Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

prezesi to nawet nie chcą rozmawiac z rolnikami w agrobiznesie było jak rolnicy czekali na parkingu na prezesika a on jak ich zobaczył i tv to w tył na zad i zwiał

Opublikowano

lepiej żeby nie do tego połączenia bo jak dojdzie to będzie wielkim molochem i będzie dyktował cenę i bedzie trzeba produkować po kosztach a oni będą mówić ze i tak dużo płacą

Opublikowano

Rotr znów wypowiada się w gazecie że średnia za maj była 1,2 za litr , to ja nie wiem komu oni tyle płacą , i skąd ta średnia, bo na pewno nie mnie . Chyba że im się rok 2012 z 2011 pomylił :) poza tym za czerwiec nie ma tzw premii nawet kartkę dali z taką informacją. żeby tak prezesi mleczarni sobie odejmowali od pensji tak jak rolnikowi za jego harówkę

No była kartka że nie będzie premii. Z tą średnia to i u mnie będzie mniej. Ale mysle że jak ktos ma odstawe ponad 10tys l z dobrymi parametrami to do średniej z tej gazety dobije.

Opublikowano (edytowane)

naganiaczu Ty naprawde jestes smieszny badz zalosny. nie osmieszaj sie i w ogole najlepiej skoncz z pisaniem tych bredni. przyjdzie niedlugo faktura to powiem Ci ile wyszlo za troche wiecej niz 10tys litrow

Edytowane przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta
Opublikowano

widze ze niektorzy maja mnostwo wolnego czasu i bawia sie pisaniem postow nie widze nic na temat pierwszego slowa w poscie tomek0303 czy to jest prawda tak sobie pisze jednego posta na tydzien hahaha rzesza rzadzacych rozlewa sie po polsce

Opublikowano

efekt nie fajnej książeczki .... nawet jak ktoś się stosował do wytycznych o pisaniu pism o zmianie ilosci to i tak ukarali drugą połowe miesiąca o klase oraz to z ilosci czyli ~0.3zl a ogolnie to cennik ma byc bez zmian oficjalnie ta ksiazeczka mowi ze od 1.07 powinno 1.30 być do ręki .... niech robią tak dalej to się dużo osób wykruszy .... podobno po tej kilkudniwej kontroloi grajewa w bydgoscczy 80% osob mialo pozaklasowe mleko ;/

Opublikowano

Jeżeli to prawda z tą kontrolą to znaczy że parę lat temu miałem rację pisząc że przesadzają ci którzy twierdzą o niesamowitych (ponoć) wymaganiach Piątnicy co do jakości mleka-ja twierdziłem że i Mlekpol nie gorszy (jak nie lepszy :D )

Opublikowano

efekt nie fajnej książeczki .... nawet jak ktoś się stosował do wytycznych o pisaniu pism o zmianie ilosci to i tak ukarali drugą połowe miesiąca o klase oraz to z ilosci czyli ~0.3zl a ogolnie to cennik ma byc bez zmian oficjalnie ta ksiazeczka mowi ze od 1.07 powinno 1.30 być do ręki .... niech robią tak dalej to się dużo osób wykruszy .... podobno po tej kilkudniwej kontroloi grajewa w bydgoscczy 80% osob mialo pozaklasowe mleko ;/

 

znam ich kontrole to jest jakaś kpina rok ok. '08

-jak jeszcze oddawaliśmy mleko do mlekpolu (gdy wiazały rozmaite spółki i spółeczki) wpadli na owa kontrole i wstrzymali mi odbior mleka ze skutkiem natychmiastowym z dwóch powodów pierwszy niby wegług nich brak zawory w basenie do spuszczania mleka (kpina) mam tak do dzis i nik nie robi problemów (zamkniecie korek i nakretka)

-i jeszcze po drugie za brak porządku w oborze ze wzgledu iż od krów pojedyncze placki zobaczyli

Opublikowano

znam ich kontrole to jest jakaś kpina rok ok. '08

-jak jeszcze oddawaliśmy mleko do mlekpolu (gdy wiazały rozmaite spółki i spółeczki) wpadli na owa kontrole i wstrzymali mi odbior mleka ze skutkiem natychmiastowym z dwóch powodów pierwszy niby wegług nich brak zawory w basenie do spuszczania mleka (kpina) mam tak do dzis i nik nie robi problemów (zamkniecie korek i nakretka)

-i jeszcze po drugie za brak porządku w oborze ze wzgledu iż od krów pojedyncze placki zobaczyli

aż tak to nie ... ale samo to podejście ... nie zrobisz podjazdu wybetonowanego dla kierowcy( 4*10m chyba) do końca lipca to wstrzymamy odbiór

Opublikowano (edytowane)

A co dziwnego w tym, że każą ci wybetonować podjazd? U nas kilkanaście lat temu powiedzieli na starcie jak chcieliśmy do nich przejść, że albo wybetonujemy podjazd albo nas nas nie przyjmą i tak ciesze się, że na czas wybetonowania podjazdu zgodzili się warunkowo mleko odbierać. To nic niezwykłego.

Edytowane przez kokoman0
Opublikowano

OSM Sierpc ,7 % najlepiej do pół roku ,czasem można dostać na dłużej . W lutym obniżka o 4gr i od tamtej pory na szczęście cisza.

Opublikowano (edytowane)

gazela77 te 5 groszy podwyżki w czarnkowie to żart czy na serio piszesz?

Edytowane przez milanreal1
pogrubienie tekstu
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Podobna zawartość

    • Przez marconi965
      Witam, od paru dni zmagam się z coraz mniejszą wydajnością u krów mlecznych. W tej chwili dojnych jest 9 sztuk (wszystkie HF), dzienna wydajność wynosi ok 70 litrów. Krowy dostają dziennie ok. 15 kg kiszonki z kukurydzy, 10 kg sianokiszonki, 10 kg siana, 3 kg śruty zbożowej (owies, pszenżyto, jęczmień) i 1 kg śruty rzepakowej/szt. Czy miał ktoś z was podobny problem? Wiele sztuk jest młodych, ale przynajmniej połowa stada jest po wycieleniu, także dziwi mnie ta mała ilość mleka. Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam.
    • Przez marconi965
      Witam, od kilku dni mam problem z zawartością wody w mleku, podejrzewam że to wina chłodni. Jest to schładzalnik 600 litrów. Zauważyłem, że gdy jest mało mleka, na ściankach skrapla się woda, która dostaje się do mleka. Czy miał ktoś podobny problem, lub wie co może być przyczyną? Dodam tylko że temperatura mleka zawsze jest właściwa. Proszę o pomoc.
    • Przez marconi965
      Witam, kilka dni temu pisałem o problemie z wodą w mleku. Na początku poziom wynosił 1%, teraz zwiększył się do 2.5%. Robiłem próbki w kilku laboratoriach, bezpośrednio od krów mleko, wychodzi woda. Odpada więc awaria chłodni czy wina kierowcy. Po zrobieniu wynikow wychodzi bialko- 3.2%, tłuszcz 4,4%, sucha masa-12.3%, ph- 6.6, woda 2.5%. Kontaktowałem się z doradcą zywieniowym, każdy rozkłada ręce. Miał ktoś może podobny przypadek i potrafi pomóc?
    • Przez krzysiu12
      Witam!
      Oddałem dziś dwie próbki mleka do zbadania ze zbiornika i wyniki bardzo mnie zaskoczyły. Były duzo wyższe paramtery (bakterie i somatyka) niż w mleczarni.
      Nie ma zadnych zapalen u krów a somatyczne w pierwszej próbce wynosiły 590 a w drugiej 520 a w mleczarni 250.
      Bakterie ponad 400 a w mleczarni 30.
      Mocznik 96 przy białku w mleku 3.4 i tłuszczu 4.4.
      Czy myślicie ze te wyniki moga byc wiarygodne? Nie wiem co o tym mysleć.
    • Przez michaloski16
      Witam 
      Mam pytanie. Mam 7 krow i chciałbym zacząć oddawac mleko. Co mi jest do tego potrzebne? Jakie wymogi muszę spełnić?  Dodam ze moją obora jest na głębokiej ściółce. Proszę o szybką pomoc☺
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v