MichalP

Buraki cukrowe kilka pytań

Polecane posty

losktos    356

wystarczyłoby fosforu, ale chce dorzucić jeszcze taką jakby startową dawkę wiosną, nie będzie to jakaś szalona ilość, np 150 - max 200 kg Polifoski 6


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a ile kg soli na ha dajesz i jaak zasobnosc masz potasu ? 

bo ja teraz pod buraki pod orke planuje dac po okolo 300 kg soli na ha a zasobnosc jest niska ale na cięzkiej ziemi i najwyzej jak bd malo to na wiosne jeszcze dorzuci sie soli z polidapem 

a azot na buraki najlepiej w jakiej formie dac tzn jaki nawóz ? 

bo w tamtym roku to poszlo ok 400 kg saletry , ponad 200 kg przed siewem 

a druga dawka nawierzch czy jaki inny nawoz azotowy  polecacie dac na buraki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

daje 300 soli.. Co do zasobności, są różne zależnie od pola, od niskiej do wysokiej. 300 kg idzie raczej standardowo zawsze..

Co do azotu - burak lubi formę saletrzaną. Ja przedsiewnie daje saletrzak, pogłównie saletrę. Przedsiewnie daję azot ok. 2 tygodnie przed siewem. Aczkolwiek to zależy od tego jak startuje wiosna


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli lepiej jest dac saletre przed siewnie czy saletrzak ? bo ja 1 rok mialem buraki to przedsiewnie szła saletra i pozniej rowniez a co by bylo lepsze  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

saletra z saletrzakiem wychodzą podobnie.. saletrzak wolniej się rozkłada dlatego ja wybieram przedsiewnie saletrzak

po rozsianiu oczywiście jadę agregatem. Zwykle wychodzi tak że jak ziemia obeschnie to rzucam nawóz i robię raz agregatem. Później drugi raz przed siewem uprawiam i koniec


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

ja siałem pierwszy raz buraki i cały azot poszedł w rsm zaraz po siewie w ilości 300l.na ha czyli ok.120kgN/ha i chyba daje to rady bo plon wyszedł 76 ton prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Sam Ci tak doradzałem, i gdy będę mieć taką możliwość i nadal będą u mnie buraki to tak będę robić


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
Bartek933 napisał:

Sam Ci tak doradzałem, i gdy będę mieć taką możliwość i nadal będą u mnie buraki to tak będę robić

wiem i dzięki za dobrą radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3528
20 godzin temu, losktos napisał:

saletra z saletrzakiem wychodzą podobnie.. saletrzak wolniej się rozkłada dlatego ja wybieram przedsiewnie saletrzak

po rozsianiu oczywiście jadę agregatem. Zwykle wychodzi tak że jak ziemia obeschnie to rzucam nawóz i robię raz agregatem. Później drugi raz przed siewem uprawiam i koniec

Czyli masz jasne ziemie ,u mnie idzie wółkowanie ,póżniej saletrzak i zaraz agregat i za nim drugi traktor sieje buraki,jak bym ruszył wczesniej agregatem to póżniej by były kiepskie wschody ,chyba że by popadało,ale szkoda ubijać glebe włóka szeroka 7 metrów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

kiedyś nie ruszałem niczym do momentu uprawy przedsiewnej, ale za bardzo wysychała ziemia. Jak ruszę wcześniej to więcej wilgoci jest zatrzymane i później lepsze wschody


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek12    42

Zostało komuś około 30 ton mokrych wysłodków cukrownia werbkowice? 723 797 620

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75
Bartek933 napisał:

Sam Ci tak doradzałem, i gdy będę mieć taką możliwość i nadal będą u mnie buraki to tak będę robić

Rozlewsz zaraz po sianiu, czy po wschodach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037
Jasio88 napisał:

Bartek933 napisał:

Sam Ci tak doradzałem, i gdy będę mieć taką możliwość i nadal będą u mnie buraki to tak będę robić

Rozlewsz zaraz po sianiu, czy po wschodach?

zaraz po siewie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, iron napisał:

zaraz po siewie

Ile na ha litrow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, iron napisał:

120kgN

120 wszystkiego azotu czy tylko rsm po siewie i koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki995    88

Kampania 2019 zakończona. Plon na czysto 50 t na ha. Zanieczyszczenie 9,51 bo drugą pryzmę zabierali  przy opadach deszczu. Jestem 10 ton poniżej planu ale polaryzacja wyszła mi 20,40 i jestem zachwycony. Cukrownia Krasnystaw.

Edytowano przez Luki995

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
king12    233

Wow no to pogratulować polaryzacji ja co roku po 16 i nic więcej nie mogę osiągnąć a w tym roku azot tylko przedsiewnie poszedł i też 16

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    257

Z tym zanieczyszczeniem to sama cukrownia robi jaja, gościu miał jeden kawałek 5 ha i zanieczyszczenie od 6 do 12 a pryzma jednakowa.

Zobaczymy jak moje wyjdą, odbiór w grudniu.

Teraz deszczyk pada to i z cukrem mogą być jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj