Polecane posty

jaro    166

Z polskimi maszynami jest taki problem że fabryka robi coś na "wabia"-dosyć solidnie żeby złapać paru klientów którzy rozreklamują sprzęt a potem (jak wypali) idą na żywioł byle jak z byle czego...Co ciekawe te same maszyny produkowane na eksport potrafią zrobić o wiele lepiej-pamiętam jak kiedyś poczytałem na jakimś niemieckim forum zachwyty nad...jakością lakierowania w pługach UG-najśmieszniejsze że ja akurat taki pług mam i to co w nim najgorsze to jakość lakieru-makabra po prostu.Ja raczej też juz polskich maszyn kupowac nie będę-ostatnio kupowałem zgrabiarkę i kosiarkę i jak zobaczyłem wykonanie polskich to chęć na ich zakup przeszła mi jak ręką odjął :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kws    2

garwolin bedzie zmiana w doł plus wewnętrzne obwarowania co do jakosci -potrącenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

nawiąże do postu kolegi spokokoko podaj przykład Polskiego ciągnika ? wiem że to temat o cenie mleka ale gospodarstwo to naczynie połączone więc wybaczcie ale muszę .Kupiłem maszyny z programu mleczarstwo PROW 2013 ,3 lata się namyślałem czy wydołam finansowo dlaczego "poprzednie tak zwane dołki mleczne skutecznie mnie zniechęcały " . Złożyłem dokumenty w ostatnim rozdaniu .i znów dołek ale trudno .Podziwiam hodowców mleczarzy którzy kupując maszyny założyli cenę 1,50 za litr i gdy by nawet ta cena się utrzymała nie zakładali że koszty produkcji wzrosną i będzie ona nie adekwatna do poniesionych kosztów .Wybierając maszyny ostatecznie a wyszło całkiem co innego niż złożone do ARiMR oferty mam takie doświadczenie ,jakość materiałów użytych do produkcji maszyn przez firmy "polskie " tragedia . Niestety kupiłem "polski " pług ,śmieją się ze mnie sąsiedzi że lemiesze w nim są z chlapaczy od czołgu bo jak go opuszczam na ziemie to się podginają do góry .

ale ja nie mówiłem ze polskie ciagniki są cacy tylko ze jak by polski rolnik wspierał przemysł w kraju poprzez np kupowanie maszyn a konsument by wybierał rodzime produktynp,mleko i przetwory to moim zdaniem wyszło by to nam na dobre Edytowano przez spokokoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simii89    2

Za maj wyszło mi 1,40zł/l brutto, przy ilości 9622l i zawartości białka 3,3%; tłuszczu 4,3%.

OSM Włoszczowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIEWCA    24

Myślałem, że nikt nie jest w stanie pokonać " twórczego " myślenia eurobiurokratów z Brukseli, a tu proszę niespodzianka!!!!! Treść uchwały Rady Nadzorczej jednej z największych spółdzielni mleczarskich z 23 maja tego roku to kilka stron gróźb i kar dla dostawców mleka. PO CO ?


kto sieje ten zbiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
millk    1

Rotr Rypin za maj ok 12tys litrów cena 1.01 zł netto białko 3.08 tłuszcz 3. 97

Edytowano przez millk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AWEJ    0

spokokoko "żeby polski rolnik wspierał polski przemysł " to polski przemysł musiał by zacząć wspierać "polski rolnik " ,to tak jak byś cytował Nikosia Dyzmę " bo każdy polak ma polski organizm " .Wystarczy mi doświadczenie z dilerem który mi sprzęt sprzedał " do bramy dalej się nie znamy " ,i inni "polscy biznesmeni ??? " którzy tylko czekają aby cię kiwnąć . Czy kiedyś ktoś sprzedał Wam coś taniej bo euro spadło ? raczej szybko to działa jeśli przyjdzie mi coś sprzedać .Zadałem raz takiemu pytanie ,jak będziesz mnie wciąż okradał i ja padnę to z czego będziesz żył ??? .


Nie żyję po to żeby pracować , pracuję po to aby żyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic    0

Myślałem, że nikt nie jest w stanie pokonać " twórczego " myślenia eurobiurokratów z Brukseli, a tu proszę niespodzianka!!!!! Treść uchwały Rady Nadzorczej jednej z największych spółdzielni mleczarskich z 23 maja tego roku to kilka stron gróźb i kar dla dostawców mleka. PO CO ?

a co tam uchwaliła ta rada nadzorcza i jakie są to grożby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Podaj maila to Ci prześlę-ale jest faktycznie tak jak pisze @Siewca-ja już czasami zastanawiam się nad znaczeniem słowa spółdzielnia :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spokokoko    6

spokokoko "żeby polski rolnik wspierał polski przemysł " to polski przemysł musiał by zacząć wspierać "polski rolnik " ,to tak jak byś cytował Nikosia Dyzmę " bo każdy polak ma polski organizm " .Wystarczy mi doświadczenie z dilerem który mi sprzęt sprzedał " do bramy dalej się nie znamy " ,i inni "polscy biznesmeni ??? " którzy tylko czekają aby cię kiwnąć . Czy kiedyś ktoś sprzedał Wam coś taniej bo euro spadło ? raczej szybko to działa jeśli przyjdzie mi coś sprzedać .Zadałem raz takiemu pytanie ,jak będziesz mnie wciąż okradał i ja padnę to z czego będziesz żył ??? .

tak źle i tak niedobrze . co do cen tomój sasiad w lacpolu za maj dostał za drugą połowe miesiaca po 87gr za litr przy odstawie dokładnie nie pamietam ale cos koło 2tyś/l Edytowano przez spokokoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlachcic    0

Podaj maila to Ci prześlę-ale jest faktycznie tak jak pisze @Siewca-ja już czasami zastanawiam się nad znaczeniem słowa spółdzielnia :D .

aipgorscy@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablow    0

SM FIGAND tłuszcz4.02 7300 litrów 1.21 białka nie podaję bo nie biorą pod uwagę

Edytowano przez pablow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zieniu    0

Irlandia tluszcz 3,52 bialko 3,26 126tys na miesiac 0,27 centow co daje okolo 1,2 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kokoman0    305

o jakiej spółdzielni mówicie {siewca}... chyba nie mlekpol ?

Jak nie jak tak heh. Ostatnio wszyscy dostawcy Mlekpolu dostali bardzo nie fajną książeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzegorz132    12

już wiem u mnie dzis dotarła ;/ .... jedne pkt jest dobry tam piszą ze badania na somatyke można zrobić za darmo ...takie sprawdzenie czy ta krowa jest dobra czy nie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2257    142

Czytaliście ostatnio o krasnymstawie w lubelskim ? szok Prezes zarabia 40 tyś praktycznie za nic .... i po kolei odchodzą do Pomleku w Radzyniu i mleko jest droższe średnio o 30 gr ! do tego mają kredyt 1 % 300 tyś a krasnystaw tylko 50 . Tyle że do tego radzynia trzeba mieć bardzo dobre wyniki .

 

Tak sobie rozmyślałem czy ta produkcja w ogóle mi się opłaca pomyślałem, że jeżeli ta cena zboża nie spadnie poniżej 90 zł to nie wiem czy nie zlikwiduje tej chodowli bo po prostu nie chce mi się tyrać za nic mleko tanie a paliwo drogie pasze drogie leki drogie wszystko drogie a zysku "nima" kredyt się spłaci i znowu trza nowych maszyn i tak w koło wojtek do śmierci ....

Edytowano przez andrzej2257

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
millk    1

Rotr znów wypowiada się w gazecie że średnia za maj była 1,2 za litr , to ja nie wiem komu oni tyle płacą , i skąd ta średnia, bo na pewno nie mnie . Chyba że im się rok 2012 z 2011 pomylił :) poza tym za czerwiec nie ma tzw premii nawet kartkę dali z taką informacją. żeby tak prezesi mleczarni sobie odejmowali od pensji tak jak rolnikowi za jego harówkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Barenbrug
      Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
       
      Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
      Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
      Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
      Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
       
      Pozdrawiam,
       
      Małgorzata Kalka
      Barenbrug Polska

    • Przez gobi12
      Witam.
       
       
      Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
       
      Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
       
      Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
       
      Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
       
      Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
       
      Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
       
      Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
       
      Tel. 86 274 50 89
       
      Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.











    • Przez grzesiu
      dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
       
      Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
    • Przez tadzio
      Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
      Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
    • Przez drewcio
      Witam, orientuje sie ktos coz to za dojarka? (Model, nazwa)
       

       
      Poszukuje katalogu czesci oraz instrukcji do takiego wynalazku.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj