Marek46ha

Tandem z osią skrętną

Polecane posty

Marek46ha    1

Większośc dużych maszyn zielonkowych ma w standardzie szerokie opony i oś typu tandem. Ale tandem z osią skrętną nie jest już taki popularny - chyba we wszystkich maszynach jest to za dopłatą. Sporo ludzi bardzo sobie chwali taki skrętny tandem i poleca go szczególnie na bardziej miękkie łąki. Nie wiem dokładnie ile kosztuję dopłata do skrętnej osi ale chyba dosc dużo. Jakie macie doświadczenia z taką osią - ona podobno się blokuje przy cofaniu i przy szybkiej jeździe... To chyba jest już bardziej skomplikowana.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Co do blokowania osi można to robić np w przyczepach zbierających z panela kontrolnego. Ja polecam oś skrętną. Przyczepa jest dużo zwrotniejsza, na łąkach podczas ostrych nawroci nie zrywa ziemi.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
korks    5

W przyczepie oś blokuje na panelu, a w starym beczkowozie oś blokuje hydraulicznie przy wiekszych predkościach. Na polu wykazuje sie lepszym zwrotem, nie zrywa darni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Też sobie tak kalkuluje że na dłuższą metę i przy intensywnym wykorzystywaniu maszyny taka oś się będzie zwracać. Konkretnie chodzi mi o przyczepę pottinger europrofi 5000. Dokładnie nie wiem ale u pottingera taka dopłata nie będzie wynosić 6 tys. Zna ktoś dokładną cenę takiej osi w przypadku europrofi?


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

na łąki to by się przydała ci ze skrętną osią, darni nie zniszczy :D

a na podwórku przy zawracaniu nie będzie ci śladów pozostawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Ja właśnie jeździłem Europrofi 50 i aż tak strasznie nie zrywała darni, a nie miała skrętnej osi. Gorzej było z manewrowaniem. Każde pole robiło się wąskie, wjeżdżając na podwórko też trzeba było uważać i brać zakręty dużym łukiem. W takiej przyczepie powinno to być w standardzie. Jeśli ją kupisz czym planujesz ją ciągać?


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

140 KM powinno dac radę. Jeździłeś na zwykłej osi i mówisz że ta oś niezbędna?


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Ja jeździłem 120 km i to niezbędne minimum. Jeśli ja bym kupował to wziąłbym ją. Tak jak pisałem bardzo mało skrętna jest. Z resztą jest filmik na necie takiej przyczepy bez osi skrętnej

Zwróć uwagę ile potrzeba miejsca na szybkie wykręcenia bez zabawy rewersem.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Rozumiem, zauważyłem na tym filmiku jakie trzeba robic finisze żeby zawrócic o 180 stopni. Tylko że wszystko rozchodzi się o pieniądze - niedługo bede się kontaktował z gościem od pottingera i dokładnie się dowiem ile trzeba dopłacic do skrętnej osi w tandemie. Bo jak bedzie kosztowac z 5 tys. euro lub wiecej to moge przykładowo kupic hektar dobrej łaki i będe miał z tego większy pożytek.

Wydaje mi się że nie powinna byc aż tak droga, jak się dowiem to napisze dokładną cenę.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elemer    20

Ja będę w poniedziałek u dealera Pottingera w mazowieckim więc też się spytam o przyczepę z i bez osi skrętnej. Uważam że te 10 tyś zł na pewno będziesz musiał dołożyć ale tyle to jeszcze rozsądna cena.


Sprzedam Siarczan wapnia wraz z transportem. Najtańsza forma siarki i wapnia. Zapraszam chętnych do kontaktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

ja miałem okazję pojeździć Faro 4000 i spokojnie można żyć bez skrętnej osi, przy ostrym zakręcie, aż tak mocno nie rwie darni, a zestaw zwrotny odpowiednio do wielkości :lol:


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

@ pioter zgadzam sie z toba bez tej osi skretnej da się życ ale jeżeli faktycznie nie kosztowała by wiecej niż 10tysPLN to skłonny jestem dopłacic. Po za tym faro 4000 i europrofi 5000 to spora róznica wagi i gabarytowo trochę też.

