bartus16

żyto ozime Jak uprawiać

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
John23    19

Ja żyto będę dopiero na koniec września sial bo czekam aż perz wypali. I wychodzi orka i siew w tym samym czasie może coś z tego będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793
19 godzin temu, ROLNIK500 napisał:

Czy jest sens siać żyto jeżeli najbliższe deszcze zapowiadają dopiero za tydzień nawet później czy może się wstrzymać i dopiero przed  tymi deszczami zasiać. Dzisiaj trochę deszczu polało i ziemia przemiękła gdzieś na głębokość 5-10 cm także nie wiem czy lepiej teraz zasiać czy może poczekać.

Siej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

czy wysiew żyta no name w ilosci 190 kg/ha (wiem ze za duzo) jest bardzo duzym bledem? mtz nieznane, ziarno dosyc grube, kiełkowanie ponad 94%. Nigdy nie mialem żyta, nie doczytałem, mialo byc 170kg/ha ale siewnik mi przyświrował i teraz chyba jest problem. Siane po terminie bo 10.10, bardzo bedzie zle?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

Błąd na błędzie , a co będzie? pewnie żyto a ile sypnie? Tego nie wie nikt.

Masz ze 400-500 roślin , mówią ciepły listopad więc się pewnie pokrzewi . Jeśli tak to rozsądnie z azotem i coś tam zbierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

w zamierzeniach to nie miało byc uprawiane "na grubo" tylko ma byc tanio. nie ma sensu sie bic o wysokie plony jak na działce pH lezy i owies miejscami zółkł. rozsadnie z azotem tzn? pierwsza dawke troche obnizyc?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Z przyczyn zdrowotnych nie mogłem opryskać wcześniej żyta. Pytanie czy teraz z tymi temperaturami które zapowiadają nie jest już za późno?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

chyba zalezy czym, np trinity od 2-4 lisci, snajper glownie doglebowo

Czy u Was tez zyto wychodzi nierowno? u mnie od 3 lisci do szpilki nawet


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40

u mnie to place takie a ziemia taka jak na pustyni ;\ Chyba bedzie to ''zaorać'' jak popada....


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Dziś opryskalem żyto Huzarem. W sklepie z opryskami kolejka ale każdy mówi,  że  czeka  na cieplejsza pogode. Może  też bym tak zrobił  ale w tym roku żyto mam wyjątkowo gęste i może być problem z dotarciem oprysku do chwastów.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Jak chwasty są małe teraz to żyto powinno je zagłuszyć. Kilka razy już nie opryskiwałem żyta od dwuliściennych i było czysto od 1 kolanka do żniw. Na jesieni jedynie pryskałem od tomki ościstej, bo to dziadostwo w niskich piętrach utrzymuje się przez całą wegetację. Teraz widać jeszcze fiołki i chabry ale daruję sobie już oprysk bo żyto ostro ruszyło i zasłoniło ziele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Ogólnie żyta w okolicy są ładne tylko jakoś tak jakby kępkami było raz mniejsze raz większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

 

Czy na zyto na 2 dawkę warto sypać saletrosan ? Na 1 była saletra, jesli nie to może zaksan ?


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38

można w czasie kłoszenia pryskać mieszanką mocznik + siarczan?

jeżeli tak to w jakich ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
the1mati1    64

W fazie kłoszenia można mocznik max 5% siarczan podobnie. Wiecej nie ma co dawać bo można przypalić i jak susza to też nie ma co szalec z mocznikiem. Nie można pryskac w fazie kwitnienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Sprzedany Rubin z 1,8 ha. Plon 7,6 t po 600 brutto. Myślałem, że sypnie troszkę lepiej ale na tą suszę to nie ma co narzekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2359

to plon z ha czy z całego kawałka? populacja nieznana na piaskowni nawet oddala 2.5 t populacja granat na piachu lecz trochę lepszym i doprowadzony do ładu prawie 4 t


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raptus902    128

Jak żyto znosi siew- talerzowka ,potem siew z agregatem uprawowo siewnym .

Ziemia lekka 5 i 6 klasa po owsie

Edytowano przez Raptus902

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez przemo93pl
      cześć mam pytanie jestem zielony w uprawie hybryd a chce zasiać troche żyta hybrydowego jeśli ktoś sieje takie niech się podzieli doświadczeniem onim ziemie którą bym przeznaczył po tąm uprawe to 4 i 5 przedplon to łubin wąskolistny zeus ?
    • Przez patryk170
      Witam, mój pierwszy siew żyta jak coś
      Chciałem opryskać żyto hybrydowe na chwasty 2 tygodnie temu, a zamówiony oprysk przyjechał dopiero dzisiaj bo mieli jakieś problemy na magazynie. Niestety było kilka ciepłych dni i żyto na ten moment ma 40-50 cm wysokości a na polu nie mam ścieżek. Na jesień nie pryskałem i teraz na polu jest bardzo dużo wielkich chwastów. I stąd kilka pytań:
      1.Czy jest jeszcze sens pryskać te chwasty gdy są już tak duże i nie wiadomo czy środek zadziała i gnieść to żyto bo raczej już się nie podniesie po kołach, czy już za późno i zostawić nie pryskane a żyto je przerośnie i jakoś sobie poradzi.
      2. Jak co roku mam na polu pasy od nakładek nawozu (siałem 200 kg/ha saletrzaku) i tam gdzie poleciała podwójna dawka jest ładne i ciemne zielone a tam gdzie pojedyncza jest blade i słabsze. Czy jak bym opryskał je mocznikiem + jakieś nawóz dolistny to jest jeszcze szansa żeby nadgoniło w tych słabych pasach czy już za późno.
      3. Ile żyto hybrydowe musiało by dostać azotu w czystym składniku na ha żeby się położyło z nadmiaru.
      4. Czy w życie jest miotła zbożowa czy nie bo ostatnio gadałem z wujkiem i o ten twierdził że w życie nigdy nie ma miotły zbożowej.
    • Przez jarek87
      Czesc ma ktoś na sprzedaż zyto jarePotrzebuje 1t.Powiat goleniów Lub wysylka kurierem. 
    • Przez dominikl95
      witam zastanawia mnie jedna kwestia,czy żyto siane pod koniec października może być lepsze niż siane we wrześniu.( starzy ludzie tak u mnie mówią że siane późno dało lepszy plon.od czego to jest uzależnione i chciałbym podkreślić że ziemię 6 klasy i teren niedługim okresem wegetacji ( chłodny obręb)
    • Przez AdamSygitowicz
      Co zasiać po życie na kiszonkę w maju? Nie chce siać kukurydzy bo dookola działki jest las, ziemia jeszcze nie jest dobrze przerobiona( był to ugór) więc trawa też odpada. Myślałem o życie jarym, co wy na to? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj