Skocz do zawartości
pronarek

Hydraulika i podnosnik t-25 [Połączone]

Polecane posty

Wladus25    0

jaki ogranicznik na tloczysku bo zaworek to ten maly bolczyk

czyli co zrobic zeby nie pekaly zmniejszyc cisnienie i tylko tyle?

zorzyk2    50

Trochę innej konstrukcji ale jest

http://allegro.pl/czesci-rolnicze-t-25-silownik-i1896947787.htm

Podłącz manometr i zobacz na ile masz ustawiony zawór bezpieczeństwa. Za odbicie dźwigni odpowiada inny element rozdzielacza lecz nie wiem czy jego działanie nie jest powiązane z ciśnieniem pracy układu.

Edytowano przez zorzyk2

Wiadomość z agroFakt.pl

obama    0

To napewno bedzie działać, wystarczy założyć wiekszą pompe np.NSZ14 lub NSZ16 i założyc dzielnik strumienia i mamy na jednej pompie :)

Co za przyczyna-siłownik nie chce podnosić mimo ze jest stan oleju, a nawet w trakcie próby podnoszenia olej sie pieni i go wyrzuca koło korka wlewu,co robić proszę o radę.

obama    0

no sam nie wiem ,to co trzeba by spuscic i zalac nowym tylko gdzie jest korek spustowy i ile litrów oleju tam wchodzi

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

marian2011    111

Ja myślę że to nie wina oleju ja do mego lałem wszystko od superolu po lux, hipol jakiś od auto co mi zostało i władek od 79 roku ma fabryczną pompę ,filtr hydrauliczny czyściłem jeden raz i podnosi na małym gazie ,jak nic nie robiłeś przy hydraulice i zle zmontowałeś to przyczyna musi być zacznij od filtra przemyj go

mtracz    71

Co za przyczyna-siłownik nie chce podnosić mimo ze jest stan oleju, a nawet w trakcie próby podnoszenia olej sie pieni i go wyrzuca koło korka wlewu,co robić proszę o radę.

Pompa łapie lewe powietrze na wałku napędowym.

Oleju w hydraulice jest 7 litrów. Olej spuszcza się korkiem spustowym w korpusie z tyłu po prawej stronie koło pochwy. Po prostu patrz poniżej korka wlewowego tam jest przykręcony wąż ssący pompy i obok niego jest korek spustowy. Olej możesz spuścić odkręcając wąż ssący przy pompie. Żeby wymienić cały olej musisz się pobawić i opróżnić rozdzielacz i siłownik bo inaczej wymiana nie ma sensu jak stary olej zostanie w układzie.

Przyjrzyj się czy wąż ssący pompy nie jest przypadkiem pęknięty i tamtędy ciągnie lewe powietrze.

Geo    10

Mi się kiedyś zdarzyło przez pomyłkę dolać do hydrauliki zamiast superolu litr hipolu i olej się pienił. Pienił się do czasu aż chyba cały hipol się wypienił ;), czyli kilka dni pracy.

pawel807    96

Witam. Piszę tu :

Ma ktoś zrobione w waszych Władkach o tak ? ;

http://a.imageshack.us/img237/5956/s7309530.jpg

Chodzi mi o zamienienie sekcji. Pierwsza (lewa ) mam już zużyta trochę, a druga (lewa) jest nie ruszana. Powie ktoś co muszę kupić żeby pasowało ? Tutaj to chyba chodzi tylko o przewody. Mam oryginalne wyjścia po bokach. Rurki stalowe.

Witek2010    32

Tak jak Ci pisałem tylko elastyczne węże i normalnie będzie chodzić na tej drugiej sekcji.

pawel807    96

Jaki koszt tych przewodów elastycznych ? Żeby te 2 wymienić . ? Orientuje się ktoś ?

Witek2010    32
Napisano (edytowany)

Dziś widziałem pod zdjęciem Mentosa, że kupował takie węże i pisał 40 zł jeden. Jeszcze można rozebrać rozdzielacz i przełożyć te sekcje ale to chyba nic nie da bo gniazdo będzie też wyrobione :/

Edytowano przez Witek2010

Geo    10

Ja kiedyś wymieniałem i jeszcze kilka lat pochodził, aż wymieniłem rozdzielacz i teraz mam spokój - podnosi i opuszcza wtedy kiedy chcę żeby to robił ;).

pawel807    96

Dobra ok już rozumiem. Kupuje nowe węzę elastyczne odkręcam stare przykręcam nowe i zrobione. Pomyśle nad Tym.

A ten gości co dodałem zdjęcie, ma chyba zrobione z oryginalnych rurek tak ? Bo przewody ma tak rozprowadzone jak oryginalne wyjścia.

Piotruniu25    1059

Pewnie tylko podłączył po wyjścia na hydraulikę zewnętrzną bo jeden wąż leci na prawą stronę.

pawel807    96

No to własnie o to mi chodzi czy da się tak. Nie zmieniając na przewody elastyczne.

Witek2010    32

Tak czy tak będziesz musiał kombinować z tymi przewodami z tyłu to może lepiej kupić te normalne. Może gdzieś w twojej okolicy zakuwają węże w jakimś pomie to może wyjść taniej niż 40 zl za jeden.

Piotruniu25    1059

A co to jest do kombinowania,podłączy przewody pod wyjścia i jakoś pochowa i wyjdzie go taniej.Na dodatek nie musi podłogi ściągać.

kcwi    0

Mam pytanie, właśnie jestem w trakcie remontu sprzęgła i przy okazji wyjmując koło zębate napędu pompy zauważyłem że frezy od strony silnika są bardzo mocno wyrobione natomiast od strony kierowcy w idealnym stanie. Z tego co zauważyłem to wałek nachdzi tylko do połowy frezów w kole więc zastanawiam sie czy wymienic koło czy tylko obrócic i czy to ma jakieś znaczenie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez versus
      jak mozna wzmocnic podnosnik w 60-ce????
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Bobbi
      Witajcie. Proszę o poradę, bo jestem zielony w sprawach hydrauliki ciągnikowej... Pod które wyjście hydrauliczne w zetorze 8111 (mam ich 6) podpiąć pług obrotowy z jednym wężem? Pytam, bo muszę wymienić gniazdo (wszystkie czeskie) na euro, a nie chcę tego robić "na pałę"... A może wszystkie od razu wymienić? Do tych nie ma ani przejściówek, ani wtyczek... Podpowiedzcie, z góry dzięki.
    • Przez NABUCH
      Witajcie .Poszukuję złączek hydraulicznych do siłowników przyczepy o ile się nie mylę D46. Chciałbym dołożyć dodatkowe złącze kątowe 90st żeby przewód nie był taki przegięty . Byłem dzisiaj w agromie ale wszystkie złączki jakie mają są na tzw stożek a u mnie wszystkie są podobno starego typu czyli proste bez żadnego stożka i uszczelnienie następuje przez czoło a nie przez skos boków stożka. Wydaje mi się że połączenie stożka i prostego złącza będzie bardzo słabe . Poszukuję 2 złączek kątowych 90st męsko żeńska na gwint M22 o prostym typie łączenia a nie stożkowym . Proszę o podanie gdzie można coś takiego kupić Pozdrawiam Wojtek
    • Przez MateuszT25
      Witam

Orientuje sie ktoś jakie jest wyjście na wąż hydrauliczny w rozdzielaczu?