Tak na marginesie który zestaw opon w takiej przyczepie na zwykłym tandemie gorzej bedzie zrywac na zakrętach 620/55-22,5 czy standardowe węższe i niższe opony?


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

koła 620/55-22,5 to są maksymalne do europrofi???


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Dokładnie to 620/40 R 22,5 - to jest za mały rozmiar? :lol:


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nie, pytam z ciekawości, bo do Faro to też max rozmiar.


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marek46ha    1

Wprawdzie faro jest lżejsza , ale ma opcję pojemnosci nawet 80m3 (6300, 8000). Tak wiec jest to uzasadnione. Najbardziej podobają mi się opony w przyczepach o rozmiarze 26.5 i szerokosci 710 - te to dopiero robia wrażenie. Oglądałem z bliska w czasie pracy - to była przyczepa Lely tigo. U pottingera Torro tez juz ma w opcji duże opony do 50m3. No ale to już wyższa półka i spora różnica w cenie.


Rzadko piszę, ale zazwyczaj dłuższe posty - uważam że piszac zwięźle potrzeba najczęsciej minimum kilku zdań żeby post miał sens, nie był wyrwany z kontekstu i coś wnosił do tematu. Nie cierpię jak ktoś piszę kilkuwyrazowe posty - najczęsciej są bezużyteczne i zaśmiecają forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

a jak z oponami 500 R17 z faro???oś standard. Dają radę???bo jak bym chciał większe zamówić to muszę całą oś wymienić a to koszt 12tys zł netto co mi się nie uśmiecha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ahme999
      Czy ktoś kupował już rolki podporowe do noży przycepy samozbierającej KRONE od tego producenta? Wydają się wygladać na porzadnie zrobione a i cena to połowa oryginału.
      https://www.olx.pl/d/oferta/rolka-noza-rotora-przyczepy-samozbierajaca-krone-rx-mx-zmontowana-CID757-IDZlpNj.html
       
    • Przez Moscov
      Witam. Mam problem z przyczepą Claas CARGOS 9400, przy ciągniku fendt 936.Przyczepa jest sterowana z isobusa. Po podłączeniu kabla, coś się jakby wyświetla, ale w ustawieniach ciągnika, w opcjach isobusa, pole Pobierania programu przyczepy jest puste i stoi na 0%. Iso-messages na poziomie 185-195.Jakies pomysły gdzie w ogóle zacząć szukać? 
    • Przez Type255
      Witam,
      To mój pierwszy post i witam wszystkich.
      Czytałem nieco zanim napisałem ale mam wątpliwości i proszę tych co wiedzą coś na ten temat o poradę.
      Przyczepy potrzebuję w cenie powiedzmy do ok.5000 PLN ale widzę ze można i za 3-4 tys. kupić. Zamierzam zbierać tylko siano na powierzchni do 2ha.
      Celuję raczej w polskiej produkcji przyczepy z racji większej dostępności części z podbierakiem hydraulicznym. Nie wiem do końca jak to jest z wielkościami ale dla mnie to jak najmniejsza bo pole mam blisko i nie ma problemu zwozić siano na kilka razy. Dmuchawę mam.
      Przeglądając sieć natrafiam najczęściej na modele z Mirosławca T-010, T-050, T-072 i każda ma jeszcze dodatkowy numerek po ukośniku np. T-010/5. Czy ktoś może mi powiedzieć co to oznacza i który typ będzie dla mnie najlepszy?
    • Przez bamber14
      Wujek chce kupic przyczepe samozbierajaca class sprint 4000 s ale chcialby wiedziec jakie jest zapotrzebowanie mocy i jaka jest minimalna szybkosc walka ?. Bo na przyczepie cos tam pisalo ale nie wiadomo o co chodzi a na necie nie umiem znalezc
       
      Z góry dzieki
    • Przez ŻakowskiSławomir
      witam, ma ktoś taką przyczepę lub był oglądać tą z ogłoszenia? jak się sprawują te przyczepy? jak z dostępnością części? na co uważać przy zakupie? jaki jest koszt wymiany podłogi w takiej przyczepie? pozdrawiam  https://www.olx.pl/d/oferta/przyczepa-samozbierajaca-CID757-IDV3Hv3.html?isPreviewActive=0&reason=observed_ad&sliderIndex=2
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj