tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Kula07    163

Sam testowałem zarówno mieszancie jak i odmiany populacyjne. W tym roku przechodzę w 100% na F1. Przełomowy był zeszły rok, po zimie najlepiej wyglądała i planowała hybryda, dokładnie Rohan, dał ok 1t/ha więcej niż odmiany liniowe. Kolejny plus, norma wysiewu, od 35-40szt/m2, większy wigor, lepiej radzą sobie na mozaikach i słabszych stanowiskach.
Dla mnie same plusy za wyjątkiem ceny.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

aż o 1 tonę więcej, może tam gdzie liniówki było gorsze stanowisko, albo coś spieprzyłeś w uprawie. Na przestrzeni lat jak testowałeś jakie były różnice w plonowaniu?


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Stanowisko niemal identyczne, po grochu. Średnia z zeszłego roku to lekko ponad 3t, Rohan dał ok 4. Wiem, ciężko uwierzyć ale to prawda. W innych latach różnica była rzędu 300-400kg czyli tak naprawdę prawie niezauważalna dla kombajnisty a jednak odczuwalna w portfelu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264

Mieszaniec także wygrywa w późnych siewach. Ja się przestawiłem całkowicie, tylko populacja gdzie działka niepewna kwas czy zalewa z wiosny.

 

teściu sieje tylko DK Extime.Mówi że nie ma lepiej plonującego rzepaku.

 

To sorry KOZA, ale teściu nic nie wie skoro sieje tylko tą jedną odmianę i twierdzi że nie ma lepszej. Jak to mówią kto stoi ten się cofa - tak samo teściu. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sam testowałem zarówno mieszancie jak i odmiany populacyjne. W tym roku przechodzę w 100% na F1. Przełomowy był zeszły rok, po zimie najlepiej wyglądała i planowała hybryda, dokładnie Rohan, dał ok 1t/ha więcej niż odmiany liniowe. Kolejny plus, norma wysiewu, od 35-40szt/m2, większy wigor, lepiej radzą sobie na mozaikach i słabszych stanowiskach.

Dla mnie same plusy za wyjątkiem ceny.

 

Ja mam w tym roku liniówkę i hybryda to się okaże który lepszy na jednej działce na razie liniówka wygąda lepiej okaże się w zbiorniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

Do mieszańców może zniechęcić tylko cena. Reszta została powiedziana. Pokusił się ktoś w tym roku na nową zaprawę insektycydową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Podobno ta nowa zaprawa pod względem zwalczania śmietki ma być lepsza niż cruiser. Jaka by nie była to lepsza jakaś niż żadna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ja biorę Lumiposa.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jakoś 230-240zł o ile dobrze pamiętam.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol19920    69

No to podobnie jak u mojego dostawcy. Ciekawe jak się to sprawdzi. Gdzieś czytałem ze ma ona działać tylko do 4-5 liści rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Jakoś 230-240zł o ile dobrze pamiętam.

Chyba ich posrało. Jak wycofali zaprawy to cena nasion nic nie spadła a  teraz nagle 230-240 zł. Trochę przesada...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

No masz rację. Taki to chory układ. Siejąc jedną jednostkę na 4ha daje to koszt 60zł/ha a to już idzie przeżyć. Tym bardziej biorąc pod uwagę kombinację z zaprawianiem na własną rękę i koszty z tym związane po przemyśleniach zdecydowałem się na zamówienie nasion już zaprawionych.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Pewnie też zasieję z tą zaprawą z dupont ale to trochę przesada. Tylko żeby się nie okazało że ta zaprawa to tylko farbka na nasionach... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genek87    0

A mi bardzo się spodobała ostatnio odmiana populacyjna SY Ilona wdziałem ją w Porejestrowych Doświadczeniach Odmian. Naprawdę na 23,06,2017r odznaczała się wybitną zdrowotnością z pośród innych odmian populacyjnych i mieszańców. Nie wiem jak plonuje bo mają ja pierwszy raz w doświadczeniach ale jeśli by tak plonowała jak wyglądała to warta uwagi. Nadmienie że wszystkie odmiany były testowane bez ochrony na grzyba i regulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ile potrzbuje glifosat na wchłoniecie? Dzis desykowany i po 1-2 godzinach mocna pompa a miało nie padac  :( 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pn111222    0

Chciałbym spróbować w tym roku zasiać może rzepak, pytanie mam czy dam go rade zasiać starym siewnikiem poznaniakiem, później skosić go Claasem Consulem. To posiadam, a chce wiedzieć jakie poniosę koszty czy muszę kogoś wynająć do siewu i zbioru czy sam dam rade. Proszę o informację od was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Ile potrzbuje glifosat na wchłoniecie? Dzis desykowany i po 1-2 godzinach mocna pompa a miało nie padac :(

Może być bida. Zamiennik potrzebuje więcej czasu niż 2h.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

5-minut konkretnej ulewy i juz słonce swieci. Pierwsze dziłki mineło 2 godz a od zakonczenia  godzina  10ha  obleciałem rano i drugie 10 przed południem jescze przed wyjazdem spojrzałęm na prognoze i miało byc sucho, a tu chmura wyskoczyla i pozamiatane :( 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Jakieś takie dziwne pory wybrałeś do zabiegu.


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jakie dziwne rano  jak najbardziej odpowiednia, a drugi kurs nie chciało mi sie czekac  bo na jutro  i noc była prognoza z opadami.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kula07    163

Nie chciało się czekać czyli dziwna pora, nic się nie pomyliłem.
A rano to jest która?


Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Weź mnie nie wk...!!! Nie bedziesz mi mówił kiedy mam pryskac a kiedy nie!


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj