Skocz do zawartości
bamber14

Przyczepy samozbierające Claas

Polecane posty

bamber14    0

Wujek chce kupic przyczepe samozbierajaca class sprint 4000 s ale chcialby wiedziec jakie jest zapotrzebowanie mocy i jaka jest minimalna szybkosc walka ?. Bo na przyczepie cos tam pisalo ale nie wiadomo o co chodzi a na necie nie umiem znalezc :/

Z góry dzieki ;)

wsk125ccm    11

Szybkość standard 540obr/min. Ciągnik to jakieś 80-90km z przodkiem do wjazdu na wyższą pryzmę, jesli będzie niska to i c-360 poradzi bez problemów. Poszukaj zdjęć w galeri i popytaj właścicieli jak im się sprawuje ;) Szukaj przyczepki z walcami z tyłu bo to bardzo ułatwia sprawę z rozgarnianiem i ubijaniem :D

Wiadomość z agroFakt.pl

wsk125ccm    11

Ona ma taki sam pełny rotor jak w tych nowych przyczepkach?? W jakim stanie są noże(komplet)?? Jeśli za 32 to cena całkiem całkiem ;) Kilka poprawek lakierniczych by się przydało...

bamber14    0

Rotor chyba ma jak w tych nowych ale nie jestem pewny jutro napisze . Noze sa do wymiany ale nie wszystkie . Podbieracz musi byc wyremontowany nowe zeby (nie wszystkie) i pomalowac . Podloga jest nowa bo podobno ładowali na nia siewniki i cos poszlo nie tak i sie zalamala :)

Wedlug mnie najwazniejszy jest rotor , zebatki , kety itp. bo rama i blachy da sie poprostowac i pomalowac ;)

Na poczatku ogladalismy ta

Ale trzeba by ja zapiac do Fendta a niektore laki sa male to by nie bylo jak zawrocic i trzeba by kombinowac . No i ta cena ona jest wedlug mnie bez vatu :) :) a takiej srogiej wujek nie potrzebuje . :D

Rafal7    0

No cena tej drugie tez by była ładna:P:P. Ładne są obydwie ale cena tej drugiej chyba odstrasza chyba, że wujek jest kasiasty to czemu nie

dflom    0

witam może ktos się wypowiedzić o tym sprzęcie , jak tnie trawę ,i czy warto w to włożyć 18 -20 tys , miała by zbierać z 17 h łąk i około 6h mieszanki chcę przestawić się z belowania na pryzmę Proszę o szybką odpowiedz z góry wielkie dzięki.

BOKSKOZLOW    0

KOlrga a daleko masz łąki? od pryzmy bo jak tak około 2km i dobra droga to bym woził ale jak więcej to zostań przy tej swojej metodzie. A jabys chciał to u mnie jedna stoi podobno za 16 ale nie wiem czy gość chce jeszcze sprzedać.(ten model co napisałes)

dflom    0

wszystko mam można powiedzieć ze za stodołą .tylko nie wiem jak to jest z jakością kiszonki bo nie man silosów tylko bym robił w pryzmę .

zetor10045    11

Z jakością nie powinno być problemu tylko trzeba dobrze ugnieść najlepiej w poprzek pryzmy wtedy boki się nie popsuja,skoro masz blisko łąki to w krótkim czasie zwieziesz i przykryjesz a wiec powinno być wszystko ok i do tego będzie szybciej niż bele :D jakiej ładowności ta przyczepa ? napisz więcej na jej temat...

dflom    0

ten clas ma 8tładowności tylko nie wiem jak konkretnie tnie i to mnie martwi? Jak dobrze pocięte to łatwiej dognieść .

arturs860    0

mam sprint 335s i jestem zadowolony. tnie na około 8-10 cm. kiszonka wychodzi bardzo dobra.w praktyce zuważylem ze kiszonka jest lepsza jak sie ja po skoszeniu rozrzuci roztrzasaczem. istotna jest pojemnosc a nie ładownośc. do mojej wchodzi 33m3, liczone według normy po rozładunku, w praktyce jest to ok 0,5 ha sredniej trawy.

dflom    0

mam jeszcze jedno pytanie techniczne czy można dołożyć do tych 33 noży dodatkowe?

arturs860    0

dokładać nozy według mnie nie mozna. nie ma ich poprostu gdzie włożyc poza tym noże współpracuja z podajnikiem i nie można dołozyc ich.

dflom    0

panowie jak to mówią najlepiej uczyć się na swoich błędach, przeliczyłem koszty i ma być taniej więc kupiłem .

Adrianos    30

zobaczysz że tylko zyskasz:D ta metoda jest o wiele wydajniejsza i co najważniejsze tańsza mogę pisać bo posiadam i prasę (metalfach) i przyczepę (pottinger4000D) i co praca przyczepką to nie wożenie się z balotami... ja mając łąki blisko domu max 6km asfaltami, potrafię zwieść przez dwa dni sam około 40ha dobrej trawy, ale to trzeba już naprawdę dobrze obracać, myśle że podobnej wydajności nie osiągniesz żadną belownicą więc twój zakup jak najbardziej udany, oby tylko sprzęt nie zjechany to troche nim popracujesz

Według mnie to ok 18tys. za taka przyczepe to stanowczo za duzo. Za ok. 25tys. kupisz znacznie wiekszą 445s która ma ok.40m3. Sam taką mam i podobnie jak ty mam podobną ilość łąk.

tylko do takiej przyczepy ciągnik musi mieć minimalnie 85 koni.

Sam    0

Znajomy kupił przyczepę samozbierającą ale nie zauważył że brakuje kilku noży. Model tej przyczepy jaki mi podał to Claas LWU. Jeszcze nie spotkałem się z takim symbolem. I chciałbym się dowiedzieć gdzie można kupić takie noże? Najlepiej na terenie województwa łódzkiego lub sąsiednich.

rino    1

Poszukaj w necie. Tylko jak bedzie kupował to tylko oryginał, zadne zamienniki nawet niemieckie zamienniki sie nie nadają.

Sam    0

No ja właśnie obszukałem cały internet i nie moge znaleźć

binek    264

chyba znajomy coś poplątał z tego co się orientuje niema Claasa o symbolu LWU może chodzi o Mengele typu LAW

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Arek3125
      Witam wszystkich AgroFotowiczów.

Przenoszę do "Zielonkowe"
    • Przez murtek
      Witam szanownych kolegów.
      Z racji faktu, iż zbliża się nieubłaganie kolejny nabór PROW, chciałbym zasięgnąć opinii (TYLKO) użytkowników kilku marek i wersji ciągników rolniczych. Interesują mnie tylko trzy firmy, tj. John Deere, Deutz Fahr oraz ewentualnie Fendt. Mam dylemat również jakiej mocy ciągnik wybrać.

W sumie 120 czy 160 KM i tak będzie raczej ciągnął 4 skibowy pług obrotowy (chyba że się mylę). Skłaniam się raczej do kupna trochę większego ze względu na moją bronę talerzową, która ma nie małe zapotrzebowanie mocy (obecnie współpracuje z Ursusem 1634 i niekiedy brakuje mocy, a raczej tej talerzówki nie sprzedam tak szybko).

Ciągnik ma być z przednim TUZem wraz z obciążnikiem, raczej z resorowaną osią i kabiną. Zastanawiam się również nad TURem.

Co do JD to jaką wersję proponujecie: classic, comfort czy może premium. Jakie są między nimi różnicę (oprócz oczywiście ceny)

Aha jeśli ktoś się orientuje i dostał świeżą ofertę to proszę się nią pochwalić (mam co prawda cennik lecz bodajże z zeszłego roku). Dużo droższy jest JD od DF ?

Dlatego proszę użytkowników tych maszyn o poradę. Proszę również o wypowiedzenie się w sprawie awaryjności, serwisowania, spalania, komfortu jazdy itp.
    • Przez TopAgroPlus
      Witam wie ktoś może od czego są przekaźniki 68 i 67 oraz bezpiecznik b18 wiem że od klimatyzacji ale za co głównie odpowiadają? Kombajn to Claas Dominator 108 Maxi sl.
    • Przez luxik123321123
      Witam mam mały kłopot Celtis 456 2007r. nie wiem gdzie podpiąć 2 przewody elektryczne a boje sie zeby czegoś nie spalić chodzi o jeden gruby przewód z oczkiem 10 sprawdzałem go miernikiem na przejście i wychodzi w trzech pinach w okrągłej kostce spinanej przy kabinie, oraz 3 kable z oczkami 10  spiete razem jeden z nich po przedzwonieniu miernikiem ma przejście na masie jak dotykałem go i sruby przy skrzyni to dzwonił. Ktoś by mi podpowiedział? obydwa te przewody dochodzą obok skrzynki akumulatorowej i nie wiem czy do masy je podpiąć czy do klemy +
    • Przez JaJacek
      Pojawił się błąd 414 i 314 na panelu na słupku. Na desce rozdzielczej pali się żółta kontrolka z błyskawicą i przerywany sygnał dźwiękowy. Brak mocy, nierówne obroty, sam zmienia biegi.
      Niedawno regenerowany był alternator, może to ma coś wspólnego? Akumulator od nowości, czyli ma 10 lat.
      Ciągnik jest po tuningu, miał już ze 4 lata temu wymieniany komputer sterujący, ten co jest na bloku silnika po lewej stronie.
      Ktoś pomoże na szybko????