Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
DamianCase014

agregat uprawno siewny do ciagnika o mocy 80-90km

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Wiadomość z agroFakt.pl

kris14    259

Moja sąsiadka ma zestaw Famarolu z wałem gumowym i pracuje z Pronar'em 82A. W Profi miałem test tego zestawu i cenę, tylko że pożyczyłem go koledze :P

Moja sąsiadka ma zestaw Famarolu z wałem gumowym i pracuje z Pronar'em 82A. W Profi miałem test tego zestawu i cenę, tylko że pożyczyłem go koledze :P

dobrze ten agregat sie sprawuje z tym pronrakiem

kris14    259

Przód musi dobrze dociążyć bo odrywa się od podłoża.

A tak to ciągnk idzie (zapotrzebowanie od 80KM- pronar ma 82KM)

katator    115

a może coś takiego jak ja mam http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=15073

ładnie sieje i ciągnik 80 koni spokojnie daje radę. ja ciągam go u 1224 ale muj znajomy ma takiego samego i 934 spokojnie go ciąga. inny mój znajomy taki zestaw z 80 konną proximą sprzęga ale musi dodatkowe obciążniki na przód zakładać.

pozdrawiam

a może coś takiego jak ja mam http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=15073

ładnie sieje i ciągnik 80 koni spokojnie daje radę. ja ciągam go u 1224 ale muj znajomy ma takiego samego i 934 spokojnie go ciąga. inny mój znajomy taki zestaw z 80 konną proximą sprzęga ale musi dodatkowe obciążniki na przód zakładać.

pozdrawiam

no wlasnie o cos takiego mi chodzi a wiakiej cenie taki agregat :P

Pozdrawiam

katator    115

jak go kupowałem 2 lata temu to cały zestaw kosztował mnie prawie 30tys zł.

w tej chwili za bardzo nie oriętuję się w cenie.

jak go kupowałem 2 lata temu to cały zestaw kosztował mnie prawie 30tys zł.

w tej chwili za bardzo nie oriętuję się w cenie.

mysle ze chodza tak od 20 ale niejestem pewny dlatego zalozylem ten temat :P

dzieki

katator    115

sam agregat kosztował coś ok12 tys. wszystko zależy od tego jakie weżmiesz wały. no i radziłbym wziąć 3 rzędy żębów kultywatora bo przy dwuch lubi się resztkami przypchać. no i dobrze by było gdyby siewnik miał rozkładane hydraulicznie znaczniki tak jak jest w moim.

pozdrawiam

sam agregat kosztował coś ok12 tys. wszystko zależy od tego jakie weżmiesz wały. no i radziłbym wziąć 3 rzędy żębów kultywatora bo przy dwuch lubi się resztkami przypchać. no i dobrze by było gdyby siewnik miał rozkładane hydraulicznie znaczniki tak jak jest w moim.

pozdrawiam

no wlasnie chce taki zeby mial wszystko najlepsze ale zeby 80km sobie poradzilo no i 3 rzedy zebow

mirasek    7

Aktualnie mam agregat aktywny 2,7m. (brona aktywna + siewnik Famarol), śmigał z U-912 bez problemu, teraz ciąga go MF 95KM ale jest za mały do tego ciągnika i w planach mam kupno szerszego agregatu z hydropakiem, najlepiej aktywnego choć to zależy od ceny. Ile może mnie wynieść taki 3m. czy 3,2m. razem z siewnikiem?

piootr    3

mi dzisiaj przywiózł agregat bierny combi dan z siewnikiem Fiona za 12000 zł stan niezły agregat 1997 r siewnika nie patrzyłem bo już ciemno się zrobiło na oko tak z 400-500 kg pszenicy wejdzie jest dość krótki i z 4 garowym traktorem p;owinien śmigac sam agregat waży 800 kg - nawet z dani przujechały zakleszczone w wale kamienie :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez borsuk1891
      Witam Wszystkich.
      Mam pytanie , czy agregat uprawowo-siewny z hydropakiem (wał strunowy, dwa rzędy zębów i wał rurowy ) i siewnikiem Fiona o szerokości 2,5m będzie odpowiedni do ciągnika o mocy 95KM?
    • Przez dawca936
      Witam forumowicze. Zastanawiam się nad zakupem agregatu bronowego.  Mam okazyjnie możliwość zakupu agregatu z 2 polową broną ciężką i pojedynczym wałem strunowym na końcu o szerokości 2.1 m. Mam ciężką rędzinę do uprawy jak myślicie jest odpowiedni do C 330 ? 
    • Przez Wojtek026
      Czy ktoś posiada brony woprol mega 4 polowe 5,6m jakie opinie czy warte tej ceny czy pola bron o szerokości 130cm są dużo lepsze od standardowych bron na mój gust szersze pole zostawia równiejsze  pole czy warte tej ceny
    • Przez stasiex
      Bardzo jestem ciekawy jakie agregaty uprawowe dobieracie do swoich ciągników.

U mnie jest tak:

Unia Grudziądz Kombi B 2,8 m - pracuje z Zetorem 7211. (Uważam, że z 3 m też dałby radę, ale kupiliśmy węższy ze względu na transport po ulicach w mieście).

Kiedyś mieliśmy agregat Uni 2,8 z jednym wałem i ciągnęła go 360.
    • Przez Wojtek026
      http://www.bomet.pl/oferta_tekst-24.html
      jakie Wasze zdanie na temat tego agregatu warto się w to pchać? cenowo są jakieś promocje na to zawsze to na hydraulice po szosie wygodniej ganiać i masa większa, a jak oceniacie robotę takiegi agregatu bez przedniego wałka 4 rzedy zębów i 2 wałki na łańcuszkach, ziemie mam lekkie