i 10cm piasku...sąsiad robił tak z 10 lat temu i stoją do dziś...nie ma co się w koszta wpędzać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rexreed    1

na bina 100 potrzeba 300 kg stali to chyba nie są jakieś kolosalne koszty..........300kgx 2,5zł= 750 zł

bin 100 ma 28 metrów kwadratowych - beton na wg projektu 15 cm b15 + 30 cm b20 = +- 15 metrów sześc betonu po 220 zł= 3300zł

pozwolenie - aktualna mapka "500" od geodety +- 2 tygodnie, z gminy warunki zabudowy +- 2 tygodnie , projekt z gotowca 1 tydzień, i w starostwie musi sie odleżeć 2-4 tyg ;-) - 3 miesiące to tak skromnie trzeba liczyć i 1,5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

witam

Jak najoszczędniej zrobić płytę pod bina 60t., będzie stał w stodole. Mam już wybraną ziemie i nasypane z 25 cm ubitego piasku. Płytę planuje zrobić też na 25cm (beton B25), tyko nie wiem jak z tym zbrojeniem bo opinie są różne jedni dają a inni w ogóle.. Z własnych zapasów miałbym na jedną siatkę zbrojenia, starczy to w moim wypadku ? Jeśli miała by być 1 siatka to gdzie ją dać przy spodzie czy na górze (wydaje mi się, że na dole spełniała by większą role, ale może się mylę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

W przypadku stropu na dole, a tu przydałoby się dwie warstwy, Jeśli jedna, to po środku bym dał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomusgigant    1

Panowie mam pytanko jak u was wygląda załadunek zboża do bina bo planuje postawić w tym roku 1x 100 i za rok 1x100 lub 130. Chciałbym w nich magazynować tylko kukurydze. Tak więc nie wiem czy slimak pionowy o duzej srednicy da rade czy musiałby być kubełek?? z góry dzięki za odp:)

PS nie wiem za dużo o silosach i tym sposobem magazynowania tak więc kazda odp mile widziana:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garmin    0

ja mam żmijkę pionową ale ładuje tylko zboże podajnik to 160mm ok 18 ton na godzinę rzuca 12m wysokości silnik 5kw ale na kukurydze to chyba będzie za słabe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marciano    7

mam pytaniwe do posiadaczy wybieraków wewnętrznych podłogowych w swoich silosach, jakiej mocy jest silnik i jakie sa obroty slimaka tak szybkie jak w zmijce ok 400 czy wolniejsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturmen    3

Czy żmijka pionowa z koszem lub bez nadaje się do rzepaku? Chciałbym nią sypac rzepak w Bina. Czy ktoś tak robi? Jesli tak to czy duże sa uszkodzenia nasion?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Hey

mam dwa nowe silosy bin 60 wr i mam zamiar ładowac dmuchawą ssąco tłocząca chyba t450/1 (najmniejsza na wałek) i czy jest jakaś redukcja żeby rurę od przenośnika podłączyć z rurą bocznego załadunku przy silosie ?? no oko widać że będzie problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reno9034    1

Witam

a jak sie maja te wszystkie wolki i inne gady ,ktore wystepuja w zbozu

jak sie ich pozbywacie w binie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Jak dobrze się dmucha to nic nie ma. Ja na 130 bina to wentylator miesiąc chodzi non stop. Nawet nie pełny jest to już włączam.

Raz miałem to gazowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasso    9

Witam mam pytanie do osób mających rzetelną wiedzę na temat nurtującego mnie pytania. Mianowicie oglądam silosy zbożowe firmy michał, czym różnią się silosy z lejem zewnętrznym oraz wewnętrznym poza budową. Który jest lepszy, wygodniejszy, czy występuje w tych silosach problem z zawiewaniem śniegu zimą ? oraz orientuje się ktoś może w cenach takich ok 30tonowych i ceny ewentualnego osprzętu. Czy w tych silosach jest możliwość napowietrzania ziarna?? byłbym wdzięczny za odpowiedz Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek68    0

Ja też mialem takie dylematy kilka lat temu jak kupowałem pierwsze silosy, miałem bina , ale ta nieszczęsna podłoga i nie miałem jak go rozładować . michał to kopia bina te same wady co w binie tyle, że trochę drożej . Widzałem też lejowe michały z tym lejem wewnętrznym, ale to zupełnie się nie sprawdzają ludzie mówili , że zboże i tak się nie zsypuje do końca i to wychodzi bardzo drogo i nie warto w to się bawić , oni sobie przerobili bo już mieli silos, .

Zwykła lejówka to też ma swoje wady i zalety, niby rozładowuje się prawie sama, ale znowu załadować ją cieżko jest kilka metrów wyższa niż bin, no i ciężko z tym dmuchaniem, te połogi w leju to ściema bo silosy są wąskie i zboże za mocno ciśnie, bakterie pod podłogą i nie ma jak wyczyścić... może tam gdzie obracają kilka razy w miesiąu zbożem to się sprawza, ale u mnie raz w roku to bez sensu

Zastanawiałem się nad lejowymi ale najgorsza ta cena za jeden lejoowy masz 2-3 z płaskim dnem, jak to wszystko policzysz z przenośnikami, które musza być dłuższe i mają mniejsza wydajność + ławami betonowymi to i tak wybierzesz płaski . pomyśl tylko jak go mąrze napełnić i opróżnić bo silos tej czy innej firmy to jest dość podobny tylko cały probolem jak tam nasypać.

 

Ja w końcu postawiłem z blachy karbowanej silosy 4x60t agos z międzyrzecza i mam na różne zboża , sypię z przyczepy przez okienko lub z plandeki na przenośnik i do silosu , później opróżniam jedym przenośnikiem i wybieram automatycznie końcówkę w silosie , więc nie trzeba szuflować. Do przesuszania mam dmuchawę i dodatkowo zrobili mi opcję przesypywania między silosami , 2-3 razy na sezon przerzucę i spokojnie śpię.

W sumie całość z przenośnikami wyszła tyle co 1 lejówka ze słabymi przenosnikiem kubelkowym tak żeby mozna dolożyć kolejne silosy , więc różnica ogromna. To lepiej za tą kasę postawić większe silosy albo kupić coś inną maszynę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

@Benek 68 Widzę że masz trochę wiedzy na temat silosów bina. Zamierzam wiosną postawić baterie 3x BIN-100RU. Płaskopodłogowy. Pozwolenie już mam więc nie ma odwrotu :) . Mugłbyś wyszczegulnić użytkowe wady tego rodzaju magazynu? Z jakimi problemami się borykałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek68    0

To już mają cię w garści :) Teraz jak już masz projekt to wiedzą , że nie pójdziesz i ci będą liczyć za wszystko dopłaty , okaże się że to co koniecznie musi być w silosie będziesz musiał dopłacić.

 

W binie problem jest z tą podłogą , najlepiej byłoby odrazu wylać betonową podłogę z izolacją na dole zamiast tej oryginalnej, bo tam raczej będzie woda podchodzić ( u mnie podchodziła) , jedyny sposób jaki wymyśliłem to lepikiem oblecieć silos do okoła na łaczeniu blachy i fundamentu, ale co najmniej 1-2 razy w roku trzeba to poprawiać , bo inaczej znów będzie ciekło po bokach silosu pod podłogę, ogólnie

przy szczęśliwych wiatrach to ciągle będzie z tym problem i ok 20-30 cm zboża na podłodze do wyrzucenia a to żywa kasa w takim silosie to kilka tysięcy zł. stracone i to co roku !, więc z tą podłogą to pozorna oszczędność. Jak wylejesz podłogę w środku silosu to masz pewność 100% że woda nie podejdzie ...

 

Ogolnie silos to najlepsza wersja na trzymanie zboża , specjalnie nie ma innej opcji bo jak policzysz ile kosztuje hala pozowlenia itd. to się nie opłaca

 

A jak masz rozwiązane ładowanie i opróznianie silosu, jaka wydajność , bo to najważniejsze w silosach ?

 

Co ci po silosach jak nie będzie jak ich szybko opróznić , tu problem był w binie, że 10-20% wielkości silosa miałeś na podłodze i trzeba ręcznie zapierdz....

Jak przerzucisz te 3 silosy to pogadamy jak się czujesz i jakie wady/zalety :)

 

Tylko nie dmuchawą bo pół życia stracisz i prądu max 4-5t/h

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja mam BINY z 10 lat i nigdy nie miałem problemy z podchodzącą wodą. Źle zrobiłeś fundament. Z podłogą też żadnych problemów nie było.

Na boki miałem beton i zbiłem go po 4 latach i najlepsza jest papa termo zgrzewalna. Mam już z 4 lata i żadnych pęknięć. Niestety mam jej tylko kawałek, i trza by było resztę zrobić. Może w tym roku.

Tnie się po 30 cm i zgrzewa z fundamentem i blachą.

U mnie w 130 zostaję 18 ton, raz w roku można się pomęczyć, przeważnie kogoś znajdę za 30 zł, ale jak i sam połopatuję to mi się nic nie stanie, a na zdrowie wyjdzie.

Dmuchawa ssąca daję koło 10 ton/h, to ewentualnie jej używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chwiolas    28

Panowie, załadunek i rozładunek najlepiej idzie podajnikami kubełkowymi. Jak dobrze rozplanujecie inwestycje to rozładunek i załadunek będzie polegał na przyglądaniu się jak ładnie zboże leci. A używanych kubełkowców jest do wyboru do koloru. Takie urządzenie jest bezawaryjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
major_89    36

To już mają cię w garści :) Teraz jak już masz projekt to wiedzą , że nie pójdziesz i ci będą liczyć za wszystko dopłaty , okaże się że to co koniecznie musi być w silosie będziesz musiał dopłacić.

 

W binie problem jest z tą podłogą , najlepiej byłoby odrazu wylać betonową podłogę z izolacją na dole zamiast tej oryginalnej, bo tam raczej będzie woda podchodzić ( u mnie podchodziła) , jedyny sposób jaki wymyśliłem to lepikiem oblecieć silos do okoła na łaczeniu blachy i fundamentu, ale co najmniej 1-2 razy w roku trzeba to poprawiać , bo inaczej znów będzie ciekło po bokach silosu pod podłogę, ogólnie

przy szczęśliwych wiatrach to ciągle będzie z tym problem i ok 20-30 cm zboża na podłodze do wyrzucenia a to żywa kasa w takim silosie to kilka tysięcy zł. stracone i to co roku !, więc z tą podłogą to pozorna oszczędność. Jak wylejesz podłogę w środku silosu to masz pewność 100% że woda nie podejdzie ...

 

Ogolnie silos to najlepsza wersja na trzymanie zboża , specjalnie nie ma innej opcji bo jak policzysz ile kosztuje hala pozowlenia itd. to się nie opłaca

 

A jak masz rozwiązane ładowanie i opróznianie silosu, jaka wydajność , bo to najważniejsze w silosach ?

 

Co ci po silosach jak nie będzie jak ich szybko opróznić , tu problem był w binie, że 10-20% wielkości silosa miałeś na podłodze i trzeba ręcznie zapierdz....

Jak przerzucisz te 3 silosy to pogadamy jak się czujesz i jakie wady/zalety :)

 

Tylko nie dmuchawą bo pół życia stracisz i prądu max 4-5t/h

 

 

Dzięki za info. U mnie cała powierzchnia fundamentu zostanie odizolowana papą termo-zgrzewalną + drenaż.

Załadunek: myślę zakupić pionowy podajnik ślimakowy z rozdzielaczem o max wydajności 18t/h, jak na moje potrzeby powinien nadążyć.

Płaska podłoga może i ma wady ale zatem daje możliwość przewietszania magazynu turbiną. A co do rozładunku to myślę wsadzać podajnik ślimakowy w boczny kanał rozładunkowy. Sądzę że powinien wybrać tyle zboża żeby na dnie dostało z 50 cm do podrzucenia łopatą, z taką koncepcią godziłem się od początku.

Edytowano przez major_89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Niewiem czy o to ci chodzi ale chcesz włożyć podajnik ślimakowy w ten otwór wysypowy na samym dole?? Jak tak to ma on iść przez cały silos??

 

@tomek73 a dawałeś te skosy z betonu na zewnątrz siolosa?? I potem na to papa termo??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Nie zrozumiałeś do końca. Ja te dolewki betonowe odbiłem po 4-5 latach i blachy były pordzewiałe. Były na 15 cm wysokie.

Przed wylaniem opaski betonowej wysmarowałem zbiornik lepikiem na gorąco, a potem wylałem opaskę.

Potem zbiłem opaskę i dałem papę termo zgrzewalną. Zbiornik-płyta fundamentowa.

Ale jeszcze do końca nie zrobiłem bo fachowies nie dał rady. Resztę opiankowałem, i też nieźle trzyma, sama pianka. Ale utlania się i puszcza wodę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOZ    0

Dzięki za info. U mnie cała powierzchnia fundamentu zostanie odizolowana papą termo-zgrzewalną + drenaż.

Załadunek: myślę zakupić pionowy podajnik ślimakowy z rozdzielaczem o max wydajności 18t/h, jak na moje potrzeby powinien nadążyć.

Płaska podłoga może i ma wady ale zatem daje możliwość przewietszania magazynu turbiną. A co do rozładunku to myślę wsadzać podajnik ślimakowy w boczny kanał rozładunkowy. Sądzę że powinien wybrać tyle zboża żeby na dnie dostało z 50 cm do podrzucenia łopatą, z taką koncepcią godziłem się od początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2261

Hmm my wywaliliśmy tą opaske, potem na to papę termo zgrzewalną, i jeszcze jakimś "kitem" u góry opaski smarowane przy ścience silosa, ale chyba i tak woda raczej zachodzi bo jak pełny to rozpiera, a jak opróżnimy to kurczy się i powstają pęknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mitek93ns
      Witam
      Planuję nająć firmę do wywiercenia studni głębinowej.
      Jestem nowy w temacie, proszę o porady na co zwrócić uwagę, jak się za te "przedsięwzięcie" w ogóle zabrać.
      Jak to prawnie wygląda ? Słyszałem że wiele osób decyduje się wiercić bez zezwoleń gdyż takowe uzyskać to droga przez mękę...
       
      Nawadniana działka ma powierzchnie 7ha, teren równy. Nawadnianie z deszczowni pole 55m szerokie.
      Proszę o porady.
      Pozdrawiam
    • Przez KlimekPL
      Witam,
      Mam dość poważny problem z silosem. Potrzebuje opróżnić go ze zboża (owies) ale nawaliła mi żmijka, która w nim siedzi. Niestety nie da się jej wyciągnąć żeby wsadzić drugą, prawdopodobnie kołnierz łączący rurę z rurą zapiera się o zboże i nawet koparka ze stalową liną się poddała. 
      Moje pytanie jest takie, czy macie jakiś pomysł na alternatywny sposób wyciągnięcia tego zboża. Silos ma 10 metrów wysokości, w środku jest około 50-60 ton owsa. Ja już w przypływie złości myślałem aby po prostu dziurę wyciąć z boku i przeładować wszystko w big bagi albo ewentualnie podstawić drugą żmijkę i przesypywać bezpośrednio na naczepę która po to przyjedzie. Tylko to jest trudniejsza opcja, bo patelni musiałoby być minimum 3 a to już spore wyzwanie logistyczne.
      Macie jakieś pomysły?
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, planuje postawic wiate na maszyny o wymiarach 5x10 chcialbym postawić ja przy granicy ze spadem w moja stronę wysokość gora 4m dół 3m czyki od sąsiada 4m. Jest takie cos wgl.mozliwe? Musze sie odsuwac od granicy? Na taka wiatę? 
    • Przez Piotr1711
      Witam! Chciałbym się zapytać czy ktoś zwas zakładał lub będzie zakładał panele fotowoltaiczne na gospodarstwo
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj