Zaloguj się, aby obserwować  
DamianCase014

agregat uprawno siewny do ciagnika o mocy 80-90km

Polecane posty

6465    12423

Zobacz w mojej galerii ciągnik trochę większy ale agregat 3m z wałem pakera. Teraz planuje większy siewnik podczepic.  Spoko daję radę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432

Z mojego doświadczenia wiem że to raczej nie da rady  , poza tym fizyki nie oszukasz .  Obciążnik przy traktorze ma sie nijak do obciążnika na tuzie  przy tym drugim działa jednak większa dźwignia i masy rozkładają się inaczej   , poza tym jak zauważył kolega Patryk istnieje obawa czy ciągnik uniesie taki zestaw  bo jednak środek ciężkości będzie sporo oddalony  .
Ja mam ursusa 1014 z kompletem obciążników i opryskiwacz Amazone o pojemnosci 1150 litrów pod górę go  podnosi a jednak to bardziej kompaktowa maszyna  .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2367

nie da rady ja do tej samej mocy o wadze 4.9 t bije sie z myślami czy da rade w zwykłym zembowym i poznaniakiem


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536
1 godzinę temu, Andrz_ napisał:

Z mojego doświadczenia wiem że to raczej nie da rady  , poza tym fizyki nie oszukasz .  Obciążnik przy traktorze ma sie nijak do obciążnika na tuzie  przy tym drugim działa jednak większa dźwignia i masy rozkładają się inaczej   , poza tym jak zauważył kolega Patryk istnieje obawa czy ciągnik uniesie taki zestaw  bo jednak środek ciężkości będzie sporo oddalony  .
Ja mam ursusa 1014 z kompletem obciążników i opryskiwacz Amazone o pojemnosci 1150 litrów pod górę go  podnosi a jednak to bardziej kompaktowa maszyna  .

a widzisz ja duzo mniejszym ciagnikiem bo massey 390 dzwigalem 1200 l zalane rsm do pelna i nie bylo opcji aby kola podrywalo z przodu. W rozsiewacz do nawozu tez zasypane 2 tony i szedl jak przeciag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrz_    432
8 minut temu, Mikruss napisał:

a widzisz ja duzo mniejszym ciagnikiem bo massey 390 dzwigalem 1200 l zalane rsm do pelna i nie bylo opcji aby kola podrywalo z przodu. W rozsiewacz do nawozu tez zasypane 2 tony i szedl jak przeciag.

Pogratulować  ale górka górce nie jest równa.   Kolego , mam kilka takich podjazdów że kombajn nie daje rady podjechać bo się kopie  ,musimy kombinować żeby kosić z góry .
Na równym terenie i pod mniejsze górki to luz . 
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek1296    1687
4 godziny temu, Mc3 napisał:

Sam ciągnik waży 3850kg i posiada obciażniki z przodu o wadze 300kg.

W takim razie pozostaje dołożyć do obciaznikow przednich jeszcze kilogramów? Tylko pytanie ile wystarczy? 

Czyżby mtz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6
31 minut temu, jacek1296 napisał:

Czyżby mtz?

Landini 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szpeloch    7

Mam ciągnik w którym przód ma masę 1880 kg. Jak mam z tyłu talerzówkę kompaktową która z ziemią na niej warzy jakieś 1100kg. to cofając ze wzniesienia i mocno hamując lekko przód unosi. Twój zestaw nie da rady.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaro_1    128

ja zetorem 7745 z turem i kompletem obciążników z przodu jeździłem agregatem agromaszu z siewnikiem na hydropaku

agregat 2 rzędy zębów, wał strunowy z przodu i rurowy z tyłu, siewnik amazone d7

z podnoszeniem nie było problemów ale szczególnie na jesieni na piachach był problem, zapychał się przedni wał w agregacie, ale tu agregat ważył niby niecałe 600 kg jeśli wierzyć tabliczce (w sumie w tamtym roku to i fendt 410 vario na piachach miał problem przez przedni wał)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mc3    6
5 minut temu, yaro_1 napisał:

ja zetorem 7745 z turem i kompletem obciążników z przodu jeździłem agregatem agromaszu z siewnikiem na hydropaku

agregat 2 rzędy zębów, wał strunowy z przodu i rurowy z tyłu, siewnik amazone d7

z podnoszeniem nie było problemów ale szczególnie na jesieni na piachach był problem, zapychał się przedni wał w agregacie, ale tu agregat ważył niby niecałe 600 kg jeśli wierzyć tabliczce (w sumie w tamtym roku to i fendt 410 vario na piachach miał problem przez przedni wał)

Tylko że agragat uprawowo-siewny, a talerzowy to duża różnica w wadze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj