Skocz do zawartości
yacenty

PROW 2007-13 Modernizacja Gospodarstw Rolnych

Polecane posty

leonardo    1

u mnie składaliśmy mleczarski w kuj-pom i plac manewrowy przeszedł bez problemów.

a macie orócz krów również trzodę?

Edytowano przez leonardo

SLAWEK1987    2

mam takie pytanie, czy dostaliście do odesłania do agencji ankietę monitorującą do MGR? korzystałem z pomocy MGR2009.

Wiadomość z agroFakt.pl

kris31    1

Podlaskie nr 12xx dziś telefon o małe poprawki. Wiosną nie myślałem że się dostane i kupiłem ciągnik będąc na białej. Pytałem pana to mówił że tak może być. Czy ktoś tak zrobił i przeszło?

przemasboss    3

Jak wygląda sytuacja w Kuj-pom? Wie ktoś może do którego numerku sie już dokopali?

Też jestem ciekaw. W połowie grudnia złożyliśmy drugie poprawki. Mam nadzieję że uda się wiosną ruszyć w pole nowym sprzętem.

Marl    15

Podlaskie nr 12xx dziś telefon o małe poprawki. Wiosną nie myślałem że się dostane i kupiłem ciągnik będąc na białej. Pytałem pana to mówił że tak może być. Czy ktoś tak zrobił i przeszło?

Na własne ryzyko można kupować. Ważne aby faktura była po 8 marca 2011, wtedy ukazała się pierwsza lista kolejności rozpatrywania wniosków.

Edytowano przez Marl

ksys    2

dzis przyszła ankieta monitorująca.Praktycznie tylko wpisać dane i odesłać.

lala39    4

a powiedzcie mi, moze ktos sie orientuje bo zlozylismy wniosek na dwa siewniki i dojarke gdzie koszt tego to jakies 100 cos tys i jest juz podpisana umowa na to. Czy moglbym zrezygnowac z tej dojarki? a wziasc tylko te siewniki? czy po podpisaniu umowy jest to juz nie do zrobienia?

Nikita_Bennet    100

też ją dostałem.

Wartość dodana brutto we wspieranym gospodarstwie rolnym (zł): myślinik bo ja nie liczyłem GVA

Pozostałe kratki na NIE.

Data i podpis.

No i odesłać ;)

oledo    1

Nikita_Bennet możesz napisać co brałeś na modernizacje ,że na wszystkie pytana odpowiadasz ,, nie ''

Bo ja jeżeli brałem ciągnik z turem i prasę rolującą to na pytanie trzecie ''Czy w wyniku realizacji operacji wspierane gospodarstwo rolne wprowadziło nowe techniki ( w tym technologie ) ? '' to chyba powinienem zaznaczyć TAK .

SIEWCA    24

Jak wygląda sytuacja w Kuj-pom? Wie ktoś może do którego numerku sie już dokopali?

Z tym dokopywaniem to różnie, bo ja mam nr 5xx i "już" mam zaproszenie do podpisania umowy.

Nikita_Bennet    100
Nikita_Bennet możesz napisać co brałeś na modernizacje ,że na wszystkie pytana odpowiadasz ,, nie ''

Bo ja jeżeli brałem ciągnik z turem i prasę rolującą to na pytanie trzecie ''Czy w wyniku realizacji operacji wspierane gospodarstwo rolne wprowadziło nowe techniki ( w tym technologie ) ? '' to chyba powinienem zaznaczyć TAK .

a jak robiłeś cały wniosek to wynikało z niego wprowadzenie nowych technologii?

Wszystko ma być zgodne z wnioskiem.

Gadałem dziś z kumplem i mówił że dla MGR jak brało sie tylko maszyny i budynki to wszędzie wpisać można NIE. Jeszcze muszę dryndnąć do jednej koleżanki w tej sprawie.

Marl    15

a powiedzcie mi, moze ktos sie orientuje bo zlozylismy wniosek na dwa siewniki i dojarke gdzie koszt tego to jakies 100 cos tys i jest juz podpisana umowa na to. Czy moglbym zrezygnowac z tej dojarki? a wziasc tylko te siewniki? czy po podpisaniu umowy jest to juz nie do zrobienia?

Można zrezygnować, tylko trzeba powiadomić agencje o tym fakcie i zrobić aneks do umowy.

Czyli wysłać nowe zestawienie rzeczowo- finansowe i poprawić we wniosku kwoty.

Zadzwonić do osoby prowadzącej wniosek też nie zaszkodzi, wskaże co trzeba robić.

oledo    1

a jak robiłeś cały wniosek to wynikało z niego wprowadzenie nowych technologii?

Wszystko ma być zgodne z wnioskiem.

Gadałem dziś z kumplem i mówił że dla MGR jak brało sie tylko maszyny i budynki to wszędzie wpisać można NIE. Jeszcze muszę dryndnąć do jednej koleżanki w tej sprawie.

Cel operacji był: Modernizacja parku maszynowego celem poprawy oraz bardziej efektywne wykonywanie prac w gospodarstwie . A cel działania miałem zaznaczone : poprawę jakości produkcji oraz poprawa bezpieczeństwa pracy .Więc o tych technologiach muszę zaznaczyć na NIe ,bo we wniosku tego nie zaznaczałem .

jacek456788    0

Mazowieckie numer 17x9 wezwanie do podpisania umowy w przyszłym tygodniu a właśnie czy jak w moim przypadku składałem ciągnik na 101 km zetor forterra to konkretnie na tę moc czy jest jakaś tolerancjia nie miałem czasu zbytnio się dopytać bo przywiezli mnie wysłodki prasowane i Pani prowadząca dzwoniła w tym czasie .

kubus1988s    0

mi przyszło pismo że do 8 stycznia rozpatrzą mój wniosek dziś 5 styczeń jeszcze cisza ciekawe co przyślą poprawki czy znowu przełożą jestem z łodzkiego 35xx

cobrap    0

Mazowieckie numer 17x9 wezwanie do podpisania umowy w przyszłym tygodniu a właśnie czy jak w moim przypadku składałem ciągnik na 101 km zetor forterra to konkretnie na tę moc czy jest jakaś tolerancjia nie miałem czasu zbytnio się dopytać bo przywiezli mnie wysłodki prasowane i Pani prowadząca dzwoniła w tym czasie .

kolego mnie pan prowadzacy wniosek mowil ze moc ciagnika mozna zwiekszyc bez zadnych aneksow maksymalnie 20% od tego co masz w ofercie ale musisz zmiesci sie jeszcze w limicie kasy na ten ciagnik, a wszystko powyzej 20% trzeba aneksowac i czekac na odpowiedz Agencji czy sie na to godzi

SLAWEK1987    2

mi podczas akcji 2009 powiedziała w agencji przy podpisywaniu umowy że poi ogłoszeniu listy kolejności można było już kupić, przed podpisaniem umowy, jak jest teraz to nie wiem. @Nikita_Bennet sam ją wypełniasz czy w odr-ze?

Nikita_Bennet    100

ODR do mojego PROW/MGR nie ma nic. Jak mi dokumenty na MR wypełniali to później 2 tygodnie ciągałem się po ARiMR żeby wszystko wytłumaczyć i wyjaśnić.

SLAWEK1987    2

mi tak wniosek na MGR zrobili że bez poprawki się odbyło. ciekawe co agencja rozumie pojęcie nowe technologie, albo produkty? może być zakup mieszalnika jako technologia( technika) a usługi jako produkt?

sebaskorpio    2

kolego ysy, skąd masz taką informacje że moc może być mniejsza bądz większa o 5%? Z tego co ja wiem to zależy od osób rozpatrujących wniosek i najlepiej skontaktować się z prowadzącym wniosek. Podejrzewam że, w jednym oddziale 5% w innym 20% a może w jakimś 0%

Edytowano przez sebaskorpio

jankess    0

Na własne ryzyko można kupować. Ważne aby faktura była po 8 marca 2011, wtedy ukazała się pierwsza lista kolejności rozpatrywania wniosków.

tylko jeszcze pozostaje jedna kwestia czy ciągnik kupiony za swoje czy za np kredyt dla młodego rolnika z niskim oprocentowaniem bo jeśli to drugie to odpada ze względu że jest podwójnie dotowany jeśli się nie mylę

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